Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

radka.m.
11. lis 2008

ahoj,tak my jsme rozinky ještě nezkoušeli,merunky a jablka jsem taky sušila na plátky a dávala malému jen tak do ruky na žvýkání a chutnali mu.jinak jsem dost receptů našla na www.varime-detem,tam je toho dost na výběr.

lennetfrigg
11. lis 2008

Ahojky, na vaříme dětem taky koukám, ale zdají se mi tam ty receptíky lepší až tak od ročku. Zatím taky vařím (malý začal 11.měsíc). Měl už ale i pečenou rybku. Pod ní jsem dala pro chuť pórek. K tomu bram. kaši.

Co ale malý miluje - kuřecí masko, rajčátko, kousek červené kapie. Tohle podusit a úplně rozmixovat. Nechávám tu omáčku řidší a přeliju s ní rozmačkané brambory.

Nějaké receptíky jsou i na www.haminutricia.cz

lennetfrigg
12. lis 2008

Omlouvám se, je to www.hami.nutricia.cz, doufám🙂

lengyelka
12. lis 2008

ahojte chcen sa vas opytat ci by ste mi nevedeli poradit , maleho som zacala prikrmovat pred mesiacom, stale kojim ale sem tam dam aj Um.........
.....uz asi tyzden ma stolicu 3 sem tam styri krat do dna , vecsinou riedku , dnes v nej mal aj hlien.......... je to normalne , je to reakcia na stravu? mam ist k doktorovi?

lu777
autor
12. lis 2008

Lengyelka: a nema rymu? nas maly mel hlen ve stolici, kdyz byl nastydly, steka jim to do zaludku, protoze jeste neumeji smrkat

jinak souhlas, ze varime detem je super, ale ty recepty se mi tam taky zdaji dost pokrocile

totez nektere sklenicky, myslim, ze v 6 mesicich napr. kombinace rajce, smetana, hovezi je nejaka uspechana

pouzivate nekdo obilninu QUINOA??? 😕

lengyelka
12. lis 2008

no neviem , myslis? Ale co tie hnacky?
..pre istotu s nim idem dnes k doktorovi poobede, pozeram tu na nete mi nechce v anglicku naist ziadne probiotika

dididi30
12. lis 2008

lengy, hm ani nenajdes, oni boli vyhukani, ze naco mi to je, ze on to nepotrebujr 😠

fifinna
12. lis 2008

lu 777, môj maly strasne zboznoval, ked som mu vsetko oprazila na masle s petrzlenovou vnatkou. Malo to aspon nejaku chut , ked som nesolila. Napr. som uvarila zemiaky s brokolicou, karfiolom , vajecnym zltkom alebo mrkvou, zcedila a oprazila. Ma to rad doteraz, ani sol nepotrebuje.

luckahr
12. lis 2008

lu, quinou jsme už zkoušeli a dobrý🙂 dávala jsem malýmu k tomu mrkev a krůtí. Dneska měl kuskus🙂

lennetfrigg
12. lis 2008

Holky, co je to quinou. Napište mi, ať se přiučím. A kuskus upravujete jak?

zuzka99
12. lis 2008

ja kuskus upravujem v podstate ako ryžu.
a používate aj proso, pohanku a pod.? ja že budeme zdravo žiť, som to začala malému dávať a teraz som čítala tu na MK, že to deti nemožu vraj je to telo ťažko spracováva

lu777
autor
12. lis 2008

quinea je pry nejbliz ovsu slozenim, jak mi dneska rekli v bio obchode...
koupila jsem ji, tak nekdy vyzkousim a pak poreferuju

Zuzka: proso (jahly) muzou deti uz od 4 mesicu!
je to bezlepkove a taky dobre proti zacpe.. Matysek ma citlivy zaludek, jahly mu delaji vylozene dobre, takze doporucuju 😉 zatim jedeme v jahlovych krupkach a jahlove instantni kasi z DM drogerie, ted jsem delala i kasi z jahelnych vlocek

pohanku davam asi dva mesice a taky naprosto bez potizi... koupila jsem bio kasi (Country Life), kde je asi 80 procent kukurice a 20 procent pohanky... je silene dobra 😵 dneska jsem si koupila i jedno baleni pro sebe 😅

jinak nevim proc by deti mely mit potize s jahlami nebo pohankou... nejpozdeji se ma pry zavadet psenice a tu cpou do vseho 🙄 vetsina alergii je na ni, takze nevim proc je v kasich, v krupkach, v piskotech, v susenkach 🙄
kdyz pry psenice, tak radsi spaldu, ze je tam vic mineralu 😕

Fifinna: prave se na to chystam, neco zlehka podusit na masle a pridat petrzel nebo libecek nebo majoranku.. dneska jsem mu koupila vlastni koreni, abych si byla jista, ze je cerstvy a je i bio, tak na to se vrhnu asi brzo... mozna bych mohla poprve zkusit neco zapict, treba mini kosticky brambor a na to nejaky olej a trosku koreni 😕

dneska mi teda mohl utrhnout ruku, mel brambory s rajcaty a pastinakem a dynovym olejem a rikal si u toho sam Ham Ham 😀

kuskus taky upravuju jako ryzi, ale malemu jsem ho jeste nedavala...

