Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

michaelka
25. lis 2009

Bananik som skusala, ale iba sa s nim hral, ale tie rozmackane kusky idem skusat az teraz...drzte palce 😎

rimmel
25. lis 2009

s tym bananikom skusaj viac on to raz pochopi 🙂
potom daj vediet ako to slo s kuskami 😵

vendulka
25. lis 2009

tak chlebik s lucinou u nas dopadl dobre 😵 Nath snedla 7 ks a k tomu vodu 😵

rimmel
25. lis 2009

super vendi!!! 🙂

vendulka
25. lis 2009

jj 😵 😵 jsem jedla s ni a delaly jsem u toho blbinky 😀

natalii6
25. lis 2009

michaelka:ja som od kamosiek pocula ze nie je dobre ucit dieta dlho na mixovanu stravu lebo neskor moze mat problem z prehltanim vatsich kuskov 😒 ja osobne som mala zo zaciatku robenia prikrmov problem najprv som sa bala ze sa nenauci jest lyzickou a potom mi odmietal domacu stravu 😠 tak som mu postupne miesala( najprv mensie davky a potom vatsie)domacu z kupovanou a casom sa naucil jest domacu..obcas dostane kupovanu ked nestihnem navarit ale uz mi pekne papka domacu stravu 😉 ja som mu tiez vsetko mixovala alebo potlacila vidlickou ale teraz uz pekne papka aj vatsie kusky a to nema este ani zuba 😠 davas mu pecivo alebo chlebik?

mamicky a aku lucinu davate obycajnu alebo ochutenu?

vendulka
25. lis 2009

ja davam tu obyc v kostce 😉

michaelka
25. lis 2009

Dakujem baby za rady, len tak dalej 😀
Natali davam mu z chlebika korku alebo kusok rozka, celkom ho to zabavi. Skusala som aj tu lucinu ale netvaril sa...Zajtra idem na to - dostane na obed kusky a budeme sa snazit vsetko spapat 🙂

jindri
26. lis 2009

Ahoj holky, tak malá už mi nastrouhané jablíčko, hruštičku, krásně papá 😵 . Chlebíček k snídani či k večeři taky, už spapá skoro celý plátek toust. chleba. Moc jí chutná Žervé.
Novinka je, že nechce, abych jí to dávala já do pusinky, vezme si to do ručičky, ošmatá a šup s tím do papulky. Takže žervíčko či lučinku pak má i ve vláskách, ale co, hlavně, že papá 😀
Obědy už jen mačkám, něco víc, něco míň. Třeba kukuřici a mrkev víc. Maso musím taky pidi kousky.

Vendulka: vařím taky obden, ten druhý den měním akorát přílohu, ale taky ne pokaždé.

jindri
26. lis 2009

holky, děláte někdo vlastní kaše?
Já dnes dělala poprvé z ovesných vloček - v pokračovacím mléce, vodu jsem ovšem musela přilívat, protože se to připalovalo, přidala jsem ždibíček medu a půlku jablíčka.
Malá toho snědla zhruba 180g, takže úspěch 😉
Pokud máte ozkoušené jiné receptíky domácích kaší - sem s nimi 🙂 dík

tin007
26. lis 2009

jindri, normalne kupujeme v obchodoch so zdravou vyzivou obilninove kase (je ich strasne vela - kukuricna, ovsena, prosna, pohankova, ryzova a ich rozne kombinacie) a tie zalejem iba prevarenou vodou a pridam roztlacene ovocie, malemu to velmi chuti. inak, ak davas um, mozes kludne um zohriat (staci ohriat), nasypat kasu a nechat par minut (ja niekedy iba 1-2 min, podla toho, ako je maly hladny) postat, aby sa tekutiny vsiakli a podavam

matja
26. lis 2009

jindri, ja robím vlastné kaše. Z ovsených vločiek som robila včera, najskôr som ich premyla, uvarila som ich vo vode spolu s jabĺčkom, aby to bolo husté a až potom do mierne vychladeného som pridala MM a chutilo 🙂
Med by som ja osobne vôbec nedávala. Po prvé je to sladké, zbytočne sa dieťa učí na cukor, po druhé je to dosť silný alergén.

ďalej robím ryžovú kašu, z ryžových vločiek je raz-dva hotová - zalejem troškou vriacej vody, aby zmäkli, pridám MM a napr. roztlačený banán.

pšenovú kašu robím z instantnej pšenovej kaše kúpenej v DM drogérii, ale táto mu moc nechutí, skúsim kúpiť klasické pšeno, nie instantné

z kukuričnej krupice - uvariť do zhustnutia vo vode, opäť riedim po vychladnutí s MM, pridám amarantové perličky, túto bude mať drobec zajtra, uvidím, či bude chutiť

z pohánky - pohánkové vločky sú zase rýchlo hotové, stačí zaliať horúcou vodou a sú mäkké, pridať môžeš znovu hocijaké ovocie

- