Omáčky. Poraďte mi nejaké recepty

womenne
19. čer 2008

Neviete mi poradit rozne omačky,zachvilu su prazdniny-chodim na obedy,a ja neviem vobec omačky.Maly ich zbožnuju tak potrebujem niečo na jedalny stol 😀 Ja skor zvladnem take zložitejšie jedla ale tie omačky no to je problem.tak diky za rady

maso
19. čer 2008

myslis omacky k masku?
ako napr. koprova? alebo nivova?

titkovamiriam
19. čer 2008

zajtra ti niake napisem,dnes uz koncim v praci,ale aspon rychle rychlu paradajkovu:na ojeji spenis cibulku,prisipes hladku muku a po zahnednuti zalejes 250ml vodou,do vody das paradajkovy pretlak,sol,cukor,kari korenie,cierne korenie a prevaris,mozes dochutit aj kecupom.

zemiakova: osupane nakrajane zemiaky varis vo vode so solou,bobkovym listo,novym a ciernym korenim ked su makke prilejes smotanu kde roslahas muku-podla toho aku chces hustu.

kelova:na oleji oprazis cibulku,pridas nakrajany kel,zalejes vodou,pridas sol,cesnak,majoran,zemiaky a varis do makka ,zahustis mukovou zasmaskou.

womenne
autor
19. čer 2008

možu byt všeliake k mesu cestovinam,dnes varili v jedalni chrenova bola super,lenže neviem postup,ked sa ich pytame so susedkou tak povedia -normalne-no a vieš.

maso
19. čer 2008

sampinonova: sampinony opraziz, aby sa prichytili do hneducka na masielku a pridas smotanu, mozes trochu zahustit a osolit vegetou (vyborne je dat tam aj nadrobucko pokrajanu kuracinku a pouzit na cestovinky, bez kuracinky je to fajn k masku na prirodno alebo ku grilovanemu)

nivova: na panvici rozpustis nivu (nemusi byt cely trojuholnik), mozes pridat aj nejaky taveny syr, prilievas trochu mliecka, smotanu, ochutis bazalkou a jednym cesnakom (na ozvlastnenie mozes zacat najskor slaninkou, vyber z nej vytopenu mast a pokracuj dalej nivou ...) - dobre na cestovinky

womenne
autor
19. čer 2008

dikes a možu 2ročne deti šampiony,ja somich vždy vybrala?manžel ale šampiony miluje by ich jedol každy den 😝

maso
19. čer 2008

pre deticky by som rozmixovala zemiacik a so smotankou a koprom ... to by mohlo byt dobre k masku ... alebo by som skusila tekvicovy privarok, lenze ten ja uvarit neviem, ten vie moja maminka 🙂

ako omackove by som skusila aj kuraci perkelt - z prs - to robievas?

linda02
19. čer 2008

a co třeba rychlou svičkovou. Uvaříš si nakrájenou kořenovou zeleninu(mrkev,celer,petržel) povaříš ve vodě s bob.listem a novým kořením. Pak vyndáš bob.list a nové koření a rozmixuješ. Pak vrátíš zpátky do hrnce povaříš a přidáš smetanu a jen dochutíš a je to s těstovinama nebo s knedlíčkem nebo bramborem si prckové budou pochutnávat. Náš KUbísek jí miluje. 🙂

A jinak na mimibazar.cz jsou super recepty a i pro dětičky. http://www.mimibazar.cz/recepty.php?user=

womenne
autor
19. čer 2008

tak perkel ten viem maly to zbožnuju.bože ako ste mi pomohli normalne som mal depku čo varit,sice v zime som varila kym som nezčal chodit na tie obedy ale to boli take skor mesove jedla a rybky atake blbosti už som nemala inšpiraciu.

maso
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
titkovamiriam
20. čer 2008

tak chrenovu neviem ani ja ☹
tu je par strukovinovych-so suchecho chrachu:vecer hrach namocit a na druhy den varit so solou,majoranom,ciernym korenim,roztlacenym cesnakom ked jehrach rozvareny tak sa to vsetko rozmixuje a mnam k tomu udene masko,alebo aj parok.

z bielej fazulky:fazula,sol,cierne,nove korenie,bobkovy list,trosku kopru,povarit a asi po min pridat zemiaky a ked je vsetko uvarene zahustit smotanou a mukou

sosovicova a zo zelenej fazulky je recept taky isty.

Moja omacka na spagety:na cibulke oprazim mlete masko,osolim,pridam cesnak,kari korenie,oregano,trosku podlejem,nakrajam do toho papriku,paradajky,za rst kukuricky z konzervy a pridam pretlak s kecupom .tento recept vseliako obmienam,ak zostanu udeniny nahradim nimi maso a ked mam niaku inu zeleninu moze byt hocico,aj cukety. 😀

holly1
20. čer 2008

přidávám odkaz na slepici na paprice - tam je taky mňam omáčka:

tp://www.apetitonline.cz/recept/972/slepice_na_papri...

jak se dělá ten kuřecí perkelt?

ukana
20. čer 2008

uz som to tu niekde pisala, tak opakujem 🙂

Cestoviny so syrovou omackou: do 2dcl vriacej vody dame cely syr v crievku, jeden strucik cesnaku, zahustime trochou mlieka s mukou, osolime, alebo pridame detsku vegetu. Niekedy do toho nakrajam sunku. Omacka sa aj dobre zohrieva.

