Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
2. dub 2010

lily a strasnedobre chutila, aj som sa bala ci ju nedobabrem , lebo ja a kolace si zatial moc dobre nerozumieme ale v pohode! hlavne tu plnku, teda tie jablka a puding treba spravit ozaj hustu, cim hustejsie tym lepsie 😉

najprv som rozmyslala ci vobec este dat piskoty , zohnala som aj taky korpus bezvajecny ,ale nakoniec som ich dala.. 🙂

a vrch som nedala jogurt ale slahacku zo spreja, nech to vyzera lepsie a je to jednoduchsie a aj tak z nej nic nejzedol 🙂

janetty
2. dub 2010

lily, k tej cvikle, neviem presne, jak dlho sa varí, možno aj viac než hodinu... to musí byť mäkka, keď do nej pichneš vidličkou, tak ako zemiak varený v šupke. A hej varím uplne celu, nenakrajanú, len umytú 😉

rimmel
2. dub 2010

ja som cviklu varila dokym nebola makka a asi tak dlho ako zemiak, mozno trosku dlhsie,urcite nie hodinu..30m max 🙂

rimmel
2. dub 2010

jaaj ty varis celu janetty, ja ze nakrajanu, tak si nevsimajte moj prispevok 😅 ja varim nakrajanu

janetty
2. dub 2010

😵 varená cela je chutnejšia 😉 to aj od veľkosti zaleži, že ako dlho variť.

rimmel
2. dub 2010

no musim vyskusat 🙂

janetty
2. dub 2010

😀 😉 skus skus

lily1983
2. dub 2010

dakujem, no vyskusam, lebo dnes mi ohrdla aj dalsie navarene s hovädzim maskom ☹ nevie, ci budeme dokola len mixovane kuracie a morčacie..som zufala z nej ☹ ale budem skusat, no ved nic ine mi nezostáva..ale to hovädzie nám vobec nešmakuje, uz som dva krat skušala, dokonca z ineho hovädzieho..a nic. take to bolo dobre...

uzovicka
3. dub 2010

Ahoj maminky. Hladam tu pomoc a rady od Vas skusenejsich Simik ma conedlho 8. mesiacov a lekarka nam uz povolila tmavy chlebik s zivocisnym masielkom,. Ked ranajkujeme s manzelom, maly sa priam vrhne na korku z chlebika, tak mu chuti. Len mam velky strach, ze sa zadrhne, nema zubky, nevie to prehltat. Ake mate skusenost???? Ako ste chlebik drobcili detickam?? Poradte mi prosim a velmivelmi vam dakujem za vas cas 🙂

sunea
3. dub 2010

uzovicka, deti si vedia jedlo "pozut" dasienkami, aj ked nemaju zuby. Ja by som mu to dala, nech si zuzle, ved bude pod vasim dohladom. Alebo skus najprv roztek, ten sa lepsie papa a uvidis. A nezabudni mu davat pomedzi to zuzlanie napit vodicku.

cvikla969
3. dub 2010

ahojte.celkom sa vyznate mamky 🙂
mi davame:zemiak,mrkva,petrzlen,brokolica,karfik,ruziskovy kel,por,tekvica a masko kralicie,kuracie,morcacie
ovocie-banan,hruska,jablko teraz uz aj bieli jogurt,pecivo a bio spaldlovu kasicku,ryza,cestovinu mi nevie spapat a bridi sa mi mixovat aj tu
na mlsnotku-kukuricne chrumky a piskotku
ale ako tak citam mate pestrejsi repertoar.tak teda cim to mozem vylepsit a nic nepokazit?
nieco co je s isttotou vhodne a ´´tabulkove´´,som dost opatrna,nejake korenie a papanicko,budem fakt rada za kazdu dobru radu... 😉

rimmel
3. dub 2010

piskoty obsahuju vajicko to vies? 😨

tiez mozes davat por, zelenu fazulku, cervenu sosovicu, hrasok, papriky, cukina

tiez ja osobne by som dala viac druhov ovocia, tie co vy papate su len zaklady na kt.sa zacina 😉 cize mango, avokado, broskyne, marhule, melony, od 10 uz aj ceresne atd..

