Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

berenika39
24. únor 2009

ahoj zkušenější maminy, nějak nevím, kolik masa mám dát na jednu polední porci příkrmu? píše se 20-30g, ale zaprvé nemám váhu a zadruhé nevím, jestli se to počítá maso v syrovém nebo uvařeném stavu. jinak malý je dobrý strávník, porci oběda sní cca 200g. dík 😉

radka.m.
24. únor 2009

zoubek-díky 🙂 🙂 🙂 jsem ráda,když mohu poradit

tamilla
24. únor 2009

Baby ako sa vari ryza v mlieku. Normalne mam zarobit napr. Bebu a potom pridat do ryze a uvarit? To sa moze to zarobene UM prevarat? Dakujem

kijonkova.k
24. únor 2009

bereniko,maso se počítá v uvařeném a stačí asi polévková lžíce. 😉

radka.m.
24. únor 2009

tamilla-um se nesmí převářet,uvaříš nejprve rýži ve vodě a pak teprve přidáš um 😉

andy80
24. únor 2009

berenika: já dávám masa přiměřeně 😅

tamila: jestli myslíš rýžovou kaši, tak tu vařím tak, že rozvařím kaši hoooodně do měkka, udělám množství UM, které potřebuju, přidám k rýži, rozmixuju tyčovým mixérem a je hotovo. Můžeš přidat nějaké ovoce nebo ovocnou přesnídávku.

tamilla
24. únor 2009

dakujem takto polopate som to potrebovala 🙂

Baby a dajte mi nejaky napad co varit zajtra na obed, fantazia mi uz dosla. Hodil by sa mi nejaky recept s hrachom 😀 davate lupany alebo klasicky?

andy80
24. únor 2009

tamilla: myslíš jako klasický hrách nebo zelený hrášek? Já hrách klasický ještě nedávám a hrášek přidávám do lecčeho. Co třeba dušenou mrkvičku s hráškem, k tomu vařený brambůrek a můžeš přidat i kousek kuřecího nebo krůtího masíčka.

zanetak
25. únor 2009

ahojte
chcem sa spýtať či môžem dať 10-mes.bábu grahamovú bagetku namiesto rohlíku.

andy80
25. únor 2009

zanetak: pokud tam nejsou takové ty zrníčka, tak ano. Tmavé pečivo se může, ale bez zrníček, tím by se mohli děti dusit.

alishia
25. únor 2009

ahojky, chtela bych se zeptat zda muzu dat synovi k snidani mliko (UM) a dotoho mu nasypat kukuricne lupinky od Emco? A dale jestli byste mi nekdo nenapsal nejake inspirace k snidani...me nic jinyho nez chleba s kiri nebo lucinou, zerve nenapada.

andy80
25. únor 2009

alishia: kukuřičné lupínky klidně můžeš, pokud ti je bude malý jíst. My ráno snídáme zatím jen mlíčko, takže ti asi moc neporadím. Ale asi už bysme taky měli na nějaké snídaně přejít, aby se naučila snídat co. A co třeba chleba s máslíčkem a šunkou. Teď jsem koupila v Albertu Bio šunku, stojí sice 49 korun 100g, ale nedávám jí denně že jo a je super. Není skoro vůbec slaná a přitom je moc dobrá. Malé moc chutná. Buď na chlebíku nebo jí dávám nasekanou do br. kaše.

alishia
25. únor 2009

andy: asi taky zkusim maslo a sunku, sunku sem mu minule davala do pusinky a fakt mu chutnala.) koupila sem nejakou detskou nakrajenou v reznictvi, tak snad byla ok. ale ja to moc neresim. Ty lupinky sem dneska prave uz zkousela, a malemu to chutnalo, ani se hodne rozmocily, takze byli uplne mekkounky...tak mu to chutnalo. prijde mi ze mit kazdy vecer kasi a kazde rano chleba s lucinou je dost jednotvarny🙂 tak bych chtela aspon pozmenit nejak ty snidane. A jak davas jablicko? Strouhane? A papa ti mala sama? vsude pisou jak mame deti nechat papat sami, ale malej se v tom vsem jen rochni a je celej zaprasenej a vse kolem taky a v puse neskonci nic. tak ho radeji krmim, nevim jeslti nedelam chybu...jeslti mu nemam nechavat prostor.

akejka
25. únor 2009

berenika - zo začiatku daj 1 veľkú lyžicu mäsa...Asi tak, neskôr, po mesiaci môžeš dávať aj viac...

