Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

gabika7706
24. zář 2010

@sussanah ale vsak ja to chapem 😉 Ja som napr. 6 mesacnemu ani lepok nedala 🤐

sussanah
24. zář 2010

@gabika7706 no hlavne ze si rozumime 😉 😀

monikapalo
25. zář 2010

@merkur_cz , aj my sme mali podobny problem, ale zmena prisla ani neviem ako, banan zacal papat iba ak sme ho lyzickou po malych davkach vyskriabavali, nemixovala som ho do jedla. No a jabko surove nechce, takze som ho uvarila v Lucke, poriadne rozmixovala, jabko som ale predtym ochutnala, ci je dost sladke, lebo ked je kyslejsie, tak mozem robit co chcem, nezje ho. ☹ Takze do toho rozmixovaneho jabka som nastruhala piskotu a nechala ju uplne rozmocit. Tak sme fungovali asi dva tyzdne a potom som skusila pridat namiesto piskoty ovsene vlocky a slo to. Tolko moja skusenost.

monikapalo
25. zář 2010

Mamicky, kedy by som podla vasich skusenosti mohla zacat s pecivom ? Skusam davat malemu rozok do ruky, aby si ho troska pohryzkal, zubky este nema, ale boji sa ho 😀 . Odmieta ho chytit do ruky, ani do pusy ho nie velmi chce dat. Ake mate skusenosti so zavadzanim peciva do jedalnicka? Dakujem za vsetky rady . 🙂

sasuliatko2011
25. zář 2010

@monikapalo pečivo, čiže lepok možeš zavádzat od uk. piateho mesiaca kludne... a chlebik, alebo rohlik ako plnohodnotnu stravu od siedmeho kludne formou ranajok, al. olovrantu...

rozik
25. zář 2010

@nikush chapem presne o com hovoris, tiez si davam pozor co nakupujem resp. aku znacku. Prikrmy, ktore som spominala neobsahuju vsak nic o com ty rozpravas. Predtym, nez nieco vlozim do nakupneho kosika, tak si presne pozriem, co to obsahuje. Sol, koreniny atd. by som rezolutne zamietla. Je nefer prenasat rozhorcenie vseobecne na vsetko kupovane. Kazdy ma pravo si vybrat, na trhu su dnes rozne znacky, kvalitne i menej kvalitne...Ked mam o niecom obavy, zistim si ako sa co vyraba, co je to za suroviny, ingrediencie atd. (www.ovko.sk ). Zijeme predsa v informacnej dobe a nie niekto, nieco povedal.....to len uvadzam priklad, ako sa niekedy zdvihne vlna kritiky takymto sposobom.

nikush
25. zář 2010

@rozik ja som ta nekritizovala, ja som len povedala co som tam nasla...naj viac mi vyhovuje dm a a lnatura, ale ten moj dzucik to nechce jest...hoc niekedy by som to prijala 🙂

merkur_cz
26. zář 2010

No uvidíme, budu stále jen zase zkoušet jí dávat věci co nejí, popř. něco jné. Hlavně bych ráda, aby začala opět pít Nutrilon.
Měla bych teď dotaz, který se však týká něčeho jiného. Mám roční dceru a potřebujeme někam zajet autem, cesta tam bude trvat hodinu určitě a nazpátek to stejný. není to ještě moc dlouhá cesta na tak malé dítě, aby bylo v autosedačce? Děkuji..

halienka
26. zář 2010

@merkur_cz my sme išli s 6-mesačnou dcérou 1,5 h. tam a potom to isté večer naspäť a zvládla to úplne bez problémov, jazda autom ju uspávala, takže väčšinu času krásne prespinkala 😉 Myslím, že si kôli hodine nemusíš robiť vôbec stres 😉

halienka
26. zář 2010

@merkur_cz a ešte som chcela, neskúsila si zmenu mlieka? My sme prešli z Nutrilonu na Bebu, bo keď som po polroku prešla na Nutrilon2 tak malá začala hnačkovať a po vylúčení všetkých iných príčin nám zostalo už len mlieko, tak sme to skúsili s Bebou a bolo po hnačke. Je to zvláštne lebo Nutrilon1 jej nerobil žiadne problémy. 😝

merkur_cz
26. zář 2010

@halienka Díky za odpověď. Zkusím ji ještě dávat ten Nutrilon, pak bych to zkusila. Co nesní, nevypije, dostanou to kočky.

