Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

rimmel
16. lis 2009

jindri ja som prevarovala az do 7 mesiaca potom som uz davala surove...🙂 nakolko "uz mozem" 😉

rimmel
16. lis 2009

ale avokado si neviem predstavit varit..neni treba...to mas ako banan ziadne kyseliny ci stavy kysle tam niesu.

evinkaa
16. lis 2009

Holky, mně avokádo taky nechutná, ale když ho dám malé třeba v kombinaci s banánem, tak to chutná i mně. Samotné je opravdu jak mýdlo. 😝 Ale Natálka ho miluje, takže kupuji často. Syrové ovoce jsem začala dávat asi po 3 týdnech, co jsem ho malé do jídelníčku zavedla. Napřed mi nechtěla nic studeného, takže jsem jí i ovoce trošičku ohřívala, ale teď už je šikulka a papá ho tak, jak ho připravím. 😉

rimmel
16. lis 2009

mnaam avokado! mne skor pripomina cerstvo olupany mlady orech..ten ako sa to vola boozeee...walnut po angl.... sorry nespomeniem si 😖

vendulka
16. lis 2009

ahojky holky, muzu se k vam obcas pridat a zadebatovat na tema prikrmy?
Chtela bych se zeptat, jestli delate detem polivku a zda varite bo jim kupujete uz hotove sklenicky

vendulka
16. lis 2009

chtela bych taky nejak poradit, mala mi nechce jist ovoce, prve jsem delala doma, ze mame jabka, hrusky, bo jsem koupila banan a nechtela to, tak jsem zkusila koupit sklenicky od Hami,ale taky nic
Ale koukam, ze Evinkaa to zkousela ohrat a mala to jedla, no mozna to taky zkusim,ale nejaky jiny tip nemate?

rimmel
16. lis 2009

vendulak ahoj 🙂cuduj sa svetu moj este polievocku neochutnal..taku tu vodovu ano? 🙂 sam papat predsa este nevie a liat do neho vodovu stravu? mne to pride odveci....skor zeleninove kasicky a tym poliat cestovinu ci zemiacik ..ale vyslovene polievky vobec...az ked bude vacsi a papat viac..

rimmel
16. lis 2009

vendi daj si to na prst a tak jej to ponukni to ovocie mozno sa chyti 😵

rimmel
16. lis 2009

oh a ja iba varim

evinkaa
16. lis 2009

vendulka: To víš, že se k nám můžeš přidat !! 😎 Já tu sháním rozumy hooodně často. 😉 Polévku jsem malé ještě nedávala, spíš dělám takový hustší zeleninový kaše. Jinak vařím doma, já nějak ty kupovaný skleničky s příkrmy nemusím. Jediné, co kupuju, tak přesnídávky. Natálce celkem chutnají, ale dělám spíš ovoce doma, i jednoduchou domácí přesnídávku, takže fakt pro malou skoro nic hotového nekupuju.
S malou jsem měla ten problém, že me nechtěla prostě nic studeného. Doteď mi nevypije studený čaj a ani naředěnou šťávu od Hippu, co jsem jí zkusila párkrát dát, nechce. Tak nevím. Chce to s tím ovocem zkoušet pořád dokola. Malé určitě zachutná, neboj. 😉

vendulka
16. lis 2009

diky za privitani,ja jsem male taky jeste polivku nedavala bo podle me ma na to jeste cas,ale dneska jsem byly na 8m poradne a tam mi dr rikala, ze muzu davat polivku, tak jsem se vas chtela zeptat 😉
jinak jak to mate se zloutkem?Pry se ma davat 1 (?) tydne...ja ale kupuji Hami a tak nikam zloutek nedavam 😅
no s pitim jsem teda taky na stiru bo mala nic moc pit nechce, zkousela jsem cistou koj.vodu, caje (bylinkove,ovocne, cerne) a ted i naredit stavicku od hami s vodou a taky nic a uz mi nejak dochazi napady, jak do ni nejakou tekutinu dostat
jak jste na tom s jidelnickem na den?
my: snidane (7,30) mliko 180ml (nutrilon)
obed (11,00) maso-zel.prikrm
svacina (14,00) presnidavka (ovoce bo jogurt)
svacina (17,00) mliko 180ml
vecere (19,30) mlecna kase 200ml

a nejake rychle a dobre a jednoduche recepty?Co tak nejcasteji davate a jakou zeleninu?

