Osvědčený recept na domácí nutelu?

fideho
21. led 2016

Maminky,
nemáte někdo vyzkoušený recept na domácí nutelu...? Jak dlouho vydrží (nemyslím, než se u Vás sní 😀 ) a jak ji uchováváte?
Předem děkuji za Vaše zkušenosti! 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
fideho
autor
21. led 2016

@olga_ To nezní špatně 😉 Děkuji.

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
fideho
autor
25. led 2016

@olga_ Tak jsem recept vyzkoušela - ořechy jsem nejdřív trochu opekla v troubě, aby se daly oloupat (to jsem vyčetla v nějakém jiném receptu) a pak jsem je opravdu fest rozmixovala na kaši. Místo vanilkového extraktu (neměla jsem) jsem dala trochu vanilkového cukru... Výsledek není špatný - mně chutná moc, nevadí mi, že není moc sladký. Ale zbylí členové naší domácnosti to označili za "burákové máslo z lískových ořechů s kakaem" 😀 a tak dlouho frflali, až jsem jim do toho musela přidat čokoládu - je fakt, že po té to má k té kupované nutele mnohem blíž - chutí, ale taky konzistencí... Toť moje zkušenost.

petule12
25. led 2016

@fideho můžu se zeptat jakou čokoládu jste tam přidala? U nás to bez ní asi také neprojde. 😉 a rozpustila a vmíchala? Děkuji 🙂

fideho
autor
26. led 2016

@petule12 Ve vodní lázni jsem rozpustila neplněnou mikulášskou figurku a po té vše zase umixovala 🙂 Takže obyčejnou mléčnou čokoládu... Asi by nebylo od věci dát tam spíš kvalitnější čokoládu, ale nějak ty figurky zpracovat musím 🙂

petule12
26. led 2016

@fideho super, díky moc 😉

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz