Máte recept na mäsový "okrúhly" koláč (pie)?

irca1
21. říj 2008

ahojte,
aké máte skúsenosti s koláčmi pečenými v okrúhlej forme - tenké cesto a veľa plnky tzv. 'american pies'? ovocné robím často, občas syrový, ale počula som aj o mäsovej plnke, máte niekto recept? alebo na dobrý čokoládový, zeleninový? aj osvedčené cesto by sa zišlo, nie vždy mám ten korpus taký, ako má byť, keď sa pridŕžam nejakého originál receptu.

irca1
autor
21. říj 2008

ahoj hlavinka, dik za tip, vecer si to prestudujem. mas niektory z nich vyskusany? zajtra kupim ingrediencie a vyskusam. dam vediet, ako to dopadlo 😉

hlavinka
21. říj 2008

Irca: nemam vyzkouseny zadny, ja na kolace moc nejsem. Jediny, ktery mam rada a miluje ho muj muz je tvarohvy kolac s ovocem. Nejlepe se osvedcily svestky, pak merunky a nakonec boruvky (cucoriedky). Posypku delam s kokosem nebo sekanyma mandlema, kdyz delam svestkovy kolac, tak tam pridam jeste skoroci.
No a nejlepsi je strudl:o))) Nemusi se delat testo 😀

irca1
autor
31. říj 2008

ahojte,
tak som nasla stranku, kde boli aj videa na pripravu okruhlych kolacov www.allrecipes.com a konecne som stvorila cesto presne ake som chcela. zatial vyhrava jablkova plnka, podavany studeny, to je proste moj dezert 😀 nemusim kremove kolace, ale ovocne budem asi skusat postupne vsetky. konecne som videla aj tu fintu, ze okrem ovocia je tam taka zahustena stava, obaluju ovocie v 1-2 PL hladkej muky a to pri peceni tak zhustne.