Osvědčené recepty na cukroví

pampalini
19. lis 2010

Zdravím všechny pekařky 🙂 ,
zrovna (jako každý rok) vytvářim nějaké to cukroví pro celou naší rodinu a ráda bych se s vámi podělila o pár receptů. Zároveň vás chci poprosit abyste také přidávaly vaše "tutovky" protože je to téma více než aktuální.
Budu sem přidávat recepty postupně třeba i po tom, co se mi povede nějaká novinka 😀

mery.luu
14. pro 2010

@pampalini mohla bys mi prosím napsat, jaký krém jsi nakonec použila do košíčků?? Ten pudinkový od kamarádky, nebo ten Tvůj??? Mohla bys prosím napsat kolk se čeho do toho Tvého krému dává?? Díky moc
Jo a cukrovíčko máš moc hezké 🙂

pampalini
autor
15. pro 2010

@mery.luu tak do jedněch košíčků(těch s ořechem navrchu) jsem použila klasický žloutkový krém s ořechy
Krém: (všechny suroviny by měly mít stejnou teplotu, jinak se to zdrcne) 150 g másla 100 g moučky 1 žloutek 100 g mletých ořechů
míse utřu máslo z cukrem a pak pridám žloutek nakonec ořechy.
Krém jde nastavit pudinkem, udělaným z poloviční dávky mléka, než je na pytlíku a studený ho do něj vmíchám. Není potom takový těžký. Pokud je krém řidší, přidám ještě ořechy.
Do druhých košíčků(viz foto) jsem použila krém ze salka:
dvě hodiny vařit salko v zavřené plechovce ve vodě, pak nechat zchladit a umíchat s máslem.

pampalini
autor
15. pro 2010

@kijir My bychom taky pekli určitě z dvojté, kdybysme neměli už tolik druhů 😀 😀

kijir
15. pro 2010

@marketa137 :ten v páře neznám,ale já dělám do všeho karamelový krém ze salka 🙂 .2 hodiny pomalu vařit salko,aby zkaramelizovalo a poté do něj zašlehat jedno máslo 😉 .já ještě kápnu trochu rumu,když jsou ty Vánoce 😀 ...Tenhle krém ti moji chlapi totiž milujou 😀 .

marketa137
15. pro 2010

@kijir ten si hodně chválí ale dávat ho do plněných ořechů 😒 .

Děláte ještě někdo pařížské rohlíčky, docela mě to zaujalo 🙂 , jen asi ten krém dávat nejdřív až v pondělí ne? Včera jsem dodělávala linecké a Viki asi na to chodil docela pravidělně protože mam celkem 22 kusů 😝 , naštěstí kakaových hvězdiček je víc a ježečky ještě neobjevil 😀 . Už je to raději v krabici na balkoně 😉

belda
15. pro 2010

ahoj 🙂 ,
prosím,mohl by mi někdo doporučit nějaký osvědčený čokoládový krém? 😉
díky!

belda
15. pro 2010

a pokud možno,ať není šíleně komplikovaný 😅

kijir
15. pro 2010

@marketa137 :My ořechy teda neděláme ,ale holky tím ořechy normoš lepěj 😀 ...

pampalini
autor
16. pro 2010

@belda Tak zkus klasický žloutkový (máslo, cukr , žloutek (puding na nastavení - nemusí být) a nakonec do něj jen zamíchej rozpuštěnou vychladlou čokoládu. Ten je zaručenej.
Krém:
150 g másla
80 g moučky
žloutek
vanilkový cukr
míse utřu máslo z cukrem a pak pridám žloutek.Krém jde nastavit pudinkem, udělaným z poloviční dávky mléka, než je na pytlíku a studený ho do něj vmíchám. Není potom takový těžký.
Nakonec (i bez toho pudinku) jen přidáš tu čokoládu a necháš vychladit.
😉

belda
19. pro 2010

@pampalini díky, akorát jsem se chtěla zeptat, když se tam dává žloutek,jak dlouho ten krém vydrží? z toho mám docela strach, chtěla bych cukroví zdobit už tenhle víkend....aby z toho nebyla salmonela 😅 😕
a tou moučkou (80g) myslíš cukr moučka?

pampalini
autor
19. pro 2010

@belda Ahoj, ano moučka. Dělám cukroví poměrně brzo a plním tak 14 dní před vánocema a ok......jen doporučuji zakonzervovat rumem podle chuti a zaručeně vydrží, mě se nikdy nezkazil 😉 To malinko nevadí ani dětem. To by to museli jíst na kila v porci 😀 Už má naplněno tak týden a něco 🙂

fiallinka
19. pro 2010

@pampalini jedno máslo + dvě pikaa 🙂, můžeš dodat dle chuti kakao... to zvládneš 🙂

marecek4
22. pro 2010

ten krém dělaný v páře je luxusní,dělávám ho do laskonek

3 vejce
200 g ml.cukru
250 g másla

do mísy dáme cukr a zalijeme vejci,aby se trošku rozpustil-tak na deset minut,pak dáme do vařící vodní lázně a šleháme 10 minut,potom přendáme do studené vody a pokračujeme ve šlehání do vystydnutí,pak přidáme máslo a případně ochutíme griliášem,oříšky,kakaem aj.

zatím jsme žádné zdravotní problémy neměli ani nikdo komu jsem ho dělala