Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenka1smejka
25. kvě 2010

ne z tym problem neni.A davas to malej cez flasku ci z poharika?

misellll
26. kvě 2010

z fláši nějak z hrnečku pít ještě nechce 😒

zuzanakarolinka
26. kvě 2010

my zatiaľ tiež pijeme z fľaše, už sme skúšali aj z pohárika, trošku to išlo, ale chcela som ju naučiť na ten pohárik čo má taký sosáčik a v ňom dierky, ale akosi tonevie dobre ťahať, vyskúšame zase niekedy inokedy

sunea
26. kvě 2010

Nas maly sa najlepsie naucil pit z normalneho pohara,tak mu to ide najrychlejsie. Rozne drahe zazracne pohariky nechce, ide to pomaly, cas sa da vyuzit aj inak 🙂

ewana73
26. kvě 2010

dievky,nas maly od narodenia odmieta cumliky,takze u nas flasa nehrozi vobec.a kedze ho zatial stale dojcim,davam mu zatial pit len sem tam prevarenu dojcensku vodu lyzickou a uz ho ucime na mini poharik (vyuzivam ten umely,co sluzi ako krytka na dojcensku flasu),normalne tak ako pije dospely clovek a cuduj sa svete celkom mu to ide a dokonca sa mu to paci.ja mu to prilozim k pusinke,naklonim a on si to sam vychlipe 🙂 . samozrejme,ze zatial len malicko ale uci sa 😉 .

bubelko
26. kvě 2010

misell: mozes urobit aj spenat so zemiakovou kasou, pripadne podusit masko na vode, k tomu cestoviny a zeleninu. a od roka moze mala vsetko, akurat by to nemalo byt prekorenene a presolene. nas lukas mal ako rocny gulas. samozrejme nie pikantny, ale normalne uvareny ako pre mna, len som dala menej soli a korenia. 😀 a je dodnes vsetko.
nemusis mixovat, skus dobre pomliazdit vidlickou. ja som mixovala len stravu s masom, to sa bez zubkov tazko hryzlo.

bubelko
26. kvě 2010

ps: ak chces nejake recepty, napis mi ip.

lenka1smejka
26. kvě 2010

aj nasa pije z flasky aj ked vie pit z klasickeho pohara ale ten si chce drzat sama a to by som ju musela stale prezliekat.

misell-ked je to budes davet cez flasu tak to musis precedit cez sitko aspon nam to inak nechcelo cez flasku tiect

lily1983
31. kvě 2010

ahojte baby 🙂
prosim vas davate už vašim asi tak starym ako je naša 11.mes a 1 tyžden, smotanu a mlieko do varenia?
dakujem vam pekne.. 😉

sunea
1. čer 2010

Ja este nedavam, tych par tyzdnov este pockam.

jasminet
1. čer 2010

lily smotanu ano, sem tam, do zapekanych zemiakov s cukinou, do privarku a tak. ale mlieko nie

lubikaf
1. čer 2010

baby ahojte, moj ma dnes 10 mesiacov, mohol by aj on uz smotanu? a aku davate? normalnu na varenie asi, ze?

jasminet
1. čer 2010

ja davam kyslu smotanu

lubikaf
1. čer 2010

jasminet a myslis, ze by vadilo, keby sa da aj na varenie? nie ze by som nejak silou mocou teraz chcela vyvarat smotanove jedla, to ma len tak zaujima.

jasminet
1. čer 2010

myslis ako slahacku na varenie? neviem, mojej malej by som to asi nedala. ale ja nie som ziaden odbornik na vyzivu deti 😉

lubikaf
1. čer 2010

nie slahacku na varenie, ale normalnu smotanu na varenie, 10%-tnu.

jasminet
1. čer 2010

😀 😅 fakt neviem co myslis (nepouzivame take 😅 ), ale ak je to taka ta krabicova, tekuta, tak ja by som to asi nedala. ja davam klasicku modru kyslu rajo smotanu, alebo umele mlieko.

zuzanakarolinka
1. čer 2010

baby či má vaše dieťa 11 mes a 2 týždne alebo 1 rok je úplne jedno čo sa týka stravy, ja si myslím, že všetko sa dá použiť, len treba pri tom trošku používam aj rozum, ak dieťa nepreháňa, jeho žáludok to vie zniesť, tak sa môže použiť aj šľahačková, ale asi by so volila tú na varenie 10 % nie tučnú 33 %.

ono sú to všetko veci vyrábané z kravského mlieka a ak je niekto presvedčený, že je dobré to dieťaťu podávať, resp. to neubližuje, tak potom tak môže učiniť

katarina822
1. čer 2010

ja sa pridam ja by som s tou smotanou pockala tak po roku.

katy2
1. čer 2010

kysla smotana sa moze... ak deti papaju jogurt, mozu aj smotanu a acidofilne mlieko, kyslomiecne vyrobky su v pohode....

sorciera24
1. čer 2010

nam doktorka v 9. mesiacoch povedala, ze smotanu uz mozem pridat do varenia, takze davam ju aj do polievok niektorych alebo do omacok, ved aj jogurty je len smotanove.....ak to dietatku nerobi vyrazne zle, tak neviem na co cakat....

sorciera24
1. čer 2010

kravske mlieko by sa nemalo, ale ja krupicu napr. alebo puding robim z neho, lebo z UM to nema chut....ved je to varene.....si aj tak myslim, ze je to na kazdej maminke a hlavne na dietatku ako to znasa.....

lubikaf
1. čer 2010

jasminet hej myslela som tu krabicovu tekutu 😉 ale ako pise zuzanakarolinka 10%-tnu, nie 33%. no ja som sa len tak pytala, nejak mu to este neplanujem podavat, aj ked jogurty uz papa.

latvia
1. čer 2010

@lily1983 mlieko uz pomaly mozes davat do prikrmov,smotanu tiez

lily1983
2. čer 2010

ahojte maminky 🙂 dakujem pekne za odpovede. takze smotanu a s mliekom ešte počkám.dakujem 😉

sunea
3. čer 2010

Ahojte, neviete, ako je to s karobom? Napriklad ked sa v Zdravej vyzive predavaju instantne obilninove kase a je tam pridavom karobu.

latvia
3. čer 2010

karob by skodit nemal, v roku uz urcite nie

latvia
3. čer 2010

je bezlepkovy, obsahuje cca 50% cukru (glukoza,fruktoza), vela vapnika, ovela menej tuku nez kakao a je bohaty na vitaminy , hlavne B skup. a mineraly, ma vela vlakniny, takze aj na travenie je dobry

sunea
3. čer 2010

@latvia Dakujem za odpoved.

susisus
3. čer 2010

Baby prosim o radu, kolko avokada moze babatko v 9 mesiacoch za den spapat? Hocikolko? Lebo mne to mala basti ako cokoladu a zjedla by aj 2 naraz... ???