Nebude vadit rozpuštěná čokoláda v mikrovlnce na cukroví?

3. pro 2021

Holky dotaz, dělám nepečené cukroví, ořechy máslo a piškoty a pak jen obalit v čoko, babička tam dává kaštany já je nenavidim, chci to udělat s milkou, myslíte, ze nevadí, když tu cokoladu rozehřejeme v mikrovlnce? Budu ji hlídat samozřejmě a pak obalit.. nebo lepší kastrulek a na plotně? Děkuji

mamikajuli
3. pro 2021

Já rozpouštím v kastrulku na plotně, ale v principu je podle mě docela jedno, jestli ji rozpustíš v mikrovlnce🙂

autor
3. pro 2021

@mamikajuli Přiznám se, ze jsem líná, chci si to urychlit, pekla jsem už dnes toho dost a tohle už chci mít z krku, tak proto se ptám 🤣 děkuji moc moc

mamikajuli
3. pro 2021

Podle mě jde jen o to, aby se nespalila, tak to hlídat 😉

autor
3. pro 2021

@mamikajuli Budu budu moc děkuji 😋

mamikajuli
3. pro 2021

Není za co🙂

elesse
3. pro 2021

Jde to uplne stejne jako v hrnci. Ale milka mi vetsinou udela nepouzitelnou hmotu

prejeta_zaba
3. pro 2021

Mikrovlnka ti zvládne během vteřiny odpařit tuk a místo polevy v tom budeš mít seškvařené kousky. A to ještě ani nemusí vypadat připáleně. Šla bych spíš do toho napařování nad kastrůlkem. Ale třeba budeš mít štěstí a povede se i tak. 😀

mamikajuli
3. pro 2021

@elesse já mám dobrou zkušenost s mléčnou "na vaření" z Lidlu, taková modrá

cuuza
3. pro 2021

Jde to, chce to mírný stupeň, ale spíš bych se bala Milky, z te podle mě dobrou polevu neuděláš...

elesse
3. pro 2021

@mamikajuli jojo, lidl ma dobrou i klasickou na vareni. Jen ta milka je k nicemu🙂

michaela666
3. pro 2021

Souhlasím s holkama, Milka není ideální čokoláda na polevu. Nejlepší zkušenost mám s hořkou z Lidlu, stojí cca 30,- za 200g a mají i mléčnou a bílou.

mimi1004
3. pro 2021

Milku jedině v kastrůlku na páře, pokud trváš na Milce. Radši obětovat minuty navíc rovnou než vyhodit přiškvařené cosi. Jinak na polevu jsou lepší opravdu čokolády na vaření.

katule1990
3. pro 2021

Já vždycky rozehřívám jen v mikrovlnce. Kupuju ale tu na vaření z Lidlu, 200 g, je kvalitní. Do Milky bych nešla. V mikrovlnce jde o to dát to na nižší výkon a kontrolovat. Když je čokoláda asi z půlky rozehřátá, vytáhnu a rozmíchám lžičkou, dokud se nerozpustí zbytek. Na polevu doporučuju přidat do čokolády trochu tuku - máslo nebo trochu smetany ke šlehání.

me_druhe_ja
3. pro 2021

Pokud to člověk umí, rozehreje to stejně v misce na páře jako v mikrovlnce. Jen to chce hlídat, aby se to nespalilo. A milku bych určitě nepouzila.

autor
3. pro 2021

@me_druhe_ja Milku jsem použila, dokonce jsem ji rozehřála v mikrovlnce - nepřipálila se, hmotu mi neudělala a je to přesně takové jako má být, prostě výborný. Moc děkuji za Vaše reakce, Klára