Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

momin
29. dub 2010

ja maso davam od 6 mesicu.... 😕
A proc maso kazdy den? To by me zajimalo... 😕

katarina822
29. dub 2010

ahojte ja davam maso od 7mes. a ma sa davat kazdy den ale raz alebo 2krat do tyz.sa moze miesto masa dat uvarene zltko na jednu porciu staci polovica momin koli zelezu ktore sa lepsie vstrebava z potravin zivocisneho povodu.

rimmel
29. dub 2010

ono je to relativne a zavisi to od toho kolko masa dieta zje..moj ho jedol vela, cize stacilo mu dat menejkrat tyzdenne ako napr babu co ledva daco spapa..

mrka2
29. dub 2010

dakujem za odpovede. ano,este kojim,ale cez den uz malo - vacsinou v noci si mala pyta aj 4-5 krat 😔 ,tak ale uz som si zvykla. no super,tak zaradim ten jogurtik. inak ja tiez davam masko uz od 7.mesiaca a raz do tyzdna namiesto maska zltko. malej velmi chuti. klop klop. 🙂

zuzanakarolinka
29. dub 2010

u nás je to tak isto, ale segra mi hovorila, že malá sa v noci budú, lebo ma chce cítiť, že nech jej skúsim dať do postielky moje tričko, aby ma cítila, taktže dnes skúšam čo to spraví, dám vám vedieť

mrka2
29. dub 2010

zuzka, tak u nas to tymto veru nebude. ona chce cicu a basta. 🙂 som si ista,kedze spi so mnou na manzelskej posteli. manzel robi nocne, tak sa v noci ku nej len priplazim na "jej" cast postele, dam jej cicik, Nelka pocucka a spinka dalej. a to naozaj ze taha,nie len ze chce sa pritulit... tak drzim palce,nech to vyjde,nech nemusis aspon ty vstavat. 😀

zuzanakarolinka
30. dub 2010

no nebola to zlá noc, ale na prvý krát, čo chcem zázrak, nebudila sa stále, jedla 3x, len plakala, tak neviem, čí to bolo, uvidíme túto noc, dáme jej zase to tričko a budeme skúšať, ale bolo to určite lepšie ako tie predchádzajúce noci

rimmel
30. dub 2010

idem to tricko aj ja vyskusat 😀

zuzanakarolinka
1. kvě 2010

baby dnes to bolo zase lepsie, vôbec jej nebolo smutno, a iba papať si vypýtala, tak skúšame ďalej

iinuska
1. kvě 2010

zuzana, ked este napises aspon 2x, ze to bolo lepsie, idem do toho aj ja 😅

rimmel
1. kvě 2010

no u nas to nezabralo 😝 😀 ani naaaaahodou 😀

mmacko
1. kvě 2010

ahojte, prvykrat som nasla tuto temu. Chcem Vas poprosit o radu. Mam 11 mesacnu dcerku a uz neviem, co jej varit. Robievam jej masovo zeleninkovu polievku (striedam zeleninu a masko), potom brokolicovu kremovu, nieco na sposob svieckovej, cestovinky so syrcekom, spenat, sem tam cviklovu polievku s maskom a zemiakmi...ale zda sa mi, ze stale dokola to iste. Viete mi prosim poradit, co este jej uvarit.
A este jedna prosba...kojime sa len v noci, cez den len max 1-2 krat (vsetko je zaujimavejsie ako kojenie) a UM mi moc nechce, dlho uplne odmietala, teraz rano ako prve jej spravim 100 ml nutrilonu, vypije tak 50 ml a odstrkuje flasku. V noci papa aj 4 krat MM. Cez den ma potom na ranajky este jogurt. Ako ju presvedcit na UM?
Dakujem velmi pekne za rady

iinuska
1. kvě 2010

mmacko, napriklad cervenu sosovicu, a na ryzu si asi zabudla 🙂

rimmel
1. kvě 2010

mmacko tvoja dcerka bude moct cochvila papat vsetko co vy okrem par drobnosti 😉
mna napada rizoto, zem.kasa s pecenym kuriatkom, kuraci perkelt, zapekena zelenina so zemiakom a syrom, cestoviny s mletym maskom a rajcinovouomackou a syrom, lokse nemastene s kackou a kapustou, no vselico 😀

katarina822
1. kvě 2010

mnacko ked ju kojis preco chces jej dat UM.ak chces aby pila s flase mliecko odsaj a daj jej svoje ak myslis ze vypije viac moja tiez uz malo pije MM pije len vecer v noci 2krat a rano cez den uz ani nie.
ak odstrkuje flasu skus s poharika jej dat pit alebo ja robim fintu s cumlikom ako ze jej ho dam otvori pusinku a nieco vypije s flase.

mmacko
2. kvě 2010

Baby, dakujem, Rimmel, super rady. Asi skusim strukoviny, kuriatko uz papa, aj ryzu, ale ta jej moc nechuti.
Katarina, ona pije velmi malo MM (len v noci si sice cucne asi 4 krat, ale v malom mnozstve a cez den max raz). A uz mam malo mliecka, tak som jej chcela doplnit mliecnu stravu o ranajsiu flasku nutrilonu. Ona pije ostatne krasne z flasky, len to UM ee.

momin
6. kvě 2010

Holky je normalni ze Daniela i po roce boli brisko z ovesnych vlocek? 😕

rimmel
6. kvě 2010

podla mna nie.

momin
6. kvě 2010

Myslis ze to mam rict lekarce?
Tohle je jedina potravina co mu nejak vadi... sou moc tezke nebo co? Proste se po nich krouti a silene prdi-jako kdyz byl male mimi.

rimmel
6. kvě 2010

ja by som povedala.

rimmel
6. kvě 2010

resp byt tebou najdem si inu doktorku a tejto povedala..tvoja sa mi nepaci 😔

momin
6. kvě 2010

jina tady neni,ale dik

kaska
6. kvě 2010

Baby a odkedy mozem malemu podavat aj plnotucne mlieko do prikrmov? Viem, ze pit ho nemoze este tak skoro, ale napr. zemiakovu kasu taku co robim pre nas, len bez soli mu mozem dat az po roku?

momin
7. kvě 2010

kaska oficialne se muze az od roku,ale ja sem davala asi od 10 mesicu.... 🙂 😉

rimmel
7. kvě 2010

kaska urcite po roku! 😉

zdeni40
7. kvě 2010

Ahojte, prosím Vás poradte mi aké jedlá mám variť synčeka, bude mať už onedlho 1 ročik, inšpirovala som sa rimmel, ale ešte nejaké jedlá poradte čo varíte vy. Ďakujem

rimmel
7. kvě 2010

este ma napada tarhonove rizoto ci tarhona s maskom na stave a zeleninkou 😉

zuzanakarolinka
7. kvě 2010

baby, vážne to spotené tričko zaberá,

neozvala som sa dlhšie, lebo sme boli preč a net som nemala, skúste to aj vy, aj túto noc, zobudila sa iba papať a spinkala ďalej

rimmel
7. kvě 2010

zuzana tak to mate stastie, niektorym babatkam to ozaj zabera, inym nie, inych neoblbnes 😀 moj dokonca v poslednej dobe potrebuje chytit cece..a prstom v "spanku" stuchat bradavku a poviem ti nic prijemne to neni 😠 dned ako cece odtiahnem zacne sa rukami nacahovat a ak mu nedam, otvori oci a zacne rev 😀 😀

zuzanakarolinka
7. kvě 2010

tak to potom nič moc, rimmel