Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

evinkaa
19. lis 2009

vendulka: Já dávám jen občas, třeba rozdrobené do ovoce nebo jen tak do ručky, sušenky Hero Prebioticum.

vendulka
19. lis 2009

ja teda davam bud Sunarky a nebo ty od Nestle a oboji ji mooooc chutnaji,ale vzdy je od toho tak zaliskana, ze to pomalu nejde ani z ni dolu 😀

evinkaa
19. lis 2009

vendulka: No já si taky někdy říkám, jestli by nebylo lepší to nechat opadat. 😀

vendulka
19. lis 2009

ja ji je kvuli tomu taaaak nerada davam bo to neni jen ona kdo je jak cune,ale vse okolo 😀 ,ale kdyz vidim, jak ji chutnaji 😀 😀

berenika39
19. lis 2009

gart: jo, jen trochu vody, nemusí to plavat, mám takovej chytrej hrnec, co mu těsní poklička, tak se ta voda moc rychle neodpařuje, já vařím všechno "od oka"....rozhodně není to maso celý potopený 😀 😀

rimmel
19. lis 2009

ja nedavam susenky..nevidim v tom vyznam a tiez su dost casto sladene

matja
19. lis 2009

sušienky nedávam vôbec, ani piškóty. Napriek tomu mám doma jeden balíček, asi ich zjem ja 😀 Je na nich napísané, že sú vhodné od 6 m., ale obsahujú vajíčko aj cukor. Podľa mňa si dieťa vybuduje iba návyk na sladké. A tomu sa chcem vyhnúť...

rimmel
19. lis 2009

matja vidim ze mame dost podobne nazory 🙂

matja
19. lis 2009

rimmel, áno, aj ja som si to všimla 😉 ...teda až na škoricu a syry 😀

evinkaa
19. lis 2009

Sušenky, co dávám já, neobsahují cukr. Malé je však dávám opravdu jen občas... 😉

rimmel
19. lis 2009

matja 😀 ale kto vie ako si povedala mozno by som ta vedela presvedcit :p ked najdem nejaky zaujimavy clanok poslem 😉

vikula
19. lis 2009

Berenika to je super receptík s tím masíčkem🙂
Napiš ještě nějaké vychytávky...🙂

vendulka
19. lis 2009

no teda tam cukr neni,ale sladke asi budou ale myslim, ze tech par susenek za tyden neuskdi a taky jinak mi ostatni jidla ji, takze asi navyk zatim nebude a nijak to nevyzaduje

vendulka
19. lis 2009

sem zkusila na svacu udelat jogurt+vyziva a to do ni padalo teda zavodni rychlosti 😀

lehna
19. lis 2009

ahoj holky,
jdu na radu, dneska jsem byla na 10ti měsíční KO a jaksik jsem se zapomněla zeptat. mě vždycky napadnou dotazy jak odejdu z ordinace. si to začnu psát na lístek asi jak do obchodu.
Kdy můžu začít dávat malému třeba pomeranč nebo mandarinku? nebo udělat rajskou polívku nebo omáčku z toho protlaku?nebo jen z rajčat? když ty rajčata v obchodě jsou strašně bléé, kyselé a bez chuti☹

moc díky za odpovědi 😉

rimmel
19. lis 2009

rajciny od 10-12m ale radsej pockaj ked mozes do toho 12m

citrusy tiez tusim od roku ale to som si neni ista...inak v tych kupovanych tych ovocnych kompotoch davaju pomarancovu stavu!!?? sila...

berenika39
19. lis 2009

vikula, takhle dělala maso moje babička, když jí bylo asi 93 roků, aby ho užvejkla, aby nebylo jak podrážka🙂)))). Dá se takhle udělat jakýkoliv jiný maso samozřejmě, plátky, kotlety, panenka...do té sťávy někdy dám (než se to dodělá, tak na 15 minut) žampiony, nebo okurku, nebo vajíčko na tvrdo nasekaný, nebo šunku...nebo bylinky - pažitka,petrželka,libeček...