Dekuji moc za rady a tipy a pomoc 😉 🙂

rimmel
16. lis 2009

vendi poslem ti par receptov na IP..

btw na ranajky davam kasicku ..mliecko hned po prebudeni.
a na vecere davam zeleniku ci masko so zeleninkou..to iste na obed ..ale masko iba raz denne 🙂

s tym zloutkem ..ja davam obcas ak m anapadne :D

vendulka
16. lis 2009

a za to ovoce davate co?Mala ma salmonelu, takze musime se vsim pomalu aby nemela zase prujem chudinka moje, dneska jsem uz najeli tak nejak na normalni jidelnicek, ktery jsme mely nez mela salmonelu, takze jsem odedneska zase zacala davat 6x tydne maso

barbuc
16. lis 2009

Davate do jidla detem nejake koreni? Myslim tim nejake bylinky a tak aby to melo lepsi chut, misto soli. Mala ma 9 mesicu a nevim jake bylinky na ochuceni by tak mohla

vendulka
16. lis 2009

no ja jelikoz kupuji sklenicky, tak nekorenim a ty taky nejsou korenene, myslim, ze se do roku nesmi korenit ani nijak solit

vendulka
16. lis 2009

rim...diky, jdu to omrknout

rimmel
16. lis 2009

barbuc my davame bazilku a skoricu a cierne korenie...teda sme s tym teraz zacali 🙂

rimmel
16. lis 2009

vendulka mozes korenit ale solit ci cukrovat nie...ale zase co clovek to nazor 😉

barbuc
16. lis 2009

jé rimmel ted ctu, mohla bych poprosit taky o nejake receptiky? 😵 Mala mi moc nechce jist obedy, predtim v poho a ted se proste nejak sekla, tak bych ji chtela zkusit udelat nejakou mnamku

vendulka
16. lis 2009

rim, aha, tak to jsem mozna jen blbe pochopila dr bo dneska rikala, ze kdybych chtela varit tak nekorenit a nesolit 😀

barbuc
16. lis 2009

rimmel diky, zkusim treba tu bazalku ji dat trochu na masko

vendulka
16. lis 2009

jo a jogurty davate normlane?

a kdyz varite tak na ten jeden den bo toho uvarite vic a date zamrazit?ja teda ale asi budu nadale u tech sklenicek,ale tak ze bych treba nekdy neco zkusila, rada bych ty presnidavky bo mam hafo domacich jablek a hrusek, zamrazeno hafo boruvek a merunek 😀

rimmel
16. lis 2009

barbuc poslane 🙂

rimmel
16. lis 2009

jogurt davam dakedy len tak samotny biely...ale veru musim castejsie davat 🙂

rimmel
16. lis 2009

ven ja varim denne, ak mi ostane dam na duhy den ci zamrazim

matja
16. lis 2009

barbuc, ja som začala s bylinkami opatrne, zatiaľ len rascu a petržlenovú vňať, chcem skúsiť bazalku a možno aj kôpor, len neviem, či sa môže. Ozaj, aj bobk. list som raz dala do šošovice.
Ale napr. škoricu by som ešte nedala...

barbuc
16. lis 2009

vendulka, ja myslim, ze je to mysleno, jako bez bujonu a palivych koreni, soli a tak, co je pro dospele. Takove jemnejsi bylinky se myslim muzou, nekde jsem to i cetla, ale nemuzu si vzpomenout jake to jsou, co jsou vhodne pro deti, myslim, ze i v nejake sklenicce jsem videla petrzelovou nat, ted me napadlo, to bych taky mohla zkusit

matja
16. lis 2009

rimmel, aj ja si prosím recepty. Ďakujem.

matja
16. lis 2009

aj keď ja si myslím, že pri varení pre takéto malé detičky sa ešte nedá hovoriť o receptoch. Proste nakombinujem rôzne druhy zeleniny, dám mäso alebo žĺtok, nejakú prílohu (ryžu, pohánku, zemiak, ovs. vločky) a je to. No a olej samozrejme.

vendulka
16. lis 2009

jo tak petrzelova nat a porek je tam docela casto...
no ja bych chtela zase pomalu najet na jogurt a zkusit i jine ovoce nez jabko a banan,ale musime pomalu kvuli te salmonele...

kolikrat denne davate mliko?3x?