Nápady na vaření. A co stále vaříte vy?

melouna
10. bře 2010

Zdravím všechny maminky a kuchařky 🙂
Chtěla jsem se podělit kam chodím na radu, když potřebuju rychle vymyslet co ukuchtím těm svým miláčkům 😉 Celkem dobré a levné recepty mají na kuchyne.cz
Ale ráda si nechám poradit i od Vás, jestli máte zaručenou mňamku pro dítko, protože to moje si bohužel dost vybírá a někdy si vážně zoufám.

beruska2x
10. bře 2010

dneska mame hrachovou kasi a sunku opecenou na masle, zalezi taky jak mas stare ditko 😉

melouna
autor
10. bře 2010

No, to jsem ještě nedělala :o) dcerka, Barborka má rok a osm měsícu, tak to už by taky mohla 😉
My máme dnes segedin, ale ten taky neuspěl, tak specialně pro ní jedna porce: špenát a brambůrky...

beruska2x
10. bře 2010

taky delam omacku z konzervy krajenych rajcat, sul, oregano nebo bazalku a zahustim strouhanym pernikem, k tomu testoviny...muses pridat syr nastrohany..
malej je hooodne na polivky, vyvarove i bramboracku, cockovou, s jahly, kvetakovou...

taky svickovou z kureciho nebo z kralika, ...

melouna
autor
10. bře 2010

jeee, to jsem si napsala, a ten strouhanej perník ( jaký perník)? Zní to lákavě to určitě malé udělám.
A svíčkovou taky tak děláme a dost často zrovna na té se malá může umlátit .o)

kijonkova.k
10. bře 2010

Ahoj,tak já budu zítra dělat tohle,ale jelikož by to malá asi nejedla,tak mám pro ni kuřecí maso se zeleninou......http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=5496

kijonkova.k
10. bře 2010

Jinak malá miluje rybu a br.kaši,polívky,hlavně zeleninové a omáčky s těstovinou nebo rýží,knedlíky moc nechce.

beruska2x
10. bře 2010

pernik na strouhani, maji ho v pekarstvi nebo tak, zahustuje se s tim i rajska klasicka 😉

beruska2x
10. bře 2010

http://dumpotravin.cz/inshop/potraviny/cukrovin...

treba tenhle ale maji i jine znacky.. najemno ho nastrouham a omacku zahustim ma lepsi chut nez s moukou 😉

hejdita
10. bře 2010

tak svickovou tu taky deti milujou protoze ma prijemnou chut i ja ji miluju 😀 ale nemaji radi nic co je z ryze....takze brambor, knedlik, chleba, testoviny....ryzi jenom tak dve lzicky takze zadna slava.....jaksi jim to nejede i kdyz je mokra i kdyz je sucha i kdyz je na sladko i kdyz na slano proste nijak....ja se inspiruji jak kdy recepty cz nebo MMB 🙂

beruska2x
10. bře 2010

zkus jasminovou ryzi, me malej taky nechtel ale tuhle jo 😉

melouna
autor
10. bře 2010

Ty jo holky já se tady dozvídám úplné novinky o tom perníku jsem fakt neslyšela, ale hned zítra ho seženu a vyzkouším 🙂 stejně tak jasmínovou rýži, když mě malá tu normální celkem papá. Berusko2x děkuju! 😉
Kijonkova.k-ťamanské nudle? He, vypadá to všelijak,ale za zkoušku nic nedám,třeba si malá pochutná...všechny typy si píšu...sama mám v hlavě díru a jen tak něco nevymyslím, hlavně když jde o vaření. Mamča moje je kuchařka, ale já antikuchtík 😀

