Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
23. led 2010

No právě - napsala jsi, že děláš pudink z KM a v dalším příspěvku že už takto malým dětem se pudink dělá a ať si to Ava přečte o pár stránek nazpět. Z toho mi logicky vyplývá, že dle tvého názoru by se i kojencům do roka mohl dávat pudink z KM. Proto jsem považovala za nutné upoznit, že těch pár stránek nazpět se psalo o pudinku z UM 😉 Jestli tě to urazilo, pak se omlouvám.

egyptanka
23. led 2010

rimmel, na kazdej poradni im to vravim a este ze je bleda sa im nezda ... no to ma opat po nas ... ja ako dieta pehate a s muzom sa opalujeme do cervena ... o snedom opaleni mozem len snivat.

janetty
23. led 2010

egypťanka, veď pri takej pôrodnej váhe, ako mala tvoja Naty, tak ma teraz akurát.
Som niekde čitala, že dieťatko v pol roku má dosiahnuť 2-násobok porodnej váhy a v roku 3-násobok. Tak nech nestresujú doktori 🙂 😉

lily1983
23. led 2010

janetty, aj mna s tym svokra ukludňuje, presne toto mi vravela, a tak ani ja nestresujem, papa dost, pije dost, kaka a cika pekne, tak neviem, co by som este urobila, aby pribrala, ale tak moja ma ten dvojnasobok, a tak som sa s tym nejako uspokojila.. 🙂

lenka1smejka
23. led 2010

shaula-neurazila som sa,len som to napisala,mozno to odo mna vyznelo velmi impulzivne 😉

shaula
23. led 2010

Lenka - OK, v pohodě, já mám zase někdy rychlejší ruku než mozek a občas se mi stává, že v těch příspěvcích vidím i to, co tam není 😅

ava
23. led 2010

lenka - v pohode, ja jsem to pochopila. Ale presto bych mu puding nedala 😉 pokud mas na mysli obyc.a ne nejaky specialni

shaula
23. led 2010

ava - já jsem sice v tom věku taky nedávala, ale nic tomu nebrání, je to jen kukuřičný škrob a barvivo přírodního původu - pokud si tedy vybereš správnou značku 😉

ava
23. led 2010

aha, ja myslela klasicky puding - skrob, sul, aromata a barviva 😝

shaula
23. led 2010

Psala jsem o pár stránek nazpět: Dr. Oetker Naturamyl vanilkový - kukuřičný škrob, přírodní barviva riboflavin a betakaroten, aroma ethylvanilin (o tom nemám žádné info, takže jedině ten by se dal případně považovat za "rizikový"). Takže nevidím nic extra závadného 😉 Sůl? Tu jsem neviděla snad na žádném pudinku, který kupuju 😕 Stejně jako cukr.

moravanka
24. led 2010

do kdy dusit ovoce? mala ma skoro 9 mesicu, uz bych dala i syrove, ale bojim se, jak by to pusobilo na brisko. a na jakem struhadle strouhate? nekde jsem cetla, ze se to ma pouze na sklenenem nebo umelem.

ava
24. led 2010

shaula - sůl bezne v pudingu Dr.Oetker, mrkni na slozeni.
moravanka - uz bych na tvem miste nedusila, prijde o vitaminy. Ja dusila jen prvni tyden, ted uz mesic a pul nedusim a davam : banan, jablicka, hrusky bezne, jinak vyzkousel hrozny a ted si nezpomenu co jeste a bez problemu.
Kvuli rocnimu obdobi bohuzel malo dobreho ovoce sezenu, davala bych mu toho vic, ale neni, tak hojne i sklenicky..

dankolucka
24. led 2010

moravanka, ja uz tiez nedusim, ale struham na sklenenom struhadle, je to super, nenicia sa vitaminy a aj sa lahko umyva.

ava
24. led 2010

kdo poradi s varenim hoveziho masa? Dnes zkousim poprve - dala jsem kousicek masa varit se zeleninou, je to jako jedno sousto pro dospeleho. Jak dlouho?

