Ovocný koláč. Co s ním?

luciichell
12. črc 2022

Hezký večer. Možná to bude asi úplně blbá otázka,ale nikdy se mi toto nestalo,a po pravdě fakt nevím,co se mi s tím stalo.
Na večer jsem se pustila do ovocnyho kolace (s nasbiranyma malinama,a mrazenyma boruvkama) jen jsem neměla prdopec,a sodu taktéž ne :/ takže jsem si udělala alespoň z bilku sníh a pridavala klasicky do těsta... spejle na konci pečení byla v poho, a vypadalo to,že je fakt hotový.. a tohle se mi stalo po prvé, co to znamená?chutnala jsem alespoň kousek, je moc dobrý,až tedy na tohle.. ☹ díky za postřehy.

misaa56
12. črc 2022

@luciichell srazil se

tynka9
12. črc 2022

možná za to mohou ty mražené borůvky, někdy udělají paseku a srazí se to.. někdy je chyba někde mezi nebem a zemí 😀 občas se mi to podaří i u ozkoušených receptů, kde nečekám žádnou zradu 🙂

luciichell
autor
12. črc 2022

@tynka9 achjooo.. :D vlastně po každé dělám pouze s mrazenyma boruvkama, teď po prve jsme nasbirali maliny,tak jsem je tam taky dala 🙂 a sváděla jsem vinu na ně.. no nic, tak teď se nepovedlo.. ☹

ckocka
12. črc 2022

Pokud by tam byl PDP nebo soda tak vyběhne, samotné bílky nemají takovou sílu. Ty stačí u čistého piškotu.

janina228
12. črc 2022

Taky si myslím, že to bylo chybějícím práškem do pečiva/sodou.. to ovoce bych řekla že to spíš nemůže, dneska jsem pekla rybízovou s tvarohem a jsem si celkem jistá, že bez prášku do pečiva by to dopadlo dost podobně jako u tebe 🙂

bublinka2015
13. črc 2022

já včera dělala cuketovou buchtu a taky se srazila.. a to tam byl prdopeč☹

elesse
13. črc 2022

Tak tak, na testo bez prasku jsou mrazene boruvky moc tezke

janina228
13. črc 2022

@bublinka2015 na cuketovou mám trik - nastrouhaná cuketa musí jít do hotového těsta (tedy i s práškem do pečiva) jako poslední a pak rovnou co nejrychleji do předehřáté trouby.. zkus tak, třeba to dopadne líp 🙂

antoinet
13. črc 2022

Někdy to udělá rozdílná teplota surovin. Je třeba vše vyndat z ledničky nějakou dobu před pečením.

amenophus
13. črc 2022

Tohle se mi stane ve 2/3 pripadu bez ohledu na to, jestli dam ovoce cerstve nebo mrazene, jestli dam bilkovy snih nebo prdopec. Nikdy jsem neprisla na to cim.to je. Trochu podeziram troubu - budto neni na zacatku dost rozpalena, nebo tam moc kolisa teplota nebo delam neco blbe kdyz to vyndam (vyndam to moc brzo?/Moc pozde? Chladne to moc rychle?/moc pomalu?)...

mandala
14. črc 2022

Mě se někdy srazí, když ovoce pustí hodně šťávy do těsta a to je pak moc řídké...

elesse
14. črc 2022

@amenophus rozpalenim to nebude, ja na predehrati casto zapominam a davam jak zo vyjde. To spis vyndavas moc brzo nebo rychle chladne (ale ja po vyndani normalne dam na linku, jen neotviram okno)

bublinka2015
14. črc 2022

@janina228 to by mohlo pomoct.. dávala jsem ji hned zkraje a navíc mi těsto přišlo dost řídké.. tak něco z toho bylo špatně 🙂 ještě tu mám jednu, tak o víkendu bude další pokus

ckocka
14. črc 2022

@bublinka2015 Pokud dávám do těsta strouhané jablko, mrkev, cuketu tak těsto udělám tak husté, aby se už dost těžko míchalo, bez ohledu na to kolik mouky udávají v receptu.

bublinka2015
14. črc 2022

@ckocka jj jela jsem právě tupě podle receptu, který všichni chválili😅 už jak jsem to lila na plech, jsem si říkala, že to asi bude průser😇 no holt měly děti brownies místo buchty😇

janina228
14. črc 2022

@bublinka2015 takže abych jen neradila, tak jsem rovnou vyzkoušela - a úplně v pohodě 🙂. A to že nejsem troškař a nacpala jsem tam rovnou jednu celou větší cuketu 🙈. Jen teda do téhle nedávám klasický prášek do pečiva,ale do perníku.. to jsem předtím zapomněla napsat 😉