Muffiny, prosím o osvědčené recepty

helcenka
23. lis 2013

Prosím všechny o osvědčené recepty na muffinky.

A jak na to, aby vyběhly? Zkoušela jsem zatím jen jeden recept - banánové muffiny, ale nevyběhly mi... Tak co s tím?

berynka
23. lis 2013

@helcenka já si vyberu tady http://www.mamincinyrecepty.cz/muffiny a mám vyzkoušené ještě tyhle http://www.recepty.cz/recept/jablecne-muffiny-4949

byl tam prášek do pečiva? 😉

ek_
23. lis 2013

Jednoduchý recept po kteremu vždicky vyběhnou:
2 Vejce, cukr 1 hrnek, prášek do pečiva 1 lžička, 50 g masla, 1-1,5 hrnek mouky hladké, 1-2 jablka
V míse smíháme vejce, cukr, maslo promichame pak přidame mouku a prašek do pečiva, a pak už jablko. Pečeme 20-25 min.

helcenka
autor
23. lis 2013

@berynka - byl - 1 lžička, pekla jsem je poprvé. Dětem teda prý chutnaly, ale mě nenadchly, možná jsem udělala něco špatně, protože autorka, od které jsem měla recept, měla muffinky krásně vyběhlé...

lenicka07
23. lis 2013

1 větší vejce, 150 g moučkového cukru (může být i míň), vanilkový cukr, 8 lžic oleje, 150 g smetany ke šlehání , 250 g hladké mouky, 1 kypřík
vyšleháme vejce, pak zašleháme cukr, pak přidáme olej a smetanu, nakonec mouku s práškem. Většinou jsem je dělala s ovocem, ale určitě tam lze přidat cokoliv. Jako základní těsto je to supr, nikdy mě nezklamalo, vždy pěkně vyběhlo (je potřeba počítat s tím, že nabyde dost, takže plním asi do dvou třetin)

berynka
24. lis 2013

@helcenka já mám zase ráda, když jsou nízké a né moc "moučné" 😉

jipe
24. lis 2013

250 g hladke mouky, 125 g cukru moucka, 3 lzicky prasku do peciva, trochu kakaa, 100 g cokolady nasekat, a smichat, pridat 80 ml oleje a 250 g bileho jogurtu (nebo podmasli nebo kysane smetany, to je jedno) smichat a naplacat do kosicku a hotovo

ludva
10. pro 2013

Blbovzdorné muffiny z mimáče 🙂

150 g hl. mouky, 150 g másla, 150 g cukru, 3 vejce, prdopeč. - všechno smíchat a je to 🙂

helcenka
autor
12. pro 2013

@ludva - určitě zkusím, můžu přidat třeba nastrouhaný kokos? Jestli to nebude pak moc husté a vyběhne to?

@ek_ - zkoušela jsem ty muffinky a byly dobré a docela vyběhly, dala jsem o trochu méně cukru, měla jsem hodně sladká jablíčka. Jen se po nich zaprášilo, z té jedné dávky jich bylo "pouhých" 12. 😀

ludva
12. pro 2013

@helcenka asi budou v pohodě 🙂 Já většinou přidávám banány :D

claudinkaplankova
16. led 2014

mnam 🙂