Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

radka.m.
18. únor 2009

many,osružiny,maliny klidně můžete,jinak starosti s tím,že máte stejný jídelníček,že tě už nenapadá jak ho třeba obměnovat,tak si vůbec nemusíš dělat,když jsou děti takhle malý,tak jim jednotvárnost vůbec nevadí,jde jen o to,aby byl jídelníček vyvážený a to vy určitě máte,nám byl už dávno rok a jídelníček máme pořád dokola stejný. 🙂

many
18. únor 2009

holky díky za rady 😉 🙂

kijonkova.k
18. únor 2009

Sýry se nemají dávat tavené,ale typu žervé,lučina, cottage(ty jsou některé úplně bez soli),tak se můžou od 9 měsíce.

kisska
18. únor 2009

nebojite sa, ze ten "polystyrenovy" chleba zabehne? ja sa ho bojim dat malemu, lebo sa mi nezda, ze by sa tak rozpustil, ked si z neho odlomi...
ja striedam obyc maslo (nesolene) s rastlinnym (flora), alebo uz som miesala struhanu mrkvu s cottage ako pomazanka... len korky drobec jedava len ked je najhladnejsi... ked uz nie je, tak ho nebavi "babrat" sa s nimi 😒

pavlina05
19. únor 2009

Ahoj holky!!!!
Mám otázku ohledně kaší.
Teprve začínáme, no 14 dnů dávám tu na dobrou noc od Hami (stejně kojím co 2 hod). Přijde mi děsně sladká!! A od Alnatura (DM) jsem dával dnes a děsně se nad tím šklebil a hnusilo se mu to. Tak jsem špatná, že jsem ho krmila sladkou kaší a te´d už nebude chtít nějaké bez chutě. ☹ JAké doporučujete vy, podáváte????

andy80
19. únor 2009

pavlino, přidej do té alnatury ovocnou přesnídávku nebo rozmačkaný banán. Uvidíš, že mu to zachutná.

pavlina05
19. únor 2009

andy, díky, zítra udělám 😉

marmazel
20. únor 2009

Ahojky, posím vás, kdy dáváte dítěti do ruky rohlík? Já teda dávám piškot, protože se jí líp jí, ale časově mitm nevychází: ráno v 7,30 kojení, 9,30-10,30 spánek, po něm jogurt, 12,30 oběd, 13,00-15,00 spánek, po něm přesnídávka, 17,00 kaše ale někdy jogurt nebo malá přesnídávka s piškotem, 19,30 UM. No takže kdy teda dát něco do ruky? díky moc

kisska
20. únor 2009

marmazel - ked papate jogurt, skus mu popri tom dat do ruky rohlik, maly ho bude prekladat, alebo aj popri ovoci sa daju jest piskoty, ale to vacsinou nie je treba (na moj vkus je piskota moc sladka 😉 ). Ja niekedy davam kukuricne nesolene chrumky, ked nestiham s obedom - 1-2 kusky, to ho zabavi a velmi nezasyti 😉

jjaanca
20. únor 2009

Já rohlík ani piškot nedávám. Nemyslím si že je to něco extra zdravého aby se musel dávat za každou cenu, rohlíků si ještě užije. Do ruky dávám kukuřičné křupky a nebo dětské sušenky - ty jsou aspoň obohacené vitamíny. A chleba dávám jako normální jídlo k svačině s máslem nebo Lučinou.

prin
20. únor 2009

A co dát rohlík s lučinou místo jogurtu? Taky mléčná svačinka. Já to teda aspoň tak střídám 😉

andy80
20. únor 2009

pavlino, tak co chutnala malému kaše s ovocem?

marmazel: já dávám malé něco /piškot, kousek rohlíku, dětskou sušenku, kukuřičnou křupku, kukuřičný chlebíček/ když jíme a ona na nás kouká a žadoní, že chce taky. Někdy mezi jejím jídlem.

tamilla
20. únor 2009

Ahoj, potrebovala by som poradit s prikrmom, prosim...
Mala ma 8 mesiacov a zatial papa rano mliecko(umele), desiata: ovocie, obed: masovozeleninove, a olovrant a vecera mliecko. Neviem ci uz jej mam pridat na olovrant jogurt alebo nieco take. Zatial nemala rohlik ani kukuricne krupky ani kasu. Dokonca stale ma mlieko s oznacenim 1 pretoze ma stale reflux a Beba 2AR nerobi. Cez to vsetko pribera ako hrom. Vazi 10,3kg a vsetkeho mi zie cez 200g ci ovocie aj obed a mlieka tak 230ml. Prespi celu noc. neviem ci mam zaviest nieco nove aby nepriberala este viac 🙂

junovka
20. únor 2009

tamila, mozes pomaly zacat davat lepok-rohlik, piskoty.....my sme do 9 mesiaca davali vylucne len mlieko na olovrant.A to ze ti pribera....z toho si nic nerob 🙂 ....ked zacne lozit, chodit tak to vybeha 😉

3558
20. únor 2009

junovka a kukuricne chrumky obsahuju lepok?

junovka
20. únor 2009

ano 😕

daluri
20. únor 2009

Dle mě kukuřičné křupky, lepek neobsahuje. Vždyť kukuřičné kaše jsou jako první kaše,bezlepkové.

