Pohoštění na oslavu, máte recepty?

marketa1008
27. kvě 2014

Ahoj holky,v sobotu nás čeká oslava narozenin a já se nechci pořád opakovat,tak se chci zeptat,jestli nemáte nějaké osvědčené recepty na pohoštění? Jednohubky,chlebíčky,zákusky,různé špízy..Děkuju moooc 🙂 😀

boban
27. kvě 2014

Já jsem teda na oslavu druhých Tomáškových narozenin udělala sýrovou roládu a všichni jsme se olizovali až za ušima 😅 😀 😀

Plátky tvrdého sýru vyskládáš na pečící papír tak, aby se překrývaly..dáš to nachvíli do předehřáté trouby, aby se sýr zcelil.vytáhneš a necháš vychladnout...
Jako náplň jsem měla domácí lučinu (udělaná den předem) s domácí pažitkou a nadrobno nakrájenou červenou paprikou, na sýr jsem dala plátky šunky a to celé potřela připravenou směsí..zamotala do rolády a dala vychladit do lednice..pak už jsem jen nakrájela na kolečka bylo hotovo 😉 😵 😵 ktomu nějakou celozrnnou bagetku 😉

marketa1008
autor
27. kvě 2014

@boban vypadá to jako super mňamka🙂 Moooc děkujii 🙂

boban
27. kvě 2014

@marketa1008 já jsem se na to chystala hrozně dlouho, ale nikdy se mi do toho nechtělo..pak sjem to udělala pár dní před oslavou a tak nám to zachutnalo, že jsem to udělala i na oslavu..a ted jak o tom píšu, tak už se mi sbíhají sliny...zase to brzy udělám 😉

arrowka
27. kvě 2014

Skvělé recepty na jednohubky jsou na wéwéwé kanapky cézet, čas od času podle nich tvořím.

berynka
27. kvě 2014

@marketa1008
šneky z listového těsta,
miniřízečky,
zeleninu (okurka, mrkev, paprika, ředkvičky) + máčení (kombinace zakysaná smetana, niva, petrželka, osolit, mletá paprika aj.),
linecká kolečka,
domácí chlebíčky/jednohubky dle fantazie
špízy z ovoce (jahody, ananas, kiwi, hroznové víno)

majvik
27. kvě 2014

u nás nejvíc frčí slaný štrůdl - listové těsto - na něm pokladené listy špenátu, šunka, niva nebo eidam. to se zavine, potře vajíčkem a upeče🙂 a nebo tortila trošku jinak - na tortilu potřenou tence lučinou, nebo pomazánkovým máslem se dá list salátu, plátky šunky a sýra a zavine se to velmi pevně do ruličky. do té se potom napíchají párátka tak zhruba po centimetru aby drželi jednotlivé šnečky pohromadě a mezi párátky se nakrájí🙂 tak a dostala jsem na to chuť a nemám doma šunku ani sýr☹😀

pejtho
27. kvě 2014

Slaný štrůdl, párečky v listovém testíčku s variací omáček, domácí paštika s domácím pečivem, plněný hermelín - ořechy, nivou, česnekem...) jednohubky s lososem, mozzarela s cherry rajčátky, sýrová roláda.

marketa1008
autor
28. kvě 2014

@boban
@arrowka
@berynka
@majvik
@pejtho holky,jak to tady tak čtu,tak se mi sbíhají sliny už teď 😀 Moc vám děkuji za inspirace a určitě využiji🙂 Děkuju,jste zlaté 🙂

lenka08888
30. pro 2018

@marketa1008 Ahojky, já jsem narazila na opravdu netradiční a zdravé jednohubky. Jde o okurkové jednohubky s tuňákem. https://www.dancahajkova.com/blog/okurkove-jedn... u nás v rodině je děláme často i návštěvám 🙂. Markét