Pečení (nejen) pro začátečníky. Recepty

micanek
22. led 2009

Ahojky Holky ♥
Popravdě jsem pekažka a kuchařka na baterky. Potřebovala bych poradit nějaký rychlí hrnkoví buchty. .. jen šup to .. šup to .. a je to :o))

Doma peču akorát tuhle:
2 hrnky pol. mouky
2 hrnky mou. cukru
2 vajíčka
1 hrnek mlíka
3/4 hrnka oleje
1 kypřící prášek
citr. kůra
kakao ....a šup do troby

poradíte mi některá taky nějakou takovouhle buchtu pro blbí :o))

leninn
23. led 2009

Mic, ta margotka jde cítit, je to moc dobrá buchta a ke všemu jednoduchá 😀 😀 Pokud by se Ti zdálo, že by mohla být cítit víc, tak jí tam dej víc 😉

kajacz
23. led 2009

anky- ananas kompot veliká plechovka nebo ta menší? děkuji...vypadá zajímavě, zítra vyzkouším...

zdenallicka
23. led 2009

Kajacz: AHoj, ja myslim, ze urcite velka, protoze krom vajec tam neni jedina tekuta slozka, takze kdybys dala malou, budes to mit moc hutne testo... Ale mozna se mylim... 😉

janca.k
23. led 2009

plechovka velká 🙂

zdeni co kafráš tady...pojď za mnou, ne??!! 😠 😠

kajacz
23. led 2009

taky si myslím, že asi velká... 😉

kajacz
23. led 2009

tak velká...děkuji

micanek
autor
23. led 2009

Tak dneska asi pofrčím nakupovat a koupím nejmíň 2 margotk ... pak nějkou plechovku na ten orgasmus a jogurta .. no ze mě bde snad pekřka .. či co 😀

jabber
23. led 2009

micanek 😀 😀

micanek
autor
24. led 2009

tak margotky a smetoša je doma ... tak hned zítra něco prubnu ... dneska není toho času 😀

lenka132
24. led 2009

dnes budu dělat perník-jednoduchý
3 hrnky hl.mouky
2 hrnky cukru krystal
1 hrnek oleje
1 a 1/2 hrnku mléka
1 čok. pudink
1 pr. do perníku
3 lžíce kakaa
1 van. cukr
2 vejce citr. kůra
Vše dohromady rozmíchat, rozšlehat a vylít na vymazaný a vysypaný plech, po upečení poleva-čokoláda na vaření

herminka
24. led 2009

Micánku, doporučuji Ti knížku Rychlomoučníky od J. Mandžukové, tam je vše rychlé a jednoduché.

Dobrá varianta na Tvůj recept v prvním příspěvku: místo mléka dáš kofolu, upečeš, ještě horké potřeš švestkovými povidly a vychladlé poliješ čokoládou.

zdenallicka
24. led 2009

Herminka, vyzkousim, to zni dobre... 😉

micanek
autor
24. led 2009

Holky .. tak jsem s toho jelen .. tady taky opravila blbý na blbí 😅

zdenallicka
24. led 2009

prejmenovano.. 😀

apfele
24. led 2009

Rychlý ovocný koláč:
Ingredience: Těsto: 1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek polohrubé mouky, 3/4 hrnku moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 hrnek mléka, 3/4 hrnku oleje, 1 vejce, 1/2 prášku do pečiva . Drobenka: 3/4 hrnku polohrubé mouky, necelá 1/2 hrnku moučkového cukru, cca 70 g másla.Sezonní ovoce dle chuti.
Postup přípravy: Všechny suroviny na těsto dáme do mísy a důkladně promícháme. Nalijeme na plech vyložený papírem na pečení (nebo vymazaný a vysypaný). Poklademe ovocem a posypeme drobenkou. Pečeme v troubě vyhřáté na 180-190°C cca 30 minut.

apfele
24. led 2009

Perník do bábovkové formy:
Ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek mléka, 3/4 hrnku pískového cukru, 1/2 hrnku hladké mouky, 1/4 hrnku oleje, 2 vejce, 1 prášek do perníku, 1 lžička prášku do pečiva, 1 lžíce kakaa, kokos, zavařenina, poleva.
Postup přípravy: Mouku smícháme s cukrem, kypřícími prášky a kakaem. Přidáme vejce, olej, mléko a promícháme. Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy a pečeme při 170 stupních 40 minut. Poté necháme vychladnou. Perník rozkrojíme a spodní část potřeme zavařeninou. Opět spojíme a přelijeme polevou.

apfele
24. led 2009

Rychlý jogurtový koláč s ovocem :
Ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek bílého jogurtu, 1/2 hrnku pískového cukru, 1/2 hrnku oleje, 2 vejce, 4 lžičky prášku do pečiva.
Drobenka: 3 lžíce hrubé mouky, 2 lžíce krupicového cukru, 2 lžíce másla.
Náplň: ovoce dle chuti - meruňky, borůvky, maliny jablka.
Postup přípravy: Suroviny na drobenku důkladně promícháme prsty.
Rozšleháme si vejce s cukrem , přidáme jogurt a po částech vmícháme mouku s práškem do pečiva a olej. Těsto vlijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, poklademe jej ovocem , posypeme drobenkou, vložíme do trouby a vypečeme na 185 stupňů cca 20-30min. Těsto je na menší plech 30x38cm.