halienka
26. zář 2010

@merkur_cz 😀 to je dobré že to aspoň ešte takto využiješ 😀

monikapalo
26. zář 2010

@sasuliatko2011 lepok sme uz zaviedli, ovsene vlocky papa jedna radost 🙂 , len ten rozok akosi nechce vziat do pusy. Ak by som to mala skusat s kuskami chlebika, alebo rozka, tak neviem neviem, pretoze zo vsetkeho co je i len troska hustejsie ho natahuje na zvacanie,alebo sa tym dusi. ☹ . Preto som chcela vediet nejake finty, ako ho ten chlebik , alebo rozok naucit papat.

merkur_cz
26. zář 2010

@halienka Ale radost z toho moc nemám. Levný to není. Koupím jen malé balení. Jen zbavit se těch skleniček Hami dá fušku..

gabika7706
26. zář 2010

@monikapalo ja som s chlebikom zacala po ukoncenom 9.mesiaci, mate podla mna na pecivo este cas (to uz mate zavedene aj ranajky? ) Mozno o par tyzdnov to uz pre maleho nebude taky problem, ako teraz 😉

halienka
26. zář 2010

@merkur_cz to chápem, ani ja nie som rada keď to musím vyhodiť/vyliať, ale čo už narobíme, keď niekedy tie naše deti trucujú 😝 ja som sa aj dnes riadne vynervačila, už niekedy neviem čo vyskúšať.Malá mi moc nechce mäsko so zeleninkou. Dnes napr. som varila morčacinku, osobitne dusila zemiak s mrkvou (babky radili že je to chutnejšie) a ešte osobitne cviklu ako radila Gabika. Myslíš že niečo zjedla? 😖 Jeden kúštik cvikly a 3 lyžičky zemiakovomrkvového pyré. Mäso nič. 😖 Už jej to skúšam dávať v kúskoch, lebo ju baví si to vziať do ručičky a potom šupnúť do pusy, že snáď tak ju nalákam, ale keď jej to nechutí tak zje jeden kúsok a koniec. Neviem kde robím chybu ☹

monikapalo
26. zář 2010

@gabika7706 ahoj, u nas jedalnicek vyzera asi takto : rano cca okolo 08 hod. mlieko, po troch hodinach, ovocie s vlockami, alebo piskotami, znova po troch hodinach zeleninka s maskom, po troch hodinach kasa a nakoniec tesne pred spanim mlieko, lenze maly sa na mlieko budi aj v noci, takze este dvakrat vstavam robit mlieko. Vypije tak 150 ml, viacej nechce. To je cele 🙂

gabika7706
26. zář 2010

@halienka nikde nerobis chybu 😉 ona sa rozpapa, neboj.To maso ako som pisala niekde vyssie, Martin mal tiez take obdobie, ze nechcel, tak som ho jednoducho rozmixovala so zeleninou na pyre a tak sme jedli so zemiakmi alebo cestovinami, potom ho to nejako preslo...

@monikapalo aha tak vy nie ste kojeni, asi ste aj skor zacali s prikrmami, tak to je ine... Z vlastnej skusenosti ale mozem povedat, ze Martinovi napr. viac chuti chlieb ako rozok, rozok sa mu rozmoci, vsetko je spinave, lepkave, ale chlebik pekne spapa...Daj Tomimu este cas 😉

monikapalo
27. zář 2010

@gabika7706 ok, rada si dam poradit 🙂 . S tym lepkavim rozkom mas uplnu pravdu 😀

monicka101210
27. zář 2010

ahojte mamicky,ja uz dlho rozmyslam co malemu na ranajky bude mat 8mes. dojcim ho celu noc viac krat aj nad ranom a potom okolo 8mej nieco by som mu chcela dat papat lebo o 10ide spat a zaspava na prse takze mlieko ma zase.... dakujem za tipy kasu ma vecer a umele mlieko nechcem kupovat mlieka ma dost.... tak neviem co ovocie mu rano nechuti iba poobede co je pochopitelne.... ani mne by to nechutilo rano a chlebom sa drhne.dakujem

gabika7706
27. zář 2010

@monicka101210 ak chces ranajky a chlieb ani pecivo nechce, skus inu kasu, nez tu, co papate vecer a daj do nej napr. aj trosku ovocia, ja mu zvyknem rano dat ovsenu alebo z prosa kasu a do toho rozpucim banan napr.