Tak jukněte na tu kuchyni.cz je tam toho taky fůra 😉 Za chvíli otevřeme restauraci....VŠEHOCHUŤ 😀

melouna
autor
10. bře 2010

Jo a náše nej jídlo je králík na zelenině

Vezmete větší pánev, na másle osmahnete králika, je jedno jakou část, posolíte a přidáte timian, poprášíte trochou mouky a přidáte mraženou zeleninku a zalijete vodou.Na dochucení třeba trochu poddravky. A vaříte do měkoučka. My to papkáme se šťouchanýma bramborama. Rychlovka a chuťovka 😎

beruska2x
11. bře 2010

ty ryzovy nudel jsou dobry, maji je , stejne jako jasmonovou yzi v tech vietnamskych vecerkach 😉
tu yzi mel malej s hovezim a zeleninou - vsechno jsem to rozvarila v papinaku a pak jen pridam kousek maslicka - roste mu stolicka tak nechce nic moc kousat 😒 😉

melouna
autor
11. bře 2010

aha? tak to je skvělí, tak kouknu tady u nás ve večerce, teda já jsem asi fakt totálně neznalá. A přitom vařím malé každy den něco jiného...tak teď bude mit samé novinky 🙂

klubo
12. bře 2010

Holky, taky můžete pro inspiraci kouknout na www.varime-detem.cz, je tam toho opravdu hodně 😉

melouna
autor
13. bře 2010

děkuji určitě tam kouknu 😉

beruska2x
16. bře 2010

my zitra koprovku, kdo muze tak do ni varene vejce a k ni treba rozmackany brambor... 😉 ale ja ji teda nedelam na kyselo... 😉

bajnokova
16. bře 2010

Ještě dobrá je i rýže BASMATY já taky rýži moc nemusím ale tuhle jo -pořádně ji properu nejdřív teplou pak studenou vodou dám do osolené vařící vody vařím jen 5 min. mám připravený druhý kasrtol ten vymažu máslem a dám do nej sceděnou rýži a vařím pod pokličkou tak 13-15 minut fakt ta rýže je uplně jiná takhle připravuji jakoukoliv rýži.
Zítra bude asi čočka na kyselo

natty9
22. bře 2010

Ahoj holky, tak koukám, že nejsem sama, která každý večer vymýšlí, co druhý den vařit. Nemohli byste napsat,, z čeho se skládá denní jídelníček vašeho prcka, popřípadě co mu po dobu 1 týdne dáváte k obědu? Jelikož u nás se furt opakuje rajská, svíčková, špagety, kaše + ryba a vůbec nemám žádné nápady, co tak asi vařit. Díkas

zuzucad
31. bře 2010

Ahoj natty9, nevím, jak starého máš prcka, tak nevím, jaká jídla jsou vhodná... ale počítám, že už je větší, když vaříš svíčkovou apod. Koukni se třeba na stránky www.cerealie.cz, je tam recept na krůtí kapsu, která má u mých dětí úspěch. Pak jsou tam třeba i vzorové jídelníčky pro děti, tak tě snad inspirují. Jinak já také často bojuji s nápady, co vařit... :( Poslední dobou si vytrhávám recepty z časopisů, některý jsou jednoduchý a přitom vynikající, většinou koukám na ingredience, aby nebylo těžké je sehnat...

monkula
8. dub 2010

A nie je to jedlo sladké, keď doň nastrúhate perník? ja som ho mala minule v ruke, ale som ho vrátila, lebo som nevedela, čo by som s ním asi tak robila 😀

beruska2x
8. dub 2010

to neni sladky pernik, je to jako kdyz zahustujes gulas chlebem 😉 a rajskou stejne sladis ne 😉

lenkazdenek
10. dub 2010

Ahoj holky,tak já ráda experimentuju,jídelníček si píšu na týden dopředu aby každý večer nepřemýšlela co uvařit 😅
Takže dneska byl houbový gulášek z hlívy s těstovinama,zítra máme oslavu tak bude pro nás krevetový koktejl jako předkrm a jako hlavní chod roštěná s bylinkovým máslem ,restovanou zeleninou a pečeným bramborem 😵 jinak se snažím minimálně jednou týdně zařadit do jídelníčku ryby nebo plody moře,malá je zbožňeje a 2x týdně máme bezmasej den 🙂

vivienka21
23. srp 2011

tak so mam varit dneska jak nevim neco dobryho ☹

leena24
27. zář 2011

Vyhrajte KUCHAŘKU - Vařím si sám http://dikulka.pise.cz/148881-vyhrajte-kucharku...