Pečení (nejen) pro začátečníky. Recepty

micanek
22. led 2009

Ahojky Holky ♥
Popravdě jsem pekažka a kuchařka na baterky. Potřebovala bych poradit nějaký rychlí hrnkoví buchty. .. jen šup to .. šup to .. a je to :o))

Doma peču akorát tuhle:
2 hrnky pol. mouky
2 hrnky mou. cukru
2 vajíčka
1 hrnek mlíka
3/4 hrnka oleje
1 kypřící prášek
citr. kůra
kakao ....a šup do troby

poradíte mi některá taky nějakou takovouhle buchtu pro blbí :o))

gipa
19. únor 2009

Ve svých nevyzkoušených receptech jsem našla toto:
Do dle návodu uvařeného pudingu se zašlehá máslo. A toť vše.
Jinak je ideální koupit si odpalované těsto dr.Oetker a na krabici by měl být i návod na náplň.

gipa
19. únor 2009

Ještě jsem zalistovala a našla docela rozdílné podrobnosti:
1. recept:
Do ještě teplého, ale ne horkého vanilkového pudingu ze 3/4 l mléka a 2 sáčků pudinku zašleháme 1 máslo o pokojové teplotě (nesmí být studené).
2. recept:
Máslo vytažené z lednice zašleháme metličkou do hodně teplého pudingu.
Tak teď si vyber... Ale myslím, že budou oba správné. Taky vzpomínám, že si někdo stěžoval, že to zkoušel s jiným tukem a zgrclo se to.

gipa
19. únor 2009

A ještě jednou:
V 1dl mléka rozmícháme 2 žloutky a 50g pudingového prášku s vanilkovou příchutí. Za stálého míchání vlijeme do 2dl vařícího mléka. Přidáme 30g cukru, vanilkový cukr a 20g másla, přivedeme znovu k varu a 2 minuty vaříme. Utřeme 150g másla se 100g moučkového cukru do pěny a vešleháme do téměř studeného žloutkovo-pudingového krému, nakonec ještě ochutíme rumem a může se slepovat.

paseky
19. únor 2009

dík moc

kleickaa
5. lis 2012

@anta Tak Anto, nikdo neni dokonaly a jak sama pises ani nepeces...tak o co jde? Ja myslela, ze jsme v krouzku uceni 🙂

denny1610
6. lis 2012

@anta: Nic proti Tobě Anta, ale ta chyba je strašná. Slovo dyžtak se píše i s písmenkem "k" na začátku. Tato dizkuse byla o pečení, ne upozorňování na překlepy, které sama také děláš 😉.

anta
6. lis 2012

@denny1610 - no jsem strašná 😝 😀 😀 😀 😀 , píšu to tak do mailu, češtinu umím, dělám zapisovatelku, vím, kde mají být čárky, mám státnice ze psaní, takže v pohodě 😉