Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
12. bře 2009

akejka: syn začal chodit v 11 měsících. Bylo to 25. prosince. Takový opožděný dárek od Ježíška 😅

a jinak kupujeme převážně skleničky od Hami, občas Hamé. Sunárek a Hipp jsem koupila párkrát a taky nic moc. Hipp mi chutnal jako rozteklá umělá hmota a Sunárek byl normálně ostrý, bylo v tom plno pepře a z jednoho byl fakt cítit kopr, bylo ho tam dost, což mi přišlo taky divné, dávat takhle brzo kopr.

many
12. bře 2009

hami je mňam mňam 🙂

many
12. bře 2009

holky kupujete přesnídávky od hamánka 😉 já už sem tam koupila,je to rozdíl 10,- i více,ale zase je tam Ečko,ale je to od 4 měsíce,tak by to nemělo být moc škodlivý,neřeknu kdyby jich tam bylo víc,že 😀 protože Sunárek je u nás za 20,- a hami myslím 24,- a to je dost peněz na jedné přesnídávce

berenika39
12. bře 2009

chtěla jsem jen varovat, mám šetřivou tchýni, donesla nějaké skleničky "Včelka Mája". Asi za 7káčé. Voda, cukr, kyselina citonová, jablečné aroma. Od 4.měsíce. Tak tudy cesta nevede...abyste nevyhodily korunky...

cerstvamama
12. bře 2009

berenika39
Včelka Mája se nám válí ve špajzu, dárek od tety. Už ta značka ve mně nebudila důvěru a po přečtení složení jsem si řekla, že tohle teda ne. Jen jsem to ještě nevyhodila 😀

alishia
12. bře 2009

holky videly ste ted zpravy na nove? BIO HAMANEK BROKOLICE je nebezpecny pro mimca a stahuje se z trhu, obsahuje moc dusicnanu, ohlasila to ceska inspekce.

kijonkova.k
12. bře 2009

Taky mám doma Včelku Máju-složení:Ovoce 85%,voda, cukr,škrob,vit.C 😉 Stejně jako u Hamánka.Ale jelikož nám už byl rok,tak to zase tak moc neřeším. 😉

andy80
12. bře 2009

holky, Včelka Mája byla kdysi taky v televizi, bylo v tom něco jedovatého od té doby, když to vidím, tak to obcházím.

berenika39
12. bře 2009

tak to mám vyhodit? myslela jsem, že by to Velký Bratr snědl.....tak nééééé, mám ho taky ráda.....

andy80
12. bře 2009

berenika, kdybych jí měla doma, tak jí nevyhodím, ale sním 😀 šak mě už to neublíží

berenika39
12. bře 2009

nomě napadlo,že to schovám - udělám piškoty, přesnídávku Máju a na to puding...tel. na pohotovost napíšu fixou na lednici 😀 😀 😀

daluri
12. bře 2009

Holky a my měli Vilíka, už se snědl, ale tentokrát mě nenapadlo mrknout na složení... 😒

daluri
12. bře 2009

Berenika, dobrá hláška s tou pohotovostí... 😀

berenika39
12. bře 2009

daluri, kdybys to ochutnala, možná bys už měla to číslo v paměti telefonu.... 😀 😀 😀 😀
dobrou, končím, ráno budu o šesté zas míchat sunar🙂)))))

many
13. bře 2009

ahoj holky 🙂 🙂 🙂

many
13. bře 2009

no tak raději hamánka kupovat nebudu a do roka budu dávat ty lepší 😉 je to fakt,že zrovna na malým šetřit nemusím,že a už se těším na léto,až budou naše jablíčka a meruňky a néé z obchodu plný postřiků,... 😒 no už to bude zachvilku 🙂

berenika39
13. bře 2009

ahoj, nemáte někdo zkušenosti s obyč pokračovacím Sunarem?? Malý pije od 4 měsíců NOVALAC AR, ale ted už neblindí, tak jsem ho přestala kupovat, co si budem povídat, malé balení za 240,- kč ☹ (ale pomohlo nám moc). Jí už ledacos, mléko má 210ml 2x denně plus jednu mléčnou dávku - jogurt, žervé, kaši...a tak dva týdny, co používám sunar, se mi zdá, že se vrátilo takové to "bříškování", i přes den zaknourá, kroutí se, hůř kaká, tlačí, nejde to, asi ho to bolí. Vím, že ted je takový to období,kdy se přidaj i zoubky, takže těžko poznat, ale není ten Sunar "zapékací"??????
Děkuju!

