Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jananinka
18. srp 2009

berenika, vyskusam to teda rozmocit v tom mlieku. som zvedava, ci to bude papat, lebo je kojena a UM nepozna. zajtra skusim 🙂

bereninka
19. srp 2009

Od kdy mohu dát marmeládu, a jakou? Nějakou neslazenou, jen fruktuzou?

marcelkad
19. srp 2009

můžete mi prosím napsat název těch kukuřičných křupek? Nemůže je nikde sehnat a v podstatě ani přesně nevím co mám hledat. Díky moc

bereninka
19. srp 2009

http://www.bionebio.cz/index.php?main_page=prod...

Já mám etdy jiné, ale jmenují se stejně: kukuřičné křupky natural, musí být bez soli.

Holky, dr. mi poradila, ať dávám malému kiri, že tam nejsou syřidla na rozdíl od tvarohů a lučiny. Co si o tom myslíte? Koukala jsem na složení, kiri má dost éček!!!

jananinka
19. srp 2009

bereninka, tak mala mi ten chlebik v mlieku tiez vypluva 😒 neviem co jej mam davat. znama mi povedala, ze na ranajky dava bielu aktiviu, ale sladenu. co myslite, je to dobry napad?

mousunek
19. srp 2009

bereninka - rekla bych ze se mu to bude lepit na patro a moc nadseny z toho nebude

bereninka
19. srp 2009

jananinka: tak mu zkus jogurt, nejprve bílou, ale ne celou, tak čtvrtinu. A kdyby jí nechutnala, zkus ochucenou...

bereninka
19. srp 2009

Nebo bílou s trochou přesnídávky.
monsunku, a co bych atk mohla na ten chleba dávat? Lučinu a žervé nec hce.

jana: chtěla jsem se tě zeptat, máme skoro stejně staré děti... Jak často kojíš? Já kojila do min, týden i 5x za den a od po chce najednou jen 2x a to dopoledne.

mousunek
19. srp 2009

bereninka - nj tak to zkus a uvidis treba to bude OK 😉

bereninka
19. srp 2009

monsunku, někde jsi psala, že ti malý nechce kousky. Dr. mi říkala, že mixovanou s travu klidně do roka! Že do té doby se dětem špatně tráví. Že je chyba začínat v 8., 9. měs., jak je modní.

shaula
20. srp 2009

No je fakt, že ze začátku, když jsem klukům začala mixovat jen nahrubo, tak kakali ty kousky ne úplně strávené, takže na tom něco bude🙂 Ve cvičení kojenců jsme se o tom bavily s lektorkou, ta říkala, že právě to poznáme na stolici, jestli je trávení dítěte na kousky už připravené - když je vykaká nestrávené, tak klidně dál mixovat, klidně i do roka nebo déle. 😉

dvojka
20. srp 2009

holky a jak je to teda s tím tvarohem?Do roka se prý podávat nemá 😖 ,no a když jí chci dát žervé,tak to je přece tvaroh 😒

dvojka
20. srp 2009

taky jsem ještě nezačala podávat lepek.Ani nevim jak začít 😒 mám to dělat postupně,jako že jí k bezlepkový kaši přimíchám trochu s lepkem a budu sledovat možné než.reakce a nebo jí mám šoupnout rovnou rohlík? 😅 😕

shaula
20. srp 2009

dvojka - asi jak které žervé, ve fotogalerii mám jedno, které obsahuje jen mléko a mléčné kultury, žádný tvaroh, daly mi na něj tip tady holky...
Ad lepek - já prostě začala dávat pečivo - napřed jen kousek a občas, postupně častěji, dneska ho mají už každý den.

dvojka
20. srp 2009

je tak to je bezva,my jsme pomazánková rodina a tak budu dělat vše se žervé 🙂 díky.Tak já začnu dávat v nejbližší době rohlajs.

dvojka
20. srp 2009

pardon ze žervé 😅 😀

moda08
20. srp 2009

Ahoj,tak jsem malýmu začala na večer dávat kaši (s lepkem) a přijde mi, že ho to zazdívá. Myslíte, že jde jen o to než si zvykne a nebo mám přestat? Jaký máte zkušenosti?

