Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

janetty
1. dub 2010

rimmel si sa asi s neu.sona nepochopila, ona sa pýtala, či do praženice (smažené vajíčka) dávaš zemiak? 😀 Asi nedávaš, ty si reagovala s tými zemiakmi na lilynu otázku, či ja som to zle pochopila? 😅

lily, ja varím cviklu celu a v šupke, je oveľa mäkšia, sladšia a zachová si farbu. Skúšala som variť ošupanu a nakrájanú na kocky, ale to stratila farbu a bola tvrdá. Tak skús uvariť v šupke a tak dať do hotových zemiakov (natrúhanu, alebo rozmixovanú 😉 )

rimmel
1. dub 2010

jaaj nene ja hovorim stale o cvikli 😅

kaska
1. dub 2010

gloria nie ta rychlost noza zabija tie proteiny a vitaminy, ale noze samotne. Vsetky noze okrem keramickych pri krajani masa, zeleniny, ovocia alebo hocicoho ineho "zabijaju" vitaminy. Cize nielen noze v mixery su v podstate "skodlive" ale aj tie ktorymi krajas potraviny.
iinuska ja uvarim normalne bio spenat v lucke so zemiacikom potom to zlejem, mixnem, pridam trocha umeleho mliecka a podavam so zltkom.
Inak my musime mixovat uplne nahladko a sa bojim, ze maly mi bude odmietat uplne iba popucenu stravu. On akonahle tam citi nejaky naznak hrudky, zacne ho napinat a pogrcka sa ☹ Mate s tym niekto skusenosti?

neu.sona
1. dub 2010

Můj též odmítal úplně jíst na oběd nějaké hrudky, co by byly v jídle a okamžitě se dávil. Teď posledních čtrnáct dní už s tím žádné problémy nemá a už mu mixuji jídlo dost na hrubo 😎 . Dokonce si sám kouše mrkev, na kostičky chleba miluje a dnes si sám ukousával veliký kousky banánu 🙂 . Někde jsem četla, že dítě je připravené přijímat stravu s většími kousky až od ukonč. 9 měsíce, tak třeba na tom něco bude. Taky jsem měla strach 🙂

rimmel
1. dub 2010

no moj papal bananik sam uz hadam v 7m 😅

rimmel
1. dub 2010

trepem, v 8m 😉

neu.sona
1. dub 2010

no on ho nejdřív tak ocucával, ale teď si ukousne velikej kus a sní ho 🙂

zuzanakarolinka
1. dub 2010

ja mojej malej zase tlačím vidličkou, ale nechávam jej to na také väčšie kúsky, a dá sa

rimmel
1. dub 2010

neu jee noo ano aj moj to tak robil, take malickosti veru aj zabudam 😵 ano ho poriadne chytit chudacik nevedel 😅

kaska
1. dub 2010

no baby tak ste ma trochu ukludnili, hadam aj u nas sa to zlepsi. Ja mu dam aj rozok do ruky a to ma rad, ked ho tak ocucava aj banan mu potlacim iba vydlickou, ale akonahle ma maso alebo zeleninu hrudkovu, tak ho napina.
Inak este som sa chcela spytat, ake detske keksiky davate detom? Lebo co ja som pozerala v obchode, tak vsade je ten cukor..

lily1983
1. dub 2010

dik, jannety, skusim to tak,ale dlho sa to vari v šupke? lebo najmensiu čerstvu aku som zohnala bola asi ako tenisova loptička.vôbec to nekrájaš?

lily1983
1. dub 2010

kaska keksiky nedavam, prave pre ten cukor, zatial nám nechýba. radšej si dá chleba, ako keks 😀

majuska29
1. dub 2010

dievcata,
davate masko kazdy den detickam? a priblizne kolko gramov ma jedna porcia maska?
pytam sa lebo ja davam teraz kazdy druhy den masko a priblizne 30g. v surovom stave.

majuska29
1. dub 2010

aby som to upresnila este samozrejme bud davam masko so zeleninou a plus ryza, pohanka, cestoviny alebo zemiak
a obden davam len zeleninku s prilohou. nechcem ho ukratit o nejake vitaminy co su v masku, ale zasa neviem ci to nie je este pre nich velka zataz na spracovanie

egyptanka
1. dub 2010

detske kekse bez cukru ...
http://www.herobaby.cz/susenky-bio-vanilka.html

su aj bananove ....

