Na čo použiť starý chlieb?

zuzac
26. lis 2008

máte nejaká receptíky, čo by sa dalo spravit s chlebom,ktorý mám 2dni.je celý, ani sme ho nenačali a je mi ho lúto vyhodit.dal by sa chleba vo vajíčku, ale toho by bolo naozaj dost. poradíte niekto?

titkovamiriam
26. lis 2008

topinky s cesnakom,alebo niakou natierkou

zapekany chlieb:natriet maslom z oboch stran,na neho sunku salam syr co ma kto rad a dat do rury zapiect

nakrajat na kocky a oprazit a podat ako prilohu do polievky napr:hrachovej zemiakovej ale aj brokolicovej ci inych

no ak sa ho nazbiera vela ja ho susim a davam susedovi pre zvieratka

dzany
26. lis 2008

tak někdy když zbyde starší chlebík tak pokrájím na obdélničky a obalím v trojobale (jako řízek) a podávam se zeleninkou a je to výborné třeba jako mlska večer k telce 😉 mm si poprvé myslel že je to normálně kuřecí řízek 😀 opravdu to chutná skvěle! 😉

zuzac
autor
26. lis 2008

titkovamiriam, ten zapekaný može byt skvelý, topinku u nás moc nejdú.ked ho opražíš do tých polievok, použit to hned alebo si to možem aj odložit na neskor?
dzany, tak to asi urobím na večeru 😉

titkovamiriam
26. lis 2008

dat do sacku a aj neskor,

ja ten zapekany robim vacsinou v nedelu maslo sunku syr a po zapeceni polejem kecupom,najstarsi syn si este na malo prelisuje cesnak

zuza80
26. lis 2008

mňam, mňam, začínam byt hladná aj ked som práve dojedla jogurt. dnes bude na obed aj na večeru chleba 🙂

wighy
26. lis 2008

krajec chleba obalit vo vajicku, a upiect na oleji, dat platky syra /my zboznujeme plesnivy syr/ a platky paradajky je to mnamkaaaaaaaaaa

titkovamiriam
26. lis 2008

je vela variacii-poukladat chleba vedla seba ,dat na neho leco udeninu varene vajcia prikryt dalsim chlebom zaliat smotanou s vajickami -zapiect a posypat syrom-miesto udenim moze byt aj napriklad tuniak.

bibula
26. lis 2008

alebo ho namocit a dat upiect-bude ako cerstvy-ale da sa to iba raz na jednom chlebe,nie ze 3-4 x ten isty chlieb-chudak 🙂 😉

jajax
26. lis 2008

my robime grilovany.chlieb natriet z jednej strany trosku maslom,osolit,pripadne okorenit,dat na plech a dat trochu zagrilovat.aby sa rozpustilo maslo a okraje korky trosicku opiekli.potom dam syr.moze byt tvrdy na platky,struhany,taveny a dam to este zagrilovat az sa na syre urobia zlatiste flaky.toto robim ked mame starsi chlieb alebo zvysky syra.veeelmi nam to chuti 😝 😵

emjee
26. lis 2008

- pokrajat na platky pripadne mensie kusky, naukladat do pekaca, na to "co chladnicka da" a zaliat vajickom rozslahanym (pripadne so smotanou) a dat azpiect

- ak mas v celku, odkrojit vrsok, vydlabat, vnutro potriet syrom, pridat sunku, papriku, ... "co chladnicka da" prikryt vrskom a dat zapiect, vydlabane dat trosku opiect k tomu a potom s tym namiesto lyzicky vylizovat 😀

elise
26. lis 2008

nadrobiť ho pre vtáčiky do krmítka 😀
ja robím chlebovú polievku klasika cibuľka posmažiť na oleji alebo na masti do toho trochu mrkvičky a potom ked sklovatie cibuľa tak treba dať chlieb na kocky pokrájaný a zaliať vodou okoreniť osoliť a papať 😝 😝
a ešte si ho dám na kocky opečem dám do sklenenej nádobky a dávam to do polievok (hrachová, guláš) ako píše mirka 😉 😝

elise
26. lis 2008

Kulcha – chlebová placka s cibuľou, rascou a oreganom
Potrebujete:

1/2 šálky polohrubej múky,
1/2 šálky hrubej múky,
1 čajová lyžička prášku do pečiva,
1/2 šálky nízkotučného bieleho jogurtu,
2 polievkové lyžice nasekaného čerstvého oregána,
alebo 1 polievková lyžica sušeného,
čerstvo pomleté čierne korenie,
pár kvapiek olivového oleja,
1 stredne veľká nakrájaná cibuľa,
1 polievková lyžica rasce.