Jinak mě nic nenapadá, vařím jednoduše, rychle, co dům dal, ale jen z kvalitních věcí. ...příp. se ptej, s čím se pereš 😉 😉 😉

Ted tedy u Petase boduje naprosto simple recept - uvařím malinký těstoviny (5 minut), do toho nasekám krůtí šunku,pažitku a zasypu strouhaným sýrem. Je to hotový okamžitě, rychlovka na večeři, a pokud zbyde, velký dítě si do toho kydne kečup a dojí to 😉 😉 😉

Nebo na obědy dělám rizoto, taky jeden hrnec a 15 minut. Cibulku na máslo, zeleninu naprosto jakoukoliv, mraženou, čerstvou, co mám, osmahnu to, trochu osolím, přidám hrnek rýže a dva hrnky vody. Přiklopím, za 13 minut jíme. MAso se dá taky dát, ale už to trvá dýl.

evinkaa
19. lis 2009

berenika39: Moc děkuji za inspiraci. Zatím teda vařím bez soli a bez bylinek, ale to nevadí, ne? Třeba to rizotko vypadá super. Mě to vůbec nenapadlo a to rizoto miluju. 😉
vendulka: Malá taky miluje jogurt. Začala jsem ho dávat asi před 14-ti dny a má ho moc ráda. Sní obyčejný bílý jen tak, nebo když to chci obměnit, přidám trošku přesnídávky nebo čerstvé ovoce. Jsem ráda, že jí to tak chutná. Ještě jsem někde viděla recept na pohanku s jogurtem, tak to brzy zkusím. 🙂

lehna
19. lis 2009

rimmel- díky 😉

vendulka
20. lis 2009

ahojte, jsem se chtela zeptat, jake to maslo pouzivate pro deti na vareni?

rimmel
20. lis 2009

klasicke nesolene maslo. ziadnu heru ci podobne hovadiny 😉

tin007
20. lis 2009

ahojte, davate drobcom salaty, uhorky a pod.? ja neviem ako to mam malemu dat (ma 11 mesiacov), minule som skusila do polievky (takej hustejsej) uvarit trochu rimskeho salatu, maly to zjedol, ale bez velkeho nadsenia a ked som ochutnala, tak ten salat bol taky ako "vygrcany" - pardon za vyraz

rimmel
20. lis 2009

tin skus nastruhat 😉

rimmel
20. lis 2009

teda tu uhorku myslim 😀 ale pozor nedavaj privela zevraj moze sposobit vetry

jindri
21. lis 2009

Ahoj holky, chci se zeptat jak u vás probíhal přechod z mixování na kousky ....malé teď bylo 10měs. a doteď jsem stále mixovala 😅. Ne do hladka, nějaké kousky tam byly.
Nyní mačkám pouze vidličkou, ovoce strouhám nejemno. No a malá mi od té doby (3 dny) nechce moc jíst, půlku jídla prořve, vzteká se po každém soustu a plácá se do pusinky.
Mám se vrátit k mixéru a mixovat ještě víc nahrubo? Nebo vydržet?
Mixuje někdo ovoce? To jí dělá problémy víc než uvařené obědy.

jindri
21. lis 2009

Jo a taky jsem tedy začalá dávat k rannímu mlíčku i toustový chlebíček mázlý např. lučinou. Spapá tak 10 kostiček, pak to vyplivuje a chce mlíčko ...

kinsen
21. lis 2009

jindry: to chce trpělivost ona se to naučí záleží na tom kolik má zoubků jestli nená aspoň čtyři tak se jí ty kousky blbě kousají. 🙂 A myslím si že ke snídani deset kousků je dost pro takhle malého prcka, malý mi jich taky moc nesní když má před tím mlíčko 🙂 Má to jenom na dojedení 🙂
Ze začátku mi to taky nepapal tak jsem to mačkala na menší kousky a postupně jsem ty kousky nechávala větší a teď už papá krásně i ty větší 🙂 🙂
Ale to že nechce moc papat může být i od zoubků pokud nějaké právě rostou 🙂

rimmel
21. lis 2009

jindri ja som zacala dost skoro..nakolko maly jedaknemal problemy s nicim tak som to zbytocne neoddalovala..mozno uz aj po mesiacisom zacala davat hruskovitejsie a dnes uz vieme papat aj kusky maska ci cestovin.
neviem co poradit..kebyze je mladsia povedala by som vydrzat, pockat kym bude nato pripravena ale ma uz 10m no ja neviem...

ps moj ani zubky nemal a vedel zuvat..dasna im nato postacuju nebojte 😉

ovocie stale mixujem alebo roztlacam ako napr mango ci banan(ten vie aj sam rucickami spapat) alebo struham

rimmel
21. lis 2009

jidri podlamna super ze davas ranajky ..a 10 kuskov podla mna staci.mliecko ma potom uz od smadu...moj tiez na ranajky vela nespapa..skor obed ma vacsi 😉

shaula
21. lis 2009

Jindri - zkus část rozmixovat a část jen rozmačkat. Napřed víc pomixuj a méně mačkej, postupně měň poměr ve prospěch mačkaného 😉