apfele
24. led 2009

Rychlá buchta s čokoládou:
Ingredience: 1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek hrubé mouky, 4 vejce, 1 hrnek mléka, 3/4 hrnku oleje, 3/4 hrnku krupicového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 1 lžička citronové kůry, 100 g čokolády na vaření (nebo jiné), 2 - 4 lžíce pikantní marmelády.
Postup přípravy: Obě mouky smícháme s práškem do pečiva, vanilkovým cukrem, citronovou kůrou a nahrubo strouhanou polovinou čokolády. Z bílků a poloviny cukru ušleháme tuhý sníh. Vařečkou postupně vmícháme žloutky, druhou polovinu cukru, olej, mléko a mouku. Důkladně promícháme a nalijeme na plech vyložený papírem na pečení (nebo vymazaný a vysypaný). Upečeme dorůžova (200°C asi 15 minut). Povrch vychladlé buchty potřeme marmeládou a pocákáme rozpuštěným zbytkem čokolády.

apfele
24. led 2009

tak to jsou moje oblíbené recepty - více na mých stránkách: http://alencinyrecepty.webgarden.cz/ 😉

janca.k
25. led 2009

Zdar pekařko, já dělám tuhle bábovku, je rychlá a "mokrá" nesnáším takové ty suché, co blbě lezou do krku 😀
není na hrnky, ale půl litr, ten doma máte, ne?? Kdyby ne dojeď, máme jich dost, tak ti jeden věnuji 😀
1/2 l polohrubé mouky
1/2 l cukr krupice
1 prášek do pečiva - prdopeč 😀
4 vejce
1/4 l šlehačky, když nemáš, dej mléko
1dcl oleje necelý půl hrnku
asi hodinu pečeš, můžeš do části namíchat kakao, nebo přidat ořechy, rozinky - ty si předem obal buď v mouce nebo cukru, nepropadnou dolů, kandované ovoce, co máte rádi.

janca.k
25. led 2009

a máš doma váhu? Mám super recept na buchtu, ale nemám ji přeměřenou na hrnky, tak to sem písnu a uvidíš.
Jmenuje se to záflákaná buchta.

25dkg cukr krupice
1dcl oleje
1dcl vody
25dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
3 vejce , všechno smíchat, polovinu těsta nalít na vysypaný plech,do druhé poloviny přimíchat 3 lžíce kakaa a nalít na světlé těsto.
Pudink: 1 litr mléka, 2 vanilkové pudinky, 5 lžic cukru a vanilkový cukr, uvaříš klasický pudink a dáš vychladit, vlažný pudink, naflákáš lžičkou do SYROVÉHO těsta na plechu a dáš upéct.
Na upečená horký korpus natřeš 2-3 zakysané smetany, nebo 2 smetany a jeden bílý jogurt, smíchané se 2-3 lžícemi moučkového cukru.
Posypeme oříšky nebo grankem...zkus to, je to výborný, ale krájet až buchta úplně vychladne, jinak ti pudink vyteče...vlastní zkušenost 😀 😀

janca.k
25. led 2009

Jo a Mic ještě jestli máte rádi štrůdl, tak je super věc, koupit v Lidlu těsto, je chlazené, ale rozválené na tenko, takže na něj dáš jenom jablka, tvaroh, nebo na slano, jak tě napadne a dáš péct, nemusíš se zdržovat s přípravou nebo válením těsta...ušetříš spoustu času a třeba já mám malou kuchyň a srovnat se v ní s válem a válečkem je umění...takže tohle je dobrá věc a když si ho dáš do mrazáku,tak stačí ráno vytáhnout z mrazáku a odpoledne pečeš 😉

micanek
autor
31. led 2009

No teda .. tady se to pěkně rozpeklo 😀

Štrůdl dělám, ale ze šunkou a z nivou .. holky .. to je ale táááková dobrota.

nakrájím si šunku na kostečky .. dám do pánve ... přidám masox.. zaliju kapkou vody a podusím.
nechám to vychladnout .. na té šunce se udělá jakoby želatinka.

Rozválím listové těsto ... potřu kečupem ... do prostředka ( stejně jak u normálního štrůdlu jabka) dám tu šunku a posipu nivou.

Zabalím .. potřu vajíčkem aposipu kmínem.

nechám píct

MŇáám to je ale dobrota.

jenže mám blbou troubu a vrch vždy spálíma vniřek i po 1 hodině není hotovej. tak budu zas píct až v novím .. jako tady tohle. je to fakt bašta.

jo a kdo má rád hříbky, což já ne, tak do té šunky může ještě přimíchat hříbky.

micanek
autor
2. únor 2009

🙂

janca.k
2. únor 2009

Mic, tak já pak dojedu na ochutnávku až něco napečeš 😀 😀 😀 😀

micanek
autor
7. únor 2009

jani ...tak to bude až do novího a v té nové troubě 😀

micanek
autor
7. únor 2009

jo a chtěla sem dělat to margotkoví ... kopila sem si na to 4 margotky .. něak nebyl čas .. no a když chci jít na to, tak nám nějak zmizeli ty margotky. To fakt nepochopím ..... 😀

gipa
9. únor 2009

Je to divné, ale to samé se stalo i u nás... Asi mimozemšťané!

paseky
18. únor 2009

ahojte holky, chtěla bych upíct větrníky, ale nemůžu nikde najít recept na náplně. kde jsem koukala byla všude šlehačka. prosím neznáte ho někdo ???? dík moc předem 😉

zdenallicka
19. únor 2009

ALe ve vetrnikach je slehacka.... 😅 😀 😀 😀

Jedna kavova a druha obyc... 😝