Postup:
V stredne veľkej miske zmiešajte obidva druhy múky, prášok do pečiva, jogurt, oregano, podľa chuti čierne korenie a dobre premiešajte. Keď sa začne cesto spájať, začnito ho premiešávať ručne. Pokračujte asi 3 minúty. Cesto vytvarujte do plochého, guľatého, disku podobnému tvaru. Železnú panvicu s priemerom 23 cm rozohrejte, rozotrite na nej malé množstvo olivového oleja. Pridajte cibuľku, rascu a 2 minúty smažte, pokiaľ cibuľka nezmäkne a nezačne voňať. Potom do panvice vložte cesto a rukami, alebo ľahko naolejovanou stierkou cesto rozprestrieme takmer až k obvodu panvice. Počas pečenia, asi 3 až 3 ½ minúty na každej strane, cesto stierkou k panvici pritlačujte, pokiaľ nebude hnedkasté a chrumkavé. Placka sa podáva teplá a rukami sa láme na malé kúsky.

ukana
26. lis 2008

my sypeme kacickam v rieke 😀
ale skusim niektory z tych vasich zapekancov 🙂

daskak
26. lis 2008

aj my krmime kacky a v zime chodia aj labute 🙂

kristi
26. lis 2008

chleba ve vejci, alias smazenka

jajax
26. lis 2008

elise asi som to nepochopila.co stym starym chlebom 😕

elise
26. lis 2008

zabudlôa som chlieb sa poseká na drobučké kocičky a zamieša sa do cesta 😉

lekno
27. lis 2008

Na mimibazare bol takýto receptík: Chlebové rezne: Chleba nakrájať na plátky, z jednej strany potrieť paštékou- Svačinkou alebo Majkou, môžeme trocu hrubšie natrieť (veĎ sú to rezne, no nie? 😝 😉 ), obaliť v múke, vajciach a v strúhanke a vysmažiť 😉

3558
27. lis 2008

ja nakrajam, potriem kecupom,posypem struhanym syrom a na drobno nakrajanou akoukolvek salamou ktoru mam a posypem na vrch oreganom. dam zapiect do rury na par minut kym sa syr pekne neroztopi. a vecer k telke papina. 😅

power700
29. lis 2008

chlebové karbanátky-místo mletého dát chleba.

zuzu13
30. lis 2008

tak my robime chlebove placky..je to presne tak ako zemiakove placky akurat miesto nastruhanych zemiakov dame suchy chlieb namoceny v horucom bujone...vymackat a pouzit miesto zemiakov...
alebo st. chlieb natriem kecupom, pastekou...dam platok sunky, vajicko, slaninku....podla chuti...a dam do rury zapiect...

horalka777
1. pro 2008

toto ma naucil svagor vegetarian:

Velku fazulu uvarit domakka, scedit.
Stary chlieb pokrajat na kocky.
Fazulu s chlebom dat na velku panvicu, na troche oleja (obyc. alebo olivovy) osmazit, pridat roztlaceny cesnak, majoranku (oregano) a sol.

Sup na tanier a podavat s kecupom. Kecup k tomu doda tie spravne graaady 😝

dala by som si, ale este aspon pol roka nemozem fazulu.. ☹ ale potom to budem robievat zasa, uz sa tesiiiim 😵

jajax
3. pro 2008

vanusak pripomenula si mi nieco podobne.
z celeho krajca chleba vyrezeme striedku,korky dame na rozpalenu panvicu,do otvoru ulozime salam,dame hrasok(najlepsie sterilizovany a nato rozklepneme vajce.vlozime vyrezanu striedku,nechame vajce stuhnut,otocime a opecieme z druhej strany.

musilka
4. pro 2008

včera jsem tuhle diskuzi četla protože jsem měla noma skoro celý bochník chleba a nevěděla jsem co s ním 😅 Tak jsem nakonec udělala toto : "nakrájela jsem ten chleba normálně na krajíce namazala je tenkou vrstvou másla na kostičky jsem nakrájela papriku a rajčata to jsem dala na ty chlebíky nastrouhala jsem větší množství cihly a nivy a prdla jsem to na to ale fakt silnou vstrvu toho sýra. A udělala jsem navrch smajlíky z kečupu a dala na plech. Pak jsem to celý posypala od vitany kořením na grilovaný sýr - je jak pizza- No a pak jsem to zapekla v troubě cca 10 minut a bylo to vynikající. Když má člověk zbytek chleba sýrů a trochu zeleniny tak je to ideální a to koření tomu dodá krásnou pizzovou chuť 😉

libka1
5. pro 2008

Poslite ho a dam ho zajacom a oveckam 😅 Budu na Vas v dobrom spominat pocas jedenia 😀

nanyka
5. pro 2008

akurát si dávam starý chlebík do gulášovej polievky..to mám najradšej 🙂

libka1
6. pro 2008

A to ako nanyka? Ho tam hodis a on sa nacuca? Alebo nejaka speci finta? 😅

nanyka
6. pro 2008

libka, áno, klasicky, keď si natrháš chlebík do polievky..a špeci,ak je starší, potom nie je z toho brečka a mne to strááááášne chutí 😀 😎

alebo potom tiež pre labute a kačice 😉

ale ja osobne chlieb nekupujem, len taký bio, plátky so sezamom..raz za čas len u mamky..