chutovo mozes vylepsit osmazenou cibulkou ci porom. skoricou, bazalkou, majorankou..

cvikla969
3. dub 2010

tie piskoty mi dopli az teraz,to vies dr poradila...ale malo kedy ich papa
to ovocie-mango a avokado som netusila ale zbytok je dost sesonne.nebojis sa toho ako to je dopestovane?vlasne ani marhulu ani ceresne som u nas teraz nevydela.asi sme male mesto 🙂
sosovicku urcite skusim aj hrasok.a ako je to s bravcovim a inym maskom?
asi mame na cukor rovnaky nazor.vsetko co je oznacene detske(vyziva kasa)obsahuje cukor az nad tym rozum stoji..ale tie piskoty ma dostali 😀

germik
5. dub 2010

ahojky, len som nakukla 🙂
Cvikla - aby si vedela, čo malej možeš dávat papat, pozri si na stránku http://www.kojeni.net/prikrmy.php. Ja mam tu tabulku ešte stále vylepenú na chladničke 😎 Tam sa napr. exotické ovocie - ananas, mango, alebo jahody, broskyne...odporučajú až po roku. Rimmel ide podla anglických tabuliek 😀

rimmel
5. dub 2010

germik nie..idem podla vseliakych tabuliek , no najcastejsie pozeram do mojej oblub.stranky ktora je americka 😉

erinbrock
7. dub 2010

ahojky potrebuju poradit - porad maly odmita cokoliv z lahve at uz z pitka, dudlika...jen si s tim hraje a nic - takze je vlastne cely den a celou noc porad na mliku...lzickou to da, ale po chvili stejne prska a plive...takze pres den tak 20-30ml vody...vim, ze je to v poradku, ale uz bych ho chtela alespon pres den dat treba nekam na prazdniny 🙂 - jak se vam podarilo prcky naucit zacit pit vodu ci caj?...a jinak ted nejak spatne ji trosku mene a dela u toho vic ciratu...tak snad to budou zoubky - jeste nema ani jeden 🙂

iluss
7. dub 2010

erinbrock - my jsme měli úplně stejný problém. Malá je stále kojená a odmítala mi z čehokoliv pít, vyzkoušela jsem strašně moc druhů flašek s různými tvary dudlíků a pítek a nechtěla ani jedno. Až mi pak kamarádka poradila, abych jí koupila sportovní lahev s brčkem (s takovým tím zaklapovacím víčkem) a z toho se naučila hezky pít. První dva dny to taky jen okusovala a hrála si s tím, třetí den do toho začla foukat jak do bublifuku, až to najednou vcucla dovnitř a pochopila, že se z toho pije. Od té doby bumbá krásně 🙂

katka82
7. dub 2010

Erinbock náš malej taky nechtěl z ničeho pít a tak jsem zkusila nornální hrneček a s ním to jde 😉 ale pije mi jen čistou vodu 😀 jak mu dám čaj nebo naředěnou šťávu tak dělá ksichty 😀 a pak ještě pile z učícího hrnečku z DM stál 49 kč a je to něco na způsob nornální kojenecé lahve 😉jen jiná savička a ná to ouška na držení 🙂ale z toho pije až tak poslední týden 😕takže až po devátám měsíci 🙂a začínali jsme též se lžičkou 🙂a jídlo to máme pomalu každý den jinak 🙄jednou jí krásně a den na to dělá blbosti a jíst nechce a dneska třeba chtěl furt jen pít no někdy je to boj 😀tak držím palce ať se brzy zadaří a Vojtík se naučí pít víc 😉

spalka
7. dub 2010

iluss taketo nieco?
http://www.hellobabydirect.co.uk/products/baby-...
mame ju doma, ale este som ju nevyskusala, mala tiez nepije skoro vobec nic okrem mliecka

iluss
8. dub 2010

spalka: ano, něco na tento způsob. Ono je hodně druhů, já mám klonkrétně tuto:
http://www.babydracek.com/zbozi/498-canpol-babi...

