Na co je dobrý přístroj Termomix?

veronikajanova
23. zář 2018
hermelinah
23. zář 2018

Viděla sem kamaráda jak v tom vaří, tenkrat to někde prezentoval, knedlík a svíčková, zda mi to vcelku fajn, ale upřímně ta cena je masakr... ☹

sarrita
23. zář 2018

My ho používáme ve škole (hotelovka) a hodně se používá v restauracích k vaření, mixování atd. Dá se naprogramovat na různé druhy jídel. Nevím ale jestli to má využití i doma.

rou
23. zář 2018

Mám Thermomix, používala jsem s malými dětmi hodně. Levnější variantou je Varmix: https://www.dedra.cz/cs/el9378-varmix-2-multifu...

andys
23. zář 2018

Je to spise pro ty, co neradi stoji dlouho u plotny a chteji mit garanci povedeneho jidla. Nutno dodat, ze porce jsou prevazne na 4 osoby, takze nic pro velkou rodinu. Ja osobne rada varim a mam ho a jsem za nej opravdu rada. jsou doby, kdy ho pouzivam denne a pak taky par tydnu ne (v lete varime mene 🙂. Proste postup je uplne jednoduchy, a muzes jit od toho a napriklad starat se o dite/ nalozit pracku atd. "Vari/ micha/ upravuje" to za Tebe, ty se jen drzis receptu. JA osobne bych ho uz nedala pryc. Ale chapu ze cena je dost velka. Nahradi to ale mixer, robot, panvicky, parni troubu.... takze kdyz se to takhle spocita, tak to vypada jinak

monika76301
24. zář 2018

@veronikajanova mame doma oba typy i ten starsi i novinku co je na čipy... Nahradí cca 7 přístrojů... Mixuje vari míchá dela těsta vse. Dle jejich osvedcenych receptu... Je úžasný... Ale co je pecka tak vorwerk úklidové systémy na ty nedám dopustit!

marienam
28. zář 2018

Thermáč mám doma už nějakou dobu a v kuchyni je to moje pravá ruka. Ano, velkou výhodou je, že při vaření s ním se nemusíš věnovat jenom vaření, ale zatímco on pracuje, můžeš dělat něco jiného. Souhlasím, že se cena může zdát trochu velká, ale ti, co ho mají, ti stoprocentně řeknou, že za ty peníze dostaneš něco, co se penězi vyčíslit ani nedá. Možná se tomu pousměješ, ale je to tak.. vařím ráda a s ním je práce o dost příjemnější. Zastane práci za dost spotřebičů, které tím pádem nepotřebuješ, takže ti tím ušetří místo v kuchyni, ale i to, že spoustu úkonů dokážeš udělat najednou v jedné míse, takže je i méně špinavého nádobí a šetří to dost čas. Je přímo pro něj spoustu zajímavých receptů (které bych bez něj ani neznala). A taky je to snad nejspolehlivější spotřebič (i člen rodiny 😅 ), co doma máme.

marienam
24. říj 2018

Ještě mě napadlo to doplnit. Kvůli aktuální situaci, co se mi stalo tenhle týden. Už jsem asi přetažená. Chtěla jsem k večeři ufrknout sekanou, protože na ni manžel dostal obrovskou chuť. Šla jsem na nákup a nakoupila potřebné suroviny.. a spoustu nepotřebných věcí jako vždy, když jdu do obchodu 😅 nechala jsem tam "milion". Přijdu domů, chystám se na sekanou a nemám maso. Zase jsem se oblékla a vrátila se do obchodu, nakoupila opět spoustu nepotřebných věcí, opět jsem tam nechala "milion", přijdu domu a nemám maso 😅 dopadlo to tak, že sekaná byla až druhý den. Chci tím vyzdvihnout další funkci Thermáče, kterou očividně musím opět začít používat.. plánování receptů, díky němuž vám TM sám připraví nákupní seznam a nestane se vám tedy, že utratíte dva "miliony" a nebudete mít potřebnou surovinu 😀