Osvědčené recepty na cukroví

pampalini
19. lis 2010

Zdravím všechny pekařky 🙂 ,
zrovna (jako každý rok) vytvářim nějaké to cukroví pro celou naší rodinu a ráda bych se s vámi podělila o pár receptů. Zároveň vás chci poprosit abyste také přidávaly vaše "tutovky" protože je to téma více než aktuální.
Budu sem přidávat recepty postupně třeba i po tom, co se mi povede nějaká novinka 😀

marecek4
5. pro 2010

tak já po dlouhé době budu zase dělat rohlíčky z lískových oříšků

25dkg lískových oříšků
50dkg ml.cukru
2 hrsti strouhanky
citronová kůra
skořice
hřebíček
vanilka
nové koření

vše se dá do hrnce a zadělá s 8-9 bílky a za stálého míchání ohřát ,,co prst vydrží,, ,pak se odstaví z ohně a míchá do vychladnutí,z vychladlé hmoty se tvoří rohlíčky,nejlépe podsypávat stouhankou nebo zase ořechy,pak se rohlíčky suší v troubě,nakonec se konce rohlíčků namočí v čokoládové polevě.

Jsou sice pracnější,hlavně to šoulení,ale když se povedou jsou mňam 🙂

marecek4
5. pro 2010

@pampalini ty recepty jsem dostala už před dvěma lety emailem od skorošvagrové a některé mám odzkoušené a jsou dobré

pampalini
autor
6. pro 2010

Tak přidávám ukázku cukrovíčka 😅
skořicové hvězdičky
mandlová kolečka
klášterní rohlíčky
kokosky
skořičky

evatk
6. pro 2010

děláte někdo kakaový salámek? dělala jsem ho podle receptu markéty hrubešové v dnes minulý čtvrtek a o uválení nemohla být řeč, spíš jsem to jenom splácala do šišky...
má tam
250 g piškotů
4 lžíce cukru
4 lžíce kakaa
lžíce rumu
100 g másla
jakou máte vy kozistenci?

kaaca11
6. pro 2010

Nevíte, jestli se někde dají koupit už namleté ořechy nebo mandle? Chci taky upéct pár druhů (zatím mám jen linecké), ale nemám sílu ty ořechy louskat a pak ještě strouhat....

evulatko
7. pro 2010

@kaaca11, zrovna ted jsem to videla v Globusu, byly to myslim liskove orisky a bylo toho v sacku tak maximalne 20dkg🙂

evulatko
7. pro 2010

@pampalini, cukrovi vypada krasne🙂))) Napsala bys mi prosim recept na mandlova kolecka? Diky moc🙂)) eva

pampalini
autor
7. pro 2010

@evulatko
Ahoj, díky.
Kolečka jsem dělala podle tohoto receptu, jen jsem do těsta nepřidávala kakao
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

350 g hl. mouky *** asi 25 g kakaa *** 100 g cukru moučky *** 1 vanilka *** 60 g mandlí *** trišku skořice *** 210 g másla

POSTUP PŘÍPRAVY

vykrajujeme kolečka, po upečení slepíme oříškovým krémem, poléváme čokoládou 🙂
Můj krém : 120 g cukru moučky, 3 žloutky, 1 vanilka, 1 lžíce rumu, 120 g oříšků, asi 180 g másla

nebo Mandlový krém:250 ml mléka, 1 pudinkový prášek s mandlovou příchutí, 150 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 lžička rumu

jijitka
7. pro 2010

@evatk taky se na něj chystám. Řekla bych, že tím "uválet do šišky" je míněno nějak to uhňácat do tvaru salámu.

evatk
7. pro 2010

@jijitka už je hotovo, nakrájet to šlo celkem v poho, akorát piškotů je tam na mě moc

kaaca11
7. pro 2010

@evulatko díky moc za radu, pojedu se tam podívat 😉

lidiab
8. pro 2010

Holky, pocitala jste nektera nekdy kolik kazdy Vanoce padne masla na to peceni? 😀 U nas snad uz tuna. Tolik nesnime snad za cely rok dohromady! Snazim se moc neochutnavat, ale znate to 😝 Tak doufam ze to vybeham venku s kocarem.