Cestoviny so spenatovou omackou: spenime trosku slaninky na cibulke, pridame roztopeny spenatovy pretlak a nechame prejst varom, aby sa vyparila voda.2-3 strucky cesnaku, sol. Podavame zmiesane s cestovinami. Mozme dat trosku smotany alebo mlieka na zjemnenie.

ukana
20. čer 2008
denisocka
22. čer 2008

ukana-ta syrova omáčka je super ! dnes som ju spravila k mäsu a knedlíku a je mňamky (aj manžel pochválil ) a hlavne je rýchlo hotová ,len je jej málo 😀

holly1
23. čer 2008

denisocka, to je sýrová omáčka spíš k těstovinám, kde stačí, aby se do ní těstoviny obalily 😉

denisocka
23. čer 2008

hej,ja som to myslela tak,že sa po nej len zaprášilo 😀 ,ja som dala viiac mlieka aby jej bolo vela ale aj tak bolo málo 😀 😝

womenne
autor
23. čer 2008

no tu syrovu omačkupoznam en som stratila recept aleteraz ho už mam 😀 baby dik hrozne ste mi pomohli 🙂
len si to ešte prepisat

janocka
15. dub 2009

hanculka • 1d • Dnes o 12:22
prosim Vás dajte mi neaky recept na rýchlu omačku ku mesku dakujem

dupinka
15. dub 2009

univerzalna biela omacka - besamel:

2 PL oleja, 2 PL hladkej muky (moze byt trochu viac). Zasmazit, kym muka zhnedne. Zaliat mliekom, miesat, nech sa zapraska v mlieku rozpusti. Vznikne kremova biela omacka, ktoru mozno rozne dochutit:
niva, tvrdy alebo taveny syr,(pripadne aj sampinony)
kopor (prevareny, pripadne dochutit troskou vyvaru z maska, horcicou)
paradajkovy pretlak
prelisovana dusena zelenina (mrkva, pertzlen - a ´la svieckova)
.
.
.

gomanek
16. dub 2009

Klasická Rotterdamská omáčka:
http://www.mebio.cz/recepty/prilohy/rotterdamsk...
🙂

womenne
autor
2. kvě 2009

Ahojte vidime že tema sa obnovila ja som sa už trošku v omačkach zdokonalila ale ešte to nieje ono minule som robila sviečkovu ale trošku som toprehnala so sladkym nalevom ale inač bola super,dnes som robila jednu užasnu tak predavam dal 🙂

-Cibulku si orestujeme,pridame mesko a opražime,podlejeme vodou pridame masox,a dusime do mekka.
Ked je mesko mekke,pridame4PL horčice,zalejeme zmesou ktoru si pripravime so sladkej smotany na šlahanie,zakysanej smotany a troškou muky,vymiešame a prilejeme do omačky.
-Dochutime citronom a podavame s knedlou.

netmona
2. kvě 2009

gomanek,,,dik za stránku,,,

eliotka
23. srp 2009

Holky, poradte nějaké omáčky pro 11. měs. děťátko, nebo por roční.
Jaké mohu použít koření, kmín a ještě něco se může?

smejdik
11. zář 2009

ahoj,

přidávám se k dotazu k eliotce /škoda,že není zatím zodpovězený 😢 /. Také mě zajímá, jaké omáčky může 10.měs dítě a starší? Hledala jsem na netu,ale nic moc jsem nenašla, spíš jen recepty pro starší děti, takže už kompletně ochucené a zahuštěné.
Poradíte???

ukana
11. zář 2009

smejdik, myslim, ze tu besamelovu omacku od dupinky uz kludne mozete, ochutenu bylinkami (kopor,alebo bazalka,alebo pretlak,zelenina,al. trochu trvrdeho syra......)

eliotka
11. zář 2009

Holky, a jaké mléko ale dát do té bešamelové? Do roka se kravské ensmí?
Doma mám jen nutrilon comfort, mohu dát ten? I když je dost hořký...

ukana
11. zář 2009

eliotka, UM sa nesmie varit, aj jogurty a syry obsahuju KM, takze daj to, ak uz jete jogurty........KM sa nema do roka na pitie, ale vo varenom jedle mozes trochu pouzit........ 😉

smejdik
11. zář 2009

tak super, určitě jí zkusim, potřebuju změnit trochu jídelníček, a´t nejíme stále do kola to samé..
Já mám doma sunar i nutrilon, tak to s nimi zkusim, kravské mléko dávat nebudu...
a co třeba něco na způsob kuřete na paprice???