hava77
24. led 2010

ja som varila hovadzinu normalne ako polievku pre nas nesolenu a potom som odobrala malemu a nam dochutila. najlepsia bola telacinka ta bola hned makka 🙂 tak asi 3/4 hod

ava
24. led 2010

a to jsi pro vas varila i bez koreni - nove koreni, pepr, bobk.list apod?

hava77
24. led 2010

ja som sa chcela spytat ako pripravujete drobcom fazulu a sosovicu? som vyssie citala ze uz sa moze aj varit klasicke mlieko? takze mozem spravit taku mliekovu sosovicu alebo fazulu?

ava len cisto maso a zeleninu nam som potom dala trosku soli a manzel si dal vegetu... ale teraz sme si uz tak zvykli na nesolenu ze niekedy si ani nedochucujeme. len daj dobre vela zeleniny a bude taka sladunka 🙂

ava
24. led 2010

ja jsem si totiz zamrazila male syrove kousky a ted to varim se zeleninou a prijde mi to docela jako ztrata energie - kousek masicka a par kousku zeleniny varit dyl nez hodinu 😒

aponchie
24. led 2010

ava mas tlakovej hrnec?jestli jo je to rychle jestli ne uvar vetsi kusanec treba 1/2kg to se jeste svari na mensi porci nejakeho kvalitniho liboveho urcite ne predni .no a hovezi se vari jinak dlouho to je jasne takze toho udelat leda vic a pak si to namixovat se zeleninou a zamrazit a mas toho na vic porci ja bych asi jednu porci nemohla varit to by me otravilo brzo,ale takto si delam ve dvou kastrolech zaraz a mam 20porci v mrazaku prikrmu 😎

ava
24. led 2010

aponchie - nemam. Varila jsem ho pro nas vcera, ale s korenim, tak jsem to nemohla pro maleho pouzit. Taky mam maly mrazak, ale to, co radis, zni fak rozumne, varit 2 porce zvlast je silene neekonomicke a zdlouhave..

aponchie
24. led 2010

ja to tak delala u T normalne vem velkej kastrol pac to nabyde a vsecko var dohromady jeden kastrol jedna kombinace druhej kastrol druha kombinace az dovaris dolij vodu rozmixuj dle potreby vychlad dej do misecek zavri popis zamraz mam plnej suplik a beru kazdej den jinou stridam a je to v pohode nechce se mi fakt varit denne ..jo a koupila jsem na to tu plastovou sadu z Ikei 2x pac ma hodne tech malejch misticek a kdyz zbyde a neni dat do ceho davam do sklenicek od presnidavek akorat min at to nepraskne a pohoda 😎

ava
24. led 2010

jj, sklenicek mam hodne i tech pidi plast.krabicek, ale mista malo 🙂 navic rozmrazene mu nechutnalo, mam plny mrazak prikrmu a delam porad cerstve, melo to po rozmrazeni divnou konzistenci,...ale uz mi holky radily ohrat to v kastrolku, ne jen ve vodni lazni

aponchie
24. led 2010

+pridat vic vody po rozmrazeni

shaula
24. led 2010

Ava - ono stačí ten pudink vybírat podle složení 😉 Dr. Oetker Naturamyl vanilkový má složení přesně takové, jak jsem psala. Žádná sůl. Stejně tak Dr. Oetker Naturamyl banánový a jahodový a Dr. Oetker Originál Karamelový. Jediné, kde jsem sůl našla, je dr. Oetker Naturamyl čokoládový. Víc jich doma momentálně nemám 😀
Ale stejně bych malému dítěti dala jen ten vanilkový a banánový, ostatní mají v sobě různá barviva neznámých názvů 😝

aponchie
24. led 2010

holky je nekde nejaka prehledna tabulka tech ecek ,ktere jsou neskodne a ,ktere skodi?

janocka77
24. led 2010

ahojte, aka je asi denna davka mase pre 9.mes dieta? ja davam tak ako na zaciatku okolo 20g...napadlo ma, ze uz to mozno nestaci.

janocka77
24. led 2010

oprava..mase ma vyt masa 😀

rimmel
24. led 2010

spytam sa aj tu..odkedy mozem dat ocot?

rimmel
24. led 2010

a este kapustu..???