Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lemge
26. črc 2009

mikulka,skus vianocku alebo teda radsej chlebik do niecoho,napr mliecka natrusit na malinke kusky ,namocit,nebude to take suche,snad to lepsie stravi. 😉
cestoviny,pokial malemu nevadi lepok,tak nemusia byt len kukuricne.

shaula
27. črc 2009

Tak znovu: těstoviny do roka jakékoli bezvaječné, pokud ještě nedáváte lepek, tak i bezlepkové (kukuřičné nebo rýžové - k sehnání ve zdravé výživě).

Boloňské špagety jsem ještě neměla, asi budou dobré, ale obsahují hodně rajčatového protlaku, tak s nimi opatrně pro mladší děti.

Chleba jsem mazala máslem nebo lučinou.

Kousky se kluci naučili na kukuřičných křupkách.

lemge
27. črc 2009

kukuricne chrumky su super.rychlo sa rozpustia v ustach,dobre chutia a su aj nesolene.aj my na nich frčime 🙂

mikulka
27. črc 2009

Křupky dávám už hodně dlouho, ale moc je nekouše, spíš nechá rozpustit.

Holk,y chci udělat br. kaši s UM. Jak to děláte, rozmícháte vedle UM s vodou a dáte do brambor? Někde jsem četla, že stačí dát do brambor vodu a pak tam vsypat UM, že se nemusí vedle rozdělávat...

shaula: lepek dávám už delší dobu, tak snad nebudou vadit těstoviny, co jíme my, panzani...

bereninka
27. črc 2009

Holky, tak co myslíte, je náš jídelníček ok, nebo má malý jídla málo? Psala jsem o str dříve. On pije i po příkrmech dost mlíčka, tak mám pocit, že má málo jídla. Ale když dám víc zeleniny, třeba 230 ml, tak pak už blinká,. CO ymslíte?

jankapiknova
27. črc 2009

bereninka ani moj nezje viac zeleniny nez tvoj a to ovocie co davas na desiatu ako pripravujes? Nas zje skor vyzivu nez ovocie nastruhane alebo udusene. Ja si myslim ze to je v pohode ked pije dost mlieka este. Moj ma zajtra 9mesiacov a tvoj?

bereninka
27. črc 2009

janka: můj má za týden 10 měs. Ovoce čerstvé vůbec nechce, jen když seženu dobré meruňky. Dávám přesnídávky, to sní někdy 120, někdy i 190, tu velkou skleničku.
Mlíčka pije dost, naštěstí.
A vy tedy máte podobný jídelníček?
Malý má hezké jméno. 🙂 😉

jankapiknova
27. črc 2009

moj maly tiez cerstve ovocie nechce moc, len ked mu osupem jablko a dam do ruky ale to z neho zas moc nezje, vacsinou tiez vyzivu. Pije UM okolo 500-600 ml. Na obed papa zeleninku alebo take nieco a olovrant bud kasu, alebo puding od 8mesiacov co je. A uz potom len mlieko. Davam mu cez den do ruky kusok chleba alebo detsky keks nech si zvyka na kusky žut

zorina
27. črc 2009

dobrý večer, mátě někdo zkušenosti jak naučit mimčo jíst chleba. Když mu ho dám do ruky tak ho zmačká v ruce a rozháže na zem, kdy mu to natrhám na kousky a dám do misky aby si sám bral tak to taky zahazuje, když mu to dávám do pusy tak to vyplouvá už nevím co s tím.
Taky máme další problém myslím si že pije docela málo, kojím jen ráno a večer, v průběhu dne vypije tak deci bilinkového čaje a to mu musím vyloženě nutit. Zkoušela jsem i vodu ale za chvilku ho i ta přestane bavit. Mám strach aby nebyl dehydrovaný a hlavně teď v těch vedrech.
Díky za rady

fridininka
27. črc 2009

ahoj, já prckovi chleba dávám po kouskách do pusy. Když něco nechce, tak zkouším metodu: jednou já, jednou ty. Většinou to zabírá a jí mi všechno. Co se týká pití, tak já od 8 měsíců nekojím. Sunar pije jen večer před spaním, když se v noci vzbudí a ráno. Celkem tak 450ml. Jinak přes den vypije tak 300-500ml bylinkového čaje.

