Oběd pro 14měsíční dítě, co vaříte?

marrsik
24. bře 2014

Ahoj maminy,
chtěla jsem se Vás zeptat, co vaříte Vašemu 14m prckovi k obědu? Nám sestra říkala, že od roka může to co my, ale na přírodno bez koření. Tak mi přijde, že ve finále to je stejné jako do roka.

kyti75
24. bře 2014

Pro temer rocniho varim to, co pro nas, ale pred dochucenim mu odeberu. Nechtel uz jist to svoje rozmackane, tak ji s nami. A kdyz upecu kure, dam mu maso i ryzi od nas.

frantiska85
24. bře 2014

Od roku jí s námi. Sůl a koření používám přiměřeně. Pokud dělám třeba smažený květák, tak strouhanku okrájím pro sebe a malý dostane prostředek. Řízky a některá jídla, která se hůř koušou mu nedávám a dostane jen přílohu.

pisisvori
24. bře 2014

@marrsik já jsme dělala hodně omáčky a polívky. Polívku hodně hustou (vývar s nudlema a ještě třeba knedlíčkama) měla třeba k večeři. Omáčky cokoli na svíčkovou, cokoli na paprice, roštěnou, rajskou (z vývaru, z rajčat a se smetanou 🙂)...ale třeba už i dušenou mrkev s mletým masem, špenát....maso jsme jí ještě dost mixovala, protože hlavně hovězí nechtěla dlouho jíst. Do teď z masanejraději sekanou a kaši....nebo řízky, la ety jsme začala určitě později (nevím přesně kdy)

suzanna123
24. bře 2014

@marrsik snažím se, když vařím pro nás, abych mohla odebrat před kořeněním pro Julinku. Jinak v podstatě jako před rokem, akorát to nerozmačkávám.

ange_de_la_morte
24. bře 2014

Dávám Matýskovi víceméně co my - jíme hodně zdravě tak není moc třeba jídlo upravovat. Akorát dávám větší poměr zeleniny než přílohy. Matyášek má hodně rád polívky ( vývar, nejrůznější zeleninová), jen teda malý jí polívku spíš k večeři - 2 jídla nesní na oběd . Na druhé máme většinou nějaký kus masa nebo ryby udělané na přírodno, dušené nebo pečené, zeleninu a přílohu, nebo třeba těstoviny na milion způsobů, luštěniny, rizoto. My pro sebe skoro nesolíme, a nekořeníme vůbec, ale i tak si s manželem ,,dochucujem,, až na talíři. Omáčky, knedlíky, smažené se u nás nejí vůbec nebo jen velmi výjmečně takže to Matýsek nejí. Dneska jsme měli například kuřecí vývar s masíčkem, mrkví a nudlemi. Na druhé špenát s vajíčkem a bramborem, včera zeleninovou polívku s pohankou a dušené hovězí na celeru a mrkvi s rýží a k tomu salát z červené řepy s jablkem.