Petr Fořt - Aby dětem chutnalo. Četli ste?

gabrielad
6. říj 2008

Ahoj, kdopak z vás četl tuto knížku o výživě? Co na ní říkáte?
Snažím se to dodržovat, ale přiznám se, že mi to až tak úplně nejde. Nel je teď 16 měsíců a mám trochu problém s tím co by vlastně měla jíst, je to hodně omezený. Nel miluje těstoviny, ale ty podle Fořta může až tak ve 3 letech ☹ , teď by snad měla žít jen na zelenině a občas trochu masa,atd. Je to docela těžký se tím řídit, ale snažím se. I když občas si zahřešíme a dostane těstovinky se zeleninou a jak je spokojená.
Poprvé, když jsem si tu knížku přečetla (cca 2-3 měsíce zpět) tak jsem z ní byla docela mimo a trvalo mi chvíli než jsem to rozdýchala. Ale je pravda co se tam píše o různých jiných knížkách o výživě. Taky mám jednu ze jmenovaných a sama jsem si všimla toho, že co je na jedné straně zakázané tak na druhé straně už je recept s tím co by se nemělo.
Teď s odstupem času si myslím, že pan Fořt to má v hlavě docela slušně srovnaný, to co píše je logický a líbí se mi, že se snaží vysvětlit proč jo a ne. Akorát je to fakt těžký dodržet, když už je člověk na něco zvyknutý.
Jak je to u vás?

helusa27
16. říj 2012

@kali.kal Bataty jsou super, jsou moc chutne, moje deti je maji rady. Jsou vyborne i pro dospele- treba zapecene spolu s brambory. Bataty maji lahodnou chut neco mezi bramborem, dyni a sladkou mrkvi.

helusa27
16. říj 2012

@petka80 Avokado jsme zkouseli, obcas to snedla, obcas ne, je ale tezke najit opravdu dobry plod- tak akorat zraly, ne prezraly nebo tvrdy a nedobry. I kdyz doma po par dnech trochu dozraje. Nelamu si hlavu s receptem, dloubeme to lzickou primo z pulky avokada a pak zasadime pecku- vyrostlo mi male avokado, resp. hruškovec přelahodný (Persea americana Mill.) - pochazi se Stredni Ameriky a Mexika 🙂 Jo a zbytek necham na druhy den nebo dojime s manzelem.

vercuska
13. lis 2012

Výborná diskuze. Já tuhle knihu mám právě před sebou,studuji ji,ale problém je v tom,že je půjčená z knihovny a už ji musím vrátit. Takže ted nevím...oskenovat ji,ale no není ono,kniha je kniha a tak se ptám.....neprodává někdo tuto knížku- BIO A DÍTĚ,Jaroslav Fořt? Google mi žádnou bazárkovou nenašel ☹ Děkuji za případné nabídky! Veronika