andy80
28. črc 2009

Zorina: zkus dávat vždy malý kousek chleba do ruky, malá mi to z misky vyhazovala ještě nedávno, měla to jako hračku, je to teprve tak 14 dní co normálně sedí u stolu a baští kousky chleba z misky. Ohledně toho pití, v těhle vedrech je fakt potřeba dávat pít. Zkus ovocné šťávy zředěné vodu. Vím, že je lepší bylinkový čaj, ale zase když je vedro, tak jsem ráda, že mi malá pije aspoň to. Čaje vůbec nechce a to je dřív pila, ale z ničeho nic se napije čaje a vyplivne ho a nechce to. Takže kupuju Hipp šťávy a ředím je vodou, protože jsou dost sladké. Jinak občas se malá napije i obyčejné vody. V těch vedrech mi vypila tak 3 250ml hrníčky. Denní příjem tekutin by měl být kolem 1000ml s tím, že se do toho počítá mléko, čaj ovoce, polévky.

zorina
28. črc 2009

díky za rady holky, dnes jsem mu udělala ovocný čaj od humany protože jsem tu měla nějaký vzorek a skoro najednou dal 50 ml to mi běžně vypil za odpoledne, je to teda dost sladký ale lepší než nic. Chleba jsem mu skusila dávat lžičkou s trochou bílé aktivie a taky toho trochu snědl tak uvidíme

levik82
28. črc 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat co by som mohla malemu davat na veceru. kase nechcem davat a zatial sme na kojo a prespi celu noc do cca. 6-tej rano. len posledne dni sa mi zacal budit o 5-tej, nakoji sa a hodinku este pospi tak rozmyslam nad vecerou ze co dat. kase nechcem lebo sa mi zdaju zbytocne vzhladom k tomu ze maly je aj tak baculko. inak papame zatial len desiatu - jogurt väcsinou, obed a olovrant - vyzivku, cerstve moc nechce. chlebik dama len zuzlat do rucky. kedy sa maju zaradit potom ranajky a co na veceru? viete poradit? dakujem

suziad
28. črc 2009

Ale kase maju taku istu energeticku hodnotu ako umele mlieka, od nich sa onic viac nepribera. su tak upravene nemusis sa bat ze bude priberat viac, kludne kup nemliecnu a zmiesaj s materskym mliekom ak este kojis. moja Lejka sa ide za kasami potrhat.

fridininka
28. črc 2009

zkus na noc kašičku, ale jestli jí bude chtít. Může se stát, že to pro něj bude moc těžký na žaludek.
Já prckovi dávám Sunar jen večer - ráno. Ráno cca 8. hodina mu dávám půlku banánu s trochou přesnídávky, tak 11.-11.30hod oběd (zeleninový příkm), cca 14.-15.hod. jogurt, cca 16.30-17.hod kaši.
Behem dne mu třeba nakrájím nektarinku, meruňku a nebo mu dám kukuřičnou tyčku (ty miluje)

levik82
28. črc 2009

a kasicky lyzickujete? ja rozmyslam nad domacimi kasami. uvarim ryzu a mixnem. tot vsio? a ked kupene tak by som chcela zarobit iba vodou a nie MM. neodsavam si totiz. ale aj tak, ziadna nahrada za kasu nie je??? a kedy sa zacina na vecer s niecim inym ako kasami? a s cim?

porubenka
28. črc 2009

Levik, dnes sme boli v poradni, a nam doktorka povedala, ze na veceru mozme davat to co na obed - teda masko, zeleninku... Nemusi to byt kasa.

