Nej cukroví. Jaké kromě klasiky ještě pečete a není to náročné?

zuzaaaaa
27. lis 2020

Ahoj holky,

co krom klasiky ( rohlíčky, linecké, pracny, Masarykovo cukroví, perníčky....) pečete? A aby to nebylo extra náročný? Děkuji

gracinka7
27. lis 2020

Ořechové cukroví, budu zkoušet poprvé pudinkove kuličky a nepečené dělám bounty, medové kuličky a rumové čokokuličky.

pratensis
27. lis 2020

Medovníkové kuličky, bajadéru, vosí hnízda, ořechové slepované s krémem z maizeny (a la pudinkový, ale lepší) a arašídová kolečka se slaným karamelem. Jo a išlské.
Masarykovo cukroví jsem si musela dělat vygooglit, vůbec jsem neznala. 😀 Vypadá to moc dobře. Bohužel to už nedám... ale třeba někdy k jiné příležitosti. Díky za tip.

nnnadja
27. lis 2020

@pratensis prosím prosím.. Sháním něco dobrého s krémem, plus arasidova kolečka zní taky dobře. Můžu poprosit o recept, foto?

pratensis
27. lis 2020

@nnnadja Tu jsou: https://vikendovepeceni.cz/2015/12/arasidova-ko...
Naprosto famózní. Málokdy se mi stane, abych nově zkoušené cukroví pekla i v dalších letech. Tohle je ten případ. Ty už neopustím.😂

pratensis
27. lis 2020

@nnnadja ořechové dortíčky
25 dkg másla
25 dkg hl. mouky
6 dkg cukru
12 dkg vlašských ořechů
Z těsta placku, vykrajovat kolečka.
krém: utřít 14 dkg másla a 14 dkg cukru, pak po troškách přidávat zchladlou kaši uvařenou z 250 ml mléka a 2 lžic maizeny
Navrch čoko poleva, já do ní ještě před ztuhnutím doprostřed dávám 1 ks dortového zdobení ve tvaru hvězdičky.

pratensis
27. lis 2020

Když už tu tak pěkně tapetuju, tak ještě bajadéra, ta je taky moc dobrá. Doporučuji po rozřezání na kousky skladovat v mrazáku a vytahovat postupně těsně před konzumací - tak je nejlepší.
https://fresh.iprima.cz/recepty/bajadera

lachtanice86
27. lis 2020

Ulky, pařížské rohlíčky, mrkvanky

nattt
27. lis 2020

Ja tu uplne slintam!! 😀 ty arasidove kolecka a bajadera vypadaji paradne! vyzkousim!

michaela666
27. lis 2020

Mít těhotenskou cukrovku na vánoce je fakt k nasrání. 😂😂

michaela1990xx
27. lis 2020

Kávové zrna, rumove koule, raffaelo, žabí huby

zuzaaaaa
autor
27. lis 2020

@pratensis určitě ho doporučuju, není těžký a výborný.

nikoulinka
27. lis 2020

Pudinkové linecké s jogurtem - to se u nás ztratí jako první 😂 a mrkvanky s povidly... pak u nás frčí hlavně nepečené - žloutkové kuličky, barevný kokos, piknik kuličky a košíčky

verysucha
28. lis 2020

@nikoulinka můžu poprosit recept?🙂 na ty pudinkove linecké..děkuji

nikoulinka
28. lis 2020

@verysucha
1 ovocný jogurt (cca 150g)
1 žloutek
170g cukr moučka
170g tuk (já dávám normálně Heru)
1 ovocný puding v prášku (nejlepe stejná příchuť, jako máš jogurt)
400g hladká mouka

Vše smíchat, udělat testo (trochu déle trvá nez se pojí) a nechat odpočinout v lednici alespoň 2 hodiny.
Pak vyválet, vykrajovat tvary, a péct na cca 170° 7 minut. Je světlejší než linecké, tak ať se nepřipálí 😅
Pak už jen lepim marmeládou

alice180
28. lis 2020

@zuzaaaaa kromě té klasiky - rohlíčky, linecké. Tak pusinky a medovnicky, ale ty jsou trošku pracnější.

veru181
29. lis 2020

Když jde o rychlé cukroví, vzpomněla jsem si na tenhle recept, co jsme kdysi v mém dětství pekly s mamkou: https://www.nejrecept.cz/recept/skoricova-klubi...