egyptanka
1. dub 2010

ale presne ako aj u lili u nas fici viac chlieb ci pecivo ako kekse, tie davam len na ozivenie sem tam do ovocia ...

kaska
1. dub 2010

egyptanka presne na tieto som pozerala v DM ale zarazilo ma tam: "Může obsahovat stopy vajec, sóji, lískových a jiných oříšků. " 😕
Tak som ich nakoniec nekupila...

moravanka
2. dub 2010

kaska, ale to muze obsahovat i obycejny chleb, jen to tam neni napsane. vyrobce to na detske susenky uvadi proto, ze tam, kde se to pece, se pecou i jine veci, takze teoreticky je mozne, ze se tam malinko neceho jineho muze dostat. takze kdyz koupis chleba nebo rohlik, tak v te pekarne pecou i jine pecivo, takze se tam nejake stopy orisku ci celych vajec mohou objevit, jen to neni nikde napsane.
to bys nemohla davat zadne pecivo nebo si pect chleba sama doma, abys mela jistotu, ze se tam nikde nic jineho nepripletlo.

rimmel
2. dub 2010

baby a viete ze v rozkoch a chlebi je vajicko?? mne to radka.m. minule hovorila, u nas kde zijem ich do chleba nastastie nedavaju 😕

rimmel
2. dub 2010

aha moravanka to akurat pise 😅 🙂

kaska
2. dub 2010

rimmel v grahamovych rozkoch???? 😕 😕 to sa mi nejako nezda...

kaska
2. dub 2010

rozky vajcia vobec neobsahuju..

rimmel
2. dub 2010

kaska ja vobec neviem, iba pisala ze v pecive a niektorych chleboch sa nachadzaju vajicka..ja ozaj neviem 😉

moravanka
2. dub 2010

bezne pecivo vejce neobsahuje, ale je mozne (jako u tech detskych keksiku), ze se na ne v pekarne ci v obchode v regalech nejaky orisek, zrnko maku nebo neco podobneho "uchyti". jinak ja kdyz koupim u pultu chleba, tak mi ho daji do papiroveho sacku, kde je napsana cena, nazev a slozeni. a nikdy tam vejce napsana nebyla.
proto jsem chtela jen rict, ze clovek to nemuze zas tak dramatizovat, kdyz na detskych keksech je napsane, ze muzou obsahovat stopy orisku ci vajec. vyrobce se jen tak chrani, myslim, ze nikdo kvuli tomu nemusi mit strach, ze by to bylo nebezpecne.

zuzanakarolinka
2. dub 2010

moravanka ty si to vystihla, je ot presne tak

ja som technológ potravín a viem ako to chodí, takže aké pečivo aký chlieb sa pýtam, lebo určité druhy obsahujú aj vajíčka, aj cukor tam idem, ten sa dáva do kvásku

všetkého veľa škodí, ja tiež sa snažím mojej malinkej dávať len to najlepšie, ale nič nie je treba prehánať a zbytočne to dramatizovať

treba dieťa kŕmiť rozumne

xkolie
2. dub 2010

Ahojky, nevíte někdo o r rceptu na dort k prvním narozeninám, aby ho mohl jíst i prcek? pořád si lámu hlavu a nejsem si jistá, jesli už může klasickej piškotovej nebo ne.

lily1983
2. dub 2010

ahojte, xkolie, ja som počula, ze tie piškoty sa od roka môžu, a predpokladam, ze vela s tej torty nezje, tak snad by som aj ja taku urobila na narodeninky..a s jablčkom a jogurtom, niečo take vyskušam asi.alebo banan, a jogurt a piškoty...mňamka

rimmel
2. dub 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

toto som robila ja..az nato ze moja mala z nejakeho divneho dovodu farbu skor oranzovo zltu 🙂

rimmel
2. dub 2010

ale kiwi som nedala, muz hovori ze tie az od 2.roku bol na kurze a tam mu to hovorili

lily1983
2. dub 2010

jeeej rimmel, to vyzerá bohovsky 🙂 😉