spalka
8. dub 2010

tak to je skoro to iste 🙂, som jej ju dnes dala, zatial neprisla na to, co s tym chuda male 🙂, tak budeme skusat dalej, toto je asi uz piaty druh poharika, ach jo, z normalneho aj celkom pije, ale tri hlty a to ide rucicka hned dnu a hra sa s vodou 😅

erinbrock
8. dub 2010

holky diky vyzkousim ji - dnes jsem zkusila oddelat z pitka to gumove takze to tece samo...vypil 70ml...koulel ocima chvilku se i topil... 😀 nepil teda plynule jen po troskach...to pitko s brckem vypada dobre... 🙂

erinbrock
10. dub 2010

tak jsem koupila lahev s brckem - hraje si s ni jak vztekly 😀 ...v kombinaci pitka bez te spodni gumy tak ze tece samo, si myslim ze to docela jde...uz davame 1dcl 🙂

egyptanka
10. dub 2010

Baby inac co sa tyka tych flias, ja som bola minule prekvapena, boli sme vonku, ja nic na pitie pre malu tak som kupila obycajnu neperlivu Tomu Naturu s takym tym sosakom a ona z toho tak genialne pila ... lepsie ako z akejkolvek flasky. 😉

lenka2304
11. dub 2010

Presne egypťanka,u nás je to tiež tak.Skúsila som malej dať vodičku do fľašky od kubíka so sosáčikom/fľaška sa jej lúbi,lebo je farebná/ a vypije pekne a veľa. 🙂

lenka1smejka
11. dub 2010

Jej dakujem za typ to vyskusam s tou flaskou 😀 inak od kedy sa piju tie napoje od kubika a podobne kedze dzuse sa mozu od roka

xaxa
13. dub 2010

Ahojte.Chcem sa vas opytat co vsetko sa da davat na ranajky?Mame uz 8 mesiacikov a zatial papame len standartne-ovocie.No a chem uz pridat aj nieco ine-nejaky ten keksik alebo co...A taktiez ma zaujima co papate na olovrant.Diky za rady 🙂

rimmel
13. dub 2010

na ranajky som davala kasu a olovrant ovocie ci avokado ci chlebik.

erinbrock
14. dub 2010

lenka1smejka - kubiky a podobne bych davala az po roce nejmene...jinak mne to prijde vsechno akorat na vytahovani penez z rodicu...takze ja bych koupila jen v nejnutnejsim pripade 🙂

xaxa - na snidani chlebik namazany nebo kasi, na svacinu bily jogurt nebo ovoce...od ukonceneho 8. mesice si myslim ze uz jogurt pomalu muzete zkusit 🙂 pokud jsem dala jogurt ranop tak odpoledne ovoce...

iluss
14. dub 2010

nápoje typu a podobně bych určitě nedávala takhle brzo, dokonce i v jednom roce se mi to zdá strašně brzo. Tyto nápoje obsahují strašně moc cukru a občas i éček. Malému dítěti do tří let bych dávala čistou vodu a nebo bylinné či ovocné čaje. Dítěti chutná to, na co je zvyklý. Protoje zbytečné děti učit takhle brzo na tyto umělé přeslazené nápoje, které nejsou vůbec zdravé.

v 8 měsících jsem ke snídani kojila a ke svačině byl jogurt s banánem. Až teď od 10. měsíce dávám ke snídani chlebík nebo rohlík s máslem nebo lučinou a tvrdým sýrem. A ke svačině zůstává ten jogurt. A k odpolední svačině ovoce.