andy80
13. bře 2009

bereniko, pokud máte problémy s mlíčkem, doporučuju Hipp mléko, nám teda naprosto pomohlo a vyhovovalo. Jsou v něm probiotika, takže super mlíčko za docela rozumné penízky.

berenika39
13. bře 2009

dík, zkusím!

many
14. bře 2009

kuky,kuky 😉 😉 😉 hledala jsem kam se nám poděla tato super diskuze 😀 😀 😀 a našla 😀 😀 😀

zoubek
14. bře 2009

Ahojky many. 😀 😀 😀

Tak už jsme na hipp také doplatili.. Vůbec mi to malej nechtěl jíst, asi jsou opravdu hami nejlepší! Ještě ke všemu byla ta sklenka od 9.měsíce, to jsem si všimla až potom. Máme 9.měsíců příští týden, tak snad to až tak nevadí 😉 Co chystáte dnes na oběd? 🙂 Malím i vám 😀 Jo a musím se pochlubit, máme úspěchy s pítkem 😀 ( mám netekoucí hrneček s pítkem a oušky od aventu) Dala jsem mu do toho ten čajík od hipp - více čajíku než vody, abych ho na něco nalákala a druhý den se snaží úspěšně. Nesmím to zakřiknout, ani jsem mu z toho nevyndala ten ventil 😉

Jinak to s tou brokolicí od hamánka je to hnus. Nechápu, jak si to můžou dovolit. Je to jídlo pro děti a stejně na to kašlou. Myslím, že to nakonec nebude jen ta brokolice. 😝

andy80
14. bře 2009

zoubek: vidíš, ono to s tím pitím půjde, jen mu dávej pořád, šak on na to dojde, že pití je super.

andyalukasek2008
16. bře 2009

Ahoj mamky, prosím Vás o radu a nějáký receptík, s čím vaříte těstovinky? Máme 8,5 měs, zatím jsme je měli s tou výbornou kojeneckou svíčkovou (ta jela 🙂 ), ale nějak dále nemám inspiraci ☹... Za tipy předem moc děkuji! 😉

martinka79
16. bře 2009

těstoviny dělám s brokolicí nebo zeleninou. či na rajskou. 😀

andyalukasek2008
16. bře 2009

Jsem se bála, že ještě nemůžeme rajčátka, i když pravda, ve skleničkách už jsou... Díky!

many
16. bře 2009

zoubek - to je super,že bumbá z pitka 🙂 to já mu to z toho netekoucího - ten vnitřek vyndala,jde to špatně sát i mně 😒 moc toho nevypije jak bez toho

gimulka
16. bře 2009

holky tak já jsem malýmu uvařila zeleninku s bramborama a to mu teda moc nejelo,snědl půlku a pak se začal šklebit. Druhý den jsem mu do toho dala půlku Hami skleničky a to mu teda jelo 😉 Zatím totiž jí všechno ze skleničky..(teda myslím obídky)

many
16. bře 2009

Ladíkovi taky jedou jidýlka od hami 😉 včera měl červené fazole s čímsi a teda to byla bašta 😉

martinka79
16. bře 2009

andy u nás problém nechce ten hrnek s tvrdým pítkem máme sice polotvordý a ten zvládá,a le ten nový ne. je to dost náročné natáhnout. on neví co s tím. 😝 snad se to naučí.

many
16. bře 2009

jo,jo,Marti,špatně se z toho saje 😒