monicka101210
27. zář 2010

ok dakujem len som sa bala ze to je vela2krat za den kasa ale vsak to obmenim dakujem

monicka101210
28. zář 2010

@gabika7706 prosim ta mozem sa este spytat asi blbost ale maly by strasne jedol rohlik ale on si take velke kusy odkusne ze sa bojim aby sa nezacal dusit,myslis ze sa nemusim bat?ked mu ho natrham na male a davam do ust tak nechce...

lenka1smejka
28. zář 2010

monicka101210-daj ovocie

sussanah
28. zář 2010

@monicka101210 sice nejsem Gabika, ale snad muzu taky odpovedet 😉 Muj mi delaval to same, vzdycky urval kus a cely do pusy,tam se mu rozpustil a prilepil na patro a on se zacal davit 😔 Takze jsem mu davala rohlik jen pod primym dozorem, kdyz ukousl vetsi kousek, tak jsem mu ho vyndala (pozdeji rekla, at si ho vynda), at si kousek ukousne a tak si cassem zvykl a ted uz kouse krasne male kousicky 🙂 Taky jsem jeste delala takove blbosti, jakoze mu ukazovala, jak kousat - on mi podal rohlik, ja si kousek ukousla a okazale zvykala a maly se mohl smicy potrhat 😀

gabika7706
28. zář 2010

@sussanah to mohlo byt dobre, to by ma nenapadlo mu ukazovat ako ma zuvat rozok 😎

@monicka101210 tak ako @sussanah pise, ked odkusne velky kus, nech vypluje alebo mu ho vyber a tak dookola. Ja mojmu nakrajam (chlieb alebo rozok) na kocky a dam pred neho a tak papa, cast mu podavam ja, vacsinu ale zje sam, no ale my uz sme vacsi.

sussanah
28. zář 2010

@gabika7706 no myslim, ze to byl spis pro legraci, ale mozna i neco okoukal 😉
@monicka101210 muzes zkusit dat na kousky a at si to bere sam. Ja teda krajela na dlouhe prouzky, at i sam neco ukousne, ale vetsinou jsem ho proste nechala zapasit samotneho 😉

aevka
28. zář 2010

holky, můžete mi poradit, co mám dělat? Naší malé bude příští týden 9 měsíců a jako příkrmy může jen to, co má konzistenci přesnídávky. Jakmile je v jídle pidikousíček, okamžitě se začne dávit a zvracet. Piškot do ručičky nechce, to s ním jen šermuje, to stejné s rohlíkem. Když dám něco hustšího na lžičku, začne se dávit, potom plakat a odmítat lžičku. Už fakt nevím co. Mám to ještě nechat a počkat na později?

pia22
29. zář 2010

@aevka mnohe deti dlho nevedia papat kusky. Nas maly tiez este nie a to bude mat rok a 7 zubkov, vsetko mixujeme dohladka, inak sa dusi. Hlavne je, aby dietatko prospievalo, malo dostatok zivin a hryzkanie pride. Neboj, v dvadsiatke sa ho nikto nebude pytat, ked zacal jest kusky😉 U deti ma vsetko svoj cas, ked to pride do hlavicky, pride to aj do ustociek🙂

jarmila168
29. zář 2010

Ahojte, chcely by som sa spytat na radu: nas maly ide mat rok a predtym pekne papal, ale teraz nechce otvorit ustocka, ked mu nieco davam, ked mu skusim dat keksik a tycinky, to si vezme hned...inak je cely den len na mlieku.... cim to moze byt??? dakujem krasne Jarmila