daluri
20. únor 2009

Tamila, z té váhy si nic nedělej, my měli stejnou 😉 a to jsme kojeni plus příkrmy, ony to ty děcka vyběhají, teda doufám 😀

marmazel
21. únor 2009

Díky, já dávám cukrářskej piškot, protože se jí dobře drží a jí, rohlík se jí nalepí na patro a dusí se a dětská sušenka se jí rozdrobí v ruce. CHleba s lučinou mi příde jako dost vydatná svačina. A taky nevím co se to to moje zlatíčko naučila, už pěkně papala, celé kousky, teď se mi po všem dusí, pač to nekouše, ale poliká(třeba brambor) i tu sušenku nechce jen jí rozdrobí, tak nevím jestli to jen zkouší neo třeba rosotu zuby☹ jinak ten chleba s lučinou nakrájíte na kostičky a dáváte po jednom?

pavlina05
21. únor 2009

andy...nic moc. Musela jsem to vylít a dát Nutrilon kaši.

Holky, jaké dáváte kaše na večer???

daluri
21. únor 2009

Já dávám od Babylove z DM..Měli jsme i od Sunarky i Hippu, ale mají či nemají stejný sytící účinek, tedy pro našeho otesánka, žádný..Kojím jak po kaši,tak i v noci. 😉

jjaanca
21. únor 2009

marmazel: jo, já chleba nakrájím na malinké kostičky (kůrku ne) a dávám jí to po těch kostičkách.

junovka: V kukuřici přece není lepek 😅

marmazel
21. únor 2009

My dáváme taky kaši z DM- jsou celkem dobrý a cenově přijatelný nebo humana, střídám jí příchutě, aby neměla pořád tu samou, a vydrží mi teda v pohodě 2,5 hod než dostane mléko před spaním.

pavlina05
21. únor 2009

daluri...já kojím také celou noc 😒
Jde mi spíš o to, že jsou dost přeslazené...Hami např.

daluri
21. únor 2009

Pavli, než jsem najela na ty kaše z Dm, tak jsem vařila rýži,rozmixovala a přidávala moje mlíko, jenže po týdnu mě to přestalo bavit, byla to pěkná fuška, ručně odstříkavat 😀 tak jsem pak k tomu přidávala UM. Anebo od Sunarky, kukuřičnou..ale holky tady hodně psaly o jáhlové atd..ze zdravé výživy..S těmi od babylove jsem celkem spokojena, jak cenou tak i složením, ale mají jen 4druhy,tak je to pořád dokola na střídačku..

jankajs
21. únor 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, ako ste naučili svoje deti jesť z ruky - teda svojej 😀 . My máme tú výhodu-nevýhodu, že si nič, okrem cumlíka, nedáva do úst. Ani hryzátko, hračky, ani horšie veci, ktoré sa občas na zemi nájdu. To je tá výhoda, ale keď mu dám do ruky rožok, pustí ho, alebo v lepšom prípade si ho dá raz-dva razy do úst, ocmúľa a potom prekladá z ruky do ruky a hrá sa s ním. Ako štvormesačný si sám od seba vedel pridržať fľašku s vodičkou, teraz keď mu dám UM alebo čaj a priložím postupne jeho ruky k fľaške, tak si ju vytiahne a rozlieva kade-tade. Už by som aj chcela pomaly začať učiť piť z pohárika, ale neviem... asi budem musieť počkať. Ak máte teda nejaký nápad, sem s ním, poteším sa 😎

luckahr
21. únor 2009

kukuřičný křupky neobsahují lepek. Pavlina05, já kupuju kaše ve zdravý výživě a dávám do toho Bebu. Kupujeme jáhelno-rýžovou, kukuřičnou-rýžovou, pohankovo-rýžovou, je to 200g za 27,-, takže super🙂. Po ochucený Sunarce a po kaši od Nutrilonu se mi normálně osypal 😠 , musej do toho cpát něco, co mu vadí. Takže jsem začala kupovat tyhle (jsou teda neochucený) a dobrý.

pavlina05
21. únor 2009

Holky díky. no já vyzkoušela tu pohankovou ze zdr.výživy...sorry ale mě z toho bylo na blití 😝 .... Myslíte, že necpu malýho sladkýma kašema, když budu dávat od Hami, nutrilonu a td...mu to chutná!!!

prin
21. únor 2009

No já uvařím třeba jáhly a do toho ovoce a je večeře tak to střídám aby byla změna, je toho celkem hodně.Jinak s tím chlebem a lučinou, tak malý ho kouše.Když udělám kostičky tak po nich chňape ručičkama a je to všude. Má zoubky tak kouše a bavý ho to. 😉

zoubek
21. únor 2009

Já používám kaši jedině nutrilon. Mléko máme také nutrilon, myslím, že jsou nejlepší. Jen to občas střídám s uvařenou rýží - 80g + 150ml UM = řidčejší kaše(rozmixuji ponorným mixérem), tak jí trochu tou od nutrilonu zahustím a je to super, není to ani moc sladký a udělá to 240g. Mám to vyzkoušené. Mám jedlíka, tak někdy přidám i 2 lžičky ovocné přesnídávky na 250g 🙂