berenika39
20. srp 2009

moda, třeba to není lepkem, ale prostě tou kaší, někdy jsou třeba težký do bříška, měl před i před tím kaše, ale bezlepkové?

zkus ji udělt hodně řídkou, nemyslím do láhve, ale takovou "polívkovou". sice se tím blbě krmí, ale líp to stráví 😉 😉

moda08
20. srp 2009

berenika - taky si nemyslím, že by to bylo lepkem, protože už předtím jsem mu dávala třeba piškoty do přesnídávky nebo ovesné vločky do jogurtu a dobrý. Předtím žádné kaše nedostával - nechtěl je, takže je to pro něj novinka. Zkusím to teda udělat řidší,jestli to pomůže.

berenika39
20. srp 2009

a nebo prostě vyzkoušej různý druhy, peta třeba nemohl pobrat "mléčno-obilnou s hruškami". docela dlouho jsem mu kupovala od HIPP První kaše pro kojence nebo obyčejnou Rýžovou krupičku od Nestlé, to jsou kaše, které se mohou dávat těm nejmenším a není důvod, proč by si je nemohly dát i větší děti, jsou právě dobře stravitelný a lehký.

moda08
20. srp 2009

já mám teď krupičku s banánem, ta mu chutná moc,ale pak... rýžový vůbec nemůžu dávat - nechutnají mu a jednou se mi i po rýži poblinkal, takže ji zatím vynechávám

berenika39
20. srp 2009

jasnočka, chce to vyzkoušet.

moda08
20. srp 2009

holt si musí na to taky zvyknout,když jsme začali zeleninku, taky zezačátku špatně kadil a teď dobrý. Budu ji teda zatím dělat řídkou a taky jsem mu zatím dávala jen poloviční dávku,aby toho neměl najednou moc, ale pak jsem ho vždycky ještě dokojila. Nebo ho pak dokojovat nemám, že by to bylo moc?

moda08
20. srp 2009

berenika kojila si? Mě teď jídlo vychází tak, že v podstatě celý odpoko nekojím a můžou mi prasknout prsa (psala jsem to někde výš). Jak dlouho to trvá, než se ta tvorba mléka upraví, je to šílený (dělají se mi i bouličky)

berenika39
20. srp 2009

kojila, ale ne tak dlouho, 3 měsíce plně a dva měsíce nám to šlo s dokrmem z láhve, nevadilo mu to. pak v šestém už zeleninu, protože měl reflux jak blázen a častý blinkání tekutého mu způsobovalo pálení žáhy.

Možná by šlo dát mu tvoje mlíčko třeba po každým jídle, trochu i odpo, aby se "napil", a pomalu mín a mín, aby se to upravilo postupně. POku mu dáváš od sebe pravidelně a pak odpo je velká pauza,mlíčko se tvoří pořád stejně.
A nemyslím si, že když dostane MM po jídle, že by to bylo moc, kdyby nechtěl, nedal by si...bud za to ráda.

...píšu jen svoje názory, neber to jako nějaký moudro, ktterý je na 100%...

moda08
20. srp 2009

právě že mu dávám celkem pravidelně a pak to odpoledne je hrozný. On je právě takovej, že si dá mlíčko vždycky a sosá a sosá a neví kdy má dost 😀

berenika39
20. srp 2009

no lepší než řešit, že nic nechce.... 😉 😉 😉
Tak odpo odstříkej, můžeš MM zamrazit, a postupně odstříkávej mín a mín.

moda08
20. srp 2009

jo, to jsem řešila nedávno, najednou mi ze dne na den přestal jíst zeleninu. Tak jsem mu teď nechala týden a pár dní pauzu a dnes to jdu zkusit mu nabídnout mrkev s cuketou,tak se modlím, aby zase začal jíst

jananinka
20. srp 2009

bereninka, ja kojim rano a vecer pred spanim a 2x v noci. niekedy ju nakojim aj poobede, lebo sa mi zda, ze malo pije, tak nech aspon takto sa napije. ale keby jej poobede nedam, tak neprotestuje 🙂

jankapiknova
20. srp 2009

ahojte
maminy davate niektora na veceru pred spanim do flasky kasu hami? zasyti dobre? 🙂