jinak me dneska napadlo, ze by na dochuceni byl dobry asi sezamovy olej, ma takove super oriskove aroma 🙂 mam ho doma v bio kvalite, tak ho taky prubnu.... myslim, ze sezam je ok, ne?? 😕 ono by se vlastne i dalo pridat trosku sezamovych seminek, maji hodne vysoky obsah vapniku 🙂

lu777
autor
12. lis 2008

jo a taky jsem koupila datle, tak se chystam zitra na kasi z pohankovych vlocek s datlemi 🙂

zuzka99
13. lis 2008

baby a ako dlho varíte proso (jáhly)? ja som to mala celú noc namočenú, teraz to varím a stále tvrdé.

zuzka99
13. lis 2008

inak lu dík, som až teraz zistila, že proso a jáhly sú jedno a to isté. Kúpila som proso a chystala som sa kúpiť aj jáhly 😀 Ja som skor myslela, že proso a pšeno je to isté.

lu777
autor
13. lis 2008

Zuzka: jahly se musi nejdriv sparit varici vodou, aby nebyly horke a lip se varily...
ja zatim delam instantni kasi z DM a ted i jahlove vlocky a to se vari tak par minut, normalni jahly ted z hlavy nevim, jen vim, ze namoceni nepomahalo, je potreba to sparit

fifinna
13. lis 2008

lu 777, este ma napadlo, ze ja som si vzdy nechala troska tej vody v ktorej som varila zeleninu a ked som to vsetko oprazila a zdalo sa mi to suche, tak som to poliala tou vodou.

baby, ja by som potrebovala poradit nejaky typ na veceru. Maly doteraz jedol jogurty ale uz sa ich prejedol. Nema rad krupicu, puding a ani kupovane kase. Dva dni po sebe mi zjedol parok, ale nemôzem mu kazdy den davat parky.

majka35
13. lis 2008

ja som robievala hráškovú polievku ... uvarila som zemiak, pridala hrášok, cesnačik, nejaké bylinky podľa chuti, u nás vedie pažítka, bazalka a ligurček ... potom som to rozmixovala s UM a nakoniec pridala na kocky pokrájaný grahamový rožok ... túto polievku moja malá miluje, jedla by ju každý deň 🙂

majka35
13. lis 2008

prívarok z červenej šošovice ... uvariť zemiačiky pokrájané na kocky, pridať červenú šošovicu, cesnačik a bylinky ... uvariť do mäkka, premiešať a podávať s chlebíkom

zuzka99
13. lis 2008

baby a čo hovoríte na datle a gaštany? Od kedy sa možu?

lennetfrigg
13. lis 2008

Česnek a párky do 12. měsíců? To bych zatím malému nedala☹

Díky za proškolení.🙂 Já už taky nakoupila vločky z jáhel a pohanku. Tak jsem zvědavá. Malý to má rád vločky se zeleninou a v polívce.

lu777
autor
13. lis 2008

no cesnek bych taky zatim nedavala 😕

datle uz v podstate muzou, nikde jsem se nedocetla ze by s nimi byl problem... i kdyz je to exoticke ovoce... no ja je mam, koupila jsem bio aby to bylo aspon bez chemikalii a dam treba jednu do kase, nebo rozinky

jinak cervenou cocku fakt doporucuju, dneska jsme ji meli s kukurici a mrkvi a testovinami (nekdo mi to poradil na MK) a je to fakt dobry i bez soli 🙂

luckahr
13. lis 2008

lu, a jak děláš tu kaši z jáhelných vloček? Mám je koupený, ale právě nějak nevim, co s nima. A ty datle a další sušený ovoce, to rozmixuješ nebo jak?

marfushenka
14. lis 2008

Mám prosbičku. Včera jsme v Tescu koupili super vykrajovátka na sušenky. Ráda bych je malému upekla místo cukroví na Vánoce. Nevíte někdo recept na sušenky zhruba pro 10 měsíční mimi?

luckahr
15. lis 2008

holky, můžeme zkusit maliny?
marfushenka, taky chci recept🙂. Jaký vykrajovátka si koupila?

lennetfrigg
15. lis 2008

No, ja dávám maliny, ostružiny i jahody. Ale maliny a ostružiny mixuju a šťavu procedím. Kvůli zrníčkům. Většinou tu štávu pak přidávám k podušenému jablíčku nebo do kaše. Ale jak které mimi. Můj maličký není alergik ani se mi z ovoce neosypává. Některým miminkum to asi může vadit.

marfushenka
18. lis 2008

luckahr: No jsou plastová a jsou tam rlzné tvarym pa dopravní prostředky, zvířátka,.. moc se mi líbí.. jen vědět co upéct

luckahr
18. lis 2008

marfushenka, snad někdo něco poradí, taky bych to zkusila🙂

fifinna
19. lis 2008

baby, a co tak keby ste spravili obycajne medovniky, to uz môzu 10 mesacne deti. Nas maly ich jedol aj skôr.

jjaanca
19. lis 2008

Medovník? Já četla že do roka nesmí med.