lidiab
8. pro 2010

A jeste otazka - myslite si ze je opravdu mozne ve vsech receptech misto Hery atd. pouzit maslo? Heru nemam moc v oblibe, ale mnoho lidi pece prave s ni. Ma v nekterych receptech opodstatneni? Nebo muzu misto ni pouzit maslo?
A co to je 100% tuk?? Videla jsem par receptu na nepecene cukrovi s touto surovinou. Prodava se to normalne v supermarketu?

editah222
8. pro 2010

@lidiab Já jsem dnes do vanilkových rohlíčků použila místo Hery (jak bylo v receptu) klasické máslo a chutově jsou naprosto úžasné.
Jestli se to dá nahradit vždycky netuším.

jijitka
9. pro 2010

@lidiab 100% tuk je např. Iva (v modrém obalu) nebo Omega - používají se taky na čoko polevy. A koupíš to v každém obchodě.

jijitka
9. pro 2010

nemáte, prosím, někdo vyzkoušený recept na šlehačkové cukroví?? Sešlo se mi pár receptů, ale dost se liší poměry surovin - např. v jednom je na 700g mouky jen 50g másla, v jiných je na 400-500g mouky 250 g másla (což mi připadá rozumnější).

pampalini
autor
9. pro 2010

@lidiab Někdo používá heru na všechno. Můžeš ji klidně použít do těsta, s tím máslem je to jakoby takové voňavější a je z toho cítit. Já tedy používám máslo na vše 😀 . Do krémů pak jedině máslo (ale "pravé" ne takové ty rostlinné cosi 😕

pampalini
autor
9. pro 2010

pár fotek

pampalini
autor
9. pro 2010

Tak napodruhé 😀

Dvoubarevné ořechy
Karamelové rohlíčky

pampalini
autor
9. pro 2010

A ještě něco 🙂

Pudinkové banánky
Ořechové košíčky

marecek4
13. pro 2010

@jijitka já mám osvědčený recept jako Křehké bubliny

500 g hl.mouky
250 ml.šlehačky
1 kostka 100% tuku

udělat těsto,vkrájet tvary-samo po odpočinutí a po upečení obalit v cukru jako vanilkové rohlíčky,jsou jemňunké a nadýchané,nedoporučuji složitý tvar,jsou křehké tak aby nebyly i polámané,a ještě ho stíháš,rozležené je za chviličku

jijitka
13. pro 2010

@marecek4 díky, ten recept jsem, myslím, někde viděla. Ten tuk se tam strouhá, že? A má být jemně nebo nahrubo?

marecek4
13. pro 2010

@jijitka strouhám ho na hrubo,na jemno to jde blbě,protože se ty dírky ucpou,stejně se rozpracuje

kijir
13. pro 2010

@kristyan :Ahoj my máme teda osvědčené rafaelo 🙂 už tu jeden recept je,ale já bych si troufla říct že mám trochu snažší 😅 : 1 plechovka SALKA se smíchá s 200g kokosu a nechá se přes noc v lednici.Pak už z této hmoty tvoříme kuličky do kterých já balím oloupané mandle a poté obaluji v kokosu 🙂 .Loni jsem to obalovala dokonce v barevném a vypadalo to docela hezky 😉

vernero
13. pro 2010

@pampalini ahoj holky, vymýšlím co bych ještě napekla a našla jsem tohle téma, fakt super, určitě zkusím to snadné rafaelo a zaujaly mě také ty kakaové ořechy z MMB, jen by mě zajímalo v tém krému, ta čokoláda se do toho krému nastrouhá?

kijir
14. pro 2010

@pampalini :tak jsme dneska upekli skořičky 🙂 A jsou naprosto luxusní 😀 🙂 ,vřele doporučuju.Hlavně malej si výrobu úplně užíval 😀 ....Děkujííííí

pampalini
autor
14. pro 2010

@kijir To mám radost, že vás bavilo a chutná 🙂

marketa137
14. pro 2010

Ahoj jaký krém děláte? nemáte někdo zkušenost s tim vařenym v páře? Trošku se bojim syrových vajec. Chci dělat do kakaových ořechů, pudinkový nechci 😒

kijir
14. pro 2010

@pampalini :Jj teď akorát přemýšlíme jestli je jedna dávka dost 😀 ...?

ria80
14. pro 2010

Nemáte někdo recept na vánočku,která by nebyla kynutá ani tvarohová?