janka_pn
29. črc 2009

ja taktiez este stale kojim. najma v noci, lebo sa casto budi 🙄 , ale ranajky mame uz asi dva tyzdne roztek alebo chlieb s maslom, desiata jogurt alebo pomixovane ovocie, obed masovo zeleninovy prikrm, olovrant kojim alebo papa jedlo z obeda (niekedy na obed len kojim, lebo nechce nic ine - asi je jej moc teplo), vecera kasa (davam kupovane mliecne alebo rozne doma robene s vodou npr. ovsenu lubi a krupicnu tiez, do nich vmixujem banan) a druha vecera kojim. mala ma 9 a pol mesiaca a vazi cca 8 a pol kg.

janka_pn
29. črc 2009

no a v priebehu dna pije trosku vody a sem tam chrume kukuricne tycinky - taktiez ich miluje 😵. nedavame vobec caje a kasu ma po lyzickach, nie z flase. tak nam kazala lekarka.

petka28
29. črc 2009

Ahoj holky, nevím jestli jste na tom některá stejně ale malý nesmí BKM takže jsme v jídelníčku omezeni:( nemůžem ani jogurty ani sýry poradíte co ještě přidat do jídelníčku? díky

tinka19
29. črc 2009

ahojky....moja malá vobec nechec kašičku,takže na večeru dať len zeleninku z obeda?...nie je nejaká náhrada?....napr. jogurt s vločkami ....či ten je vhodný len na desiatu alebo olovrant?

mishusha
29. črc 2009

tinka, ak ti nechce kasu tu hustu, tak existuje aj ta tekuta, myslim, ze to robi sunar...neviem presne...nalejes ju len do flase a mala moze vegetit poleziacky a cuckat 🙂
my napriklad kasu mame len rano... na veceru zvycajne mame mliecko... viacej ju zasyti... ale niekedy sa podari aj banan a to spi ako dudok do rana 😀
jogurty mavame zvycajne rano alebo ako olovrant...kedze nedesiatujeme, jogurt celkovo moc nezasyti.... dost rychlo ho telo stravi..takze na veceru skor nie ako ano

levik82
29. črc 2009

no baby ja uz vazne neviem kedy co podavat malemu. a kedy sa vecerna kasa nahradi niecim inym? a cim? chlebom? na noc sa mi zda tazky. neviem... a malo by byt varene 2x denne? ze obed a vecera? alebo ako?

lucinka7988
29. črc 2009

Ahoj holky, malýmu bude v sobotu 10 měsíců a zajímalo by mě jestli bych mu mohla dát kousek bramborového knedlíčku na zpestření ( neustále se mi sápe do jídla a nic ho nezastaví...) - je to teda bezlepková bramborová směs ze které se udělá těsto na bramborové knedlíčky... (obsahuje: rýžovou mouku, bramborové vločky, bramb. škrob, bramborovou mouku, jedlou sůl, zahušťovadlo guar, jedlou sodu, aroma, barvivo kurkuma...) nebo by byl lepší normální knedlík?

millist
29. črc 2009

Ahoj lucinka7988, já už jsem to vyzkoušela, jak bramborovej, tak kynutej. Včera mi doktorka na prohlídce řekla, že až na vyložený alergeny a kořeněná jídla můžu začít dávat už normálnější jídlo, i to co jíme my. Malá mi už to co jí vařím přestává jíst, tak už dělám jídlo pro nás a před ochucením jí oddělám. Nejvíc ji ale zajímá naše jídlo na talíři. Tak to u nás vypadá tak, že jí dám těch jejích pár lžiček a potom si bere se mnou z talíře (ještě se teda dělí se psem 🙂 🙂 )

berenika39
29. črc 2009

lucinka,já si taky myslím, že bramborovej knedlík jednou za čas nic nezpůsobí, petovi teprve bude rok za dva týdny a taky jem pomalu přestala vařit jen pro něj, jí s námi, ale je fakt, že jíme nenáročný jednoduchý jídla, dost podobný těm "miminkovskejm", takže my si dokořeníme na talíři a on je spokojenej. určo bych nedala smažený,guláš atd.,ale různý omáčky, maso s přílohou nebo zapečený mišmaše bez tuku jí už s námi.

