Ostrý guláš - jak jej spravit?

kajmanek
19. dub 2008

Ahoj holky, potřebovala bych radu. Dneska jsem poprvé vařila guláš (segedínský) a nějak jsem si zaměnila sladkou papriku za pálivou a výsledek je téměř nepoživatelný - je příšerně PÁLIVÝ - poradíte mi některá jak bych mohla tu ostrost zmírnit?

cherub
19. dub 2008

ahojky, co zkusit ho rozředit mlíkem a znovu zahustit 😉

aponchie
19. dub 2008

hmm to je tezko uz s tim nic neudelas 🙂

aponchie
19. dub 2008

to by ale muselo byt v pomeru 1 ku 8 aspon 😀 takze na 2l gulase 16l mlika 😀 😀

cherub
19. dub 2008

aponchie, není třeba ho zbavit úplně ostrosti, jen to zmírnit 😅 já myslím, že by to mohlo pomoci 😉

aponchie
19. dub 2008

ja jsem kuchar a stalo se mi to v restauraci parkrat ,ale bohuzel uz to nebude ono ikdyz se to proplachne a udela novej zaklad nebo jen zredi ,ver mi je to o nicem pak ,ale nekomu to muze chutnat 😀

cherub
19. dub 2008

aha, tak kuchařka to musí vědět nejlépe 😵 No mě ostré mooooooooooooc chutná, takže Kajmanek, já se ho kdyžtak ujmu 😀

aponchie
19. dub 2008

no me prave taky!!!ja bych ho nechala coz o to ale ceho je moc..ono nekdy hoodne palive je trpke a nahorkle kor u papriky 😠 a ja bych si do nej dala jeste nakrajenou cibuli papriku a rajce a jeste dala pepr hnus co???? 😀 😀

cherub
19. dub 2008

no zvláštní recept 😀 😀 😀 😀

aponchie
19. dub 2008

hele fakticky ,normalne sem zvykla si na talirek jeste nakrajet tohle vsecko a dat navrch jako ozdobu a je to mnam 😀

aponchie
19. dub 2008

tak a ted mam na to chut a zitra ho uvarim.. 😀

kajmanek
autor
19. dub 2008

Holky díky za rady.
Zkusím ještě přihodit nějakou cibuli - ta by měla přidat na sladkosti a jinak si musím dát příště větší pozor 😒

aponchie
19. dub 2008

kaji no ono to nekdy zachranit nejde ale priste si das bacha 😉 to bude dobry!

petkakrutik
19. dub 2008

ahojky, debatníci 😀 My máme taky radši ostřejší, vloni jsme si dovezli z Turecka papriku, pro kterou pojmenování "pálí" je slabý výraz. Dávám jí jen na špičku nože a minulý týden jsem ji takhle dala taky do segedinu a pálilo to jako ďábel. Zjemnila jsem to nastrouhaným bramborem a docela to pomohlo. Úplně plané to nebylo, ale tak akorát 😀

cherub
19. dub 2008

taky zítra budeme dělat segedín, tak ty další ingredience ještě promyslíme 😀

aponchie
19. dub 2008

petra:jj koreni z Turecka musi bejt uzasne 🙂 ja mam z Tunisu a Indie a je takove jemnejsi na omak a vic barvi 😀 Garam Masala a Tandorii a tak .to sou lahudky 😵

aponchie
19. dub 2008

cherug tak doufam,ze ho zitra zadna nepokazime 😀

kajmanek
autor
19. dub 2008

petko, no tahle potvora paprika byla z tunisu - a teda s naší pálivou paprikou se nedá srovnat 😒 Dosypávala jsem pak normální naší sladkou, ale přesto tam ta ostrost je. Nastrouhaný brambor jsi přidala syrový a dala zavařit? To bych mohla taky zkusit...

petkakrutik
19. dub 2008

aponhcie: je úplně jiné, než co se dá koupit u nás běžně v obchodě. Ta paprika třeba děsně štípe, al třeba koření na salát hrozně krásně voní a jak mi ho je léto spotřebovat, mám ho už skoro rok a vůbec nevyčpělo 🙂

cherub
19. dub 2008

no segedín vaří manžel, tak mu dám ponaučení, ať si ověří, kterou papriku tam sype 😀

rodiče mají pálivé papriky z Itálie a to je taky síla 😲

petkakrutik
19. dub 2008

Já vařím zítra quiche, znáte to? Je to jedno z našich nejoblíbenějších jídel 🙂

cherub
19. dub 2008

neznám 😕

aponchie
19. dub 2008

jj zname jakej delas??ja mam rada s tunakem a list.spenatem vejcem a bazalkou mnam 😀

petkakrutik
19. dub 2008

ja dělám z listového těsta, na to pokaldu buď anglickou nebo šunku, přeliju předem povařeným špenátem smíchaným s vajíčkem, nahoru nakladu plátky sýra a někdy přikryju ještě jednou vrstvou těsta. Zkoušela jsme párkrát i jiné varoanty, ael manželovi chutná enjvíc špenát+ anglická+sýr 🙂

aponchie
19. dub 2008

mnaaaam ja to taky miluju,ale nikdo to neji takze obcas jen pro sebe udelam nebo pro navstevu ale ta to taky nemusi 😝

petkakrutik
19. dub 2008

¨já kdybch mohla tak zbaštím celý plech sama, u nás je spíš problém, že je ho málo, sním 1 malý kousek na oběd, jeden si nechám na druhý den a zbytek sjede manžel. A to ještě pokukuje po tom, co jsme si doložila 😀

aponchie
19. dub 2008

😀