many
25. únor 2009

alishia - taky Ladíkovi nedávám ani banán do ručky ani piškotky a četla jsem že stačí až kolem 10 měsíce,začít pomalu 😉 dala jsem mu párkrát půlku rohlíka,tak si stím hrál a žužlal a pak skončil stejně na zemi mezi hračkama 🙂

many
25. únor 2009

a jablíčko mu dám,až ze zahrádky v létě,v obchodě bych mu nekoupila

martinka79
25. únor 2009

holky zkuste pohankovou pomazánku. jinak lupínky kupuji a taky děláj jáhly do mlíčka. 🙂

many
25. únor 2009

a těch lupínkách není sůl 😉 se ptám ať vím a nebo se taky můžu mrknout v obchodě,že 😀 😀 😀

alishia
25. únor 2009

jahly? a kde je v obchode najdu? mezi to zdravou vyzivou? Tak malej ji chlebicek i rohlicek uz sam, dneska sem mu dala banan, kdyby ste videli to bodicko🙂 radeji to ani nezkousejte.)

alsou
25. únor 2009

Já nechávám Toníčka jíst samotného vždycky když dovařím zeleninku tak mu vyndám pár kousků na talířek, ale skoro nic do pusi nedá všude to rozňahňá a vymačkává z toho vodu no hrůza. Ale je to zábava. Jinak sám papá jen piškoty všechno ostatní pro něj asi neni k jídlu ( rohlík, chleba ).
Jinak dneska má k obědu bramborovou kaši s brokolicí a šunkou.

martinka79
25. únor 2009

no banán u nás vždy děsběs. jáhly normálně v obchodáku nebo ve zdravé výživě. rohlík i chleba baští též občas sám. ale raději si ukusuje. 🙂

martinka79
25. únor 2009

🙂 já už jsme z mrchlání jídla vyléčená. ale je to zábava pro děti. jinak se snažím ho učti dva piškoty do misky či 4kousky jídla a jeden do posyaa aby jídlo z misky nevyhazoval. musím ho pochválit dělá po týdnu pokroky

alsou
25. únor 2009

Jáhly a pohanku jsem ještě nikdy nedělala, protože ji ani neumím upravit, ale určitě je zdravá a bude to něco nového. Budu se muset podívat v obchodě.

martinka79
25. únor 2009

hele to jednoduché dát povařit a nechat chvilku zakryté. toto josu bezva recepty, ale dělám je místo tvarohu s žervé a karbenátyk jen s mrkví celerema petželí či brokolicí a kapustou. 🙂
http://www.recepty.eu/pohanka/pohankova-pomazan...

martinka79
25. únor 2009

nejsem jen zastánce zdravé výživy. ovšem moje 7letá včera abštila pohanku smaotnou jen uvařenou jak jí chutila. 🙂

alsou
25. únor 2009

Děkuji za inspiraci docelá lákavé. Musíme vyzkoušet i já s manželm.

martinka79
25. únor 2009

je to chutné a když přidáš pro nás dospěkáky třeba houby je to něco jako kba v troubě
já to dělám i na takovou kulajdu houby masíko. 🙂

andy80
25. únor 2009

Holky, tak dneska jsem byla u doktorky a docela jsme se s jídlem pobavili. Taky mi říkala, že mám malou nechat papat samou, třeba chlebík nakrájet na kostičky a dát jí to. Když jsem jí řekla, že sní jednu kastičku a dalších 20 je na zemi, tak mi řekla, ať teda radši počkám, že si ještě plete jídlo s hračkou a na samostatné jídlo ještě není připravená. Jinak nám povolila baštit úplně všechno, ale s rozumem, tzn. nedávat pálivý guláš apod. Ale normálně dospělácké jídlo už může ale opatrně se solí a vyvarovat se koření. Jinak říkala, že sůl už klidně můžu dávat, ale do každého jídla jen pár zrníček. Že stejně sůl obsahuje většina věcí, které malá baští, tak nevidí důvod, proč by se nemohlo jídlo trošičku přisolit. Ale zacházet se solí jak se šafránem.

Jinak banán malé nakrájím na tenká kolečka a dávám do pusiny. Jablíčko zatím strouhám.

Jo a malá sama sní akorát tak piškot, kukuřičný chlebíček nebo dětskou sušenku, to ví, že patří do pusiny, ale jak jí dám normální jídlo, ať jí sama, tak to má za hračku.

alishia
25. únor 2009

andy, tak to je super ze uz muzete zacit vsechno, ja uz teda taky davam vic veci nez driv. malej mi prave taky sni jednu kosticku a zbytek je na zemi, tak mu to radsi davam sama do pusinky, protoze jinak je to katastrofa. S chlebem, rohlikem, i susenkammi, si umi taky poradit.) je to docela zajimave.) ale se zbytkem teda ne.) ted sem ho uspala tak se jdu nacpat necim dobrym.)

martinka79
25. únor 2009

no tak já vařím jako pro nás vše a když máme společné jídlo tak není kořeněné a my si dochucujeme.
Lžičkou nejí,a el ví naco ji použít. prázdnou nebo jen jako. rukama no děti milují máchání cáchání mudlání zhruba do 3let trakže pohoda. 🙂 moje dr. naštěstí se mnou toto neřeší. 😀 😀 by viděla.