u2jana
30. črc 2009

... a ja chcem dieta co pekne papa... ale to by bolo potom vsetko jednoduche, a to ja take mat nemozem...
mno nic, slaba chvilka

cim mam nahradit ovocie, nasa neda do ust nic surove, niekedy sa mi podari do nej natlacit par lyziciek vyzivky, ale to je strasne malo...

ozaj a davate uz detom aj ovsene vlocky? ako ich pripravujete? povarite s UM?

levik82
30. črc 2009

ovsene vlocky davam. zalejem trochou prevarenej vody a necham 10min. postat a supnem do jogurtu. premiesam a papame 😉
skus malej dat ovocie do jogurt. alebo uvar domacu kasu a do toho. inak mne surove tiez nezje. len vyzivky. surove akurat ked papam ja jablcko tak chrume so mnou v ruke. ale postruhane - ee. tak davam aspon vyzivky no 😉

u2jana
30. črc 2009

jogurt jedla dva tyzdne, ked mala naky sabes a jedla vsetko... a teraz zas do nej ani lyzicku nedostanem, uplne odtaca hlavu...
ja ovocie skusam tiez jej dat do ruky, ale ked zisti ze sa jej to v ruke smyka, tak to neda ani do pusy, pomackane, postruhane detto... tie vyzivky ako tak par lyziciek
ja viem, ze je zas idu zubky, ale ona nikdy poriadne nejedla... a asi ani nebude 😒
dik za recept na tie vlocky
vyskusam a vyhodim, ako vsetko 😒
minule som jej skusala aj robit ryzovy nakyp a nic 😒

millist
30. črc 2009

Ahoj u2jana, my jsme na tom podobně, za celých 10 a půl měsíce jedla dobře tak možná měsíc, teď už zase při obědu vyvádí a i večer u kaše. Pro změnu nechce moc jíst ze lžičky, chce všechno rukou, co se tak jíst dá, tak jí tak dávám, ale je to všude a nejvíc nakrmenej je pes (najednou jsou nejlepší kamarádky). Jediný co jí fakt jede je ovoce, zkoušela jsem jahody, třešně, nektarinky, broskve, hrozny, meloun. Nakrájím jí to na malý kousky a dávám do pusy nebo na trochu větší a z těch si ukusuje, do ruky jí třeba broskev nedávám, protože to klouže.
Nám teda jede i jogurt, ale už ho nesní tolik co dřív, sní tak půl kelímku Choceňskýho. No a já dávám i pribiňák a ten jí moc chutná, ten sní celej, povolila ho i doktorka, prý při její váze 6,95 vůbec neuškodí něco tučnějšího.
Taky se docela daří brambory na kostky, ty si kouše sama a teď zkouším i maso na kostičky a to taky docela jde, má sice jen dva zuby, ale rozžmoulá to.
Vím jak se cítíš, protože já celou dobu taky čekám na to, že začne pořádně jíst, jako ostatní, asi je to u nás lepší než u tebe, ale jsou to nervy. Musím se přiznat, že ty obědy hodně často nezvládám, odstrčím krmící židličku a musím jít pryč, protože jinak nevím... Malá si po chvilce krmení začne šmudlat nos a je konec s jídlem. Když byla menší, tak jsem to do ní přeci jen nějak dostala, ale teď už to nejde. Občas pomůže ji krmit u reklamy v televizi, do toho se zabere a nevnímá to jídlo.
Doktorka mi říkala, že to bude asi takový to dítě, co až bude starší, bude se v tom jídle vrtat i dvě hodiny a stejně nic nesní. Já už ztrácím iluze, že to bude lepší, ale třeba s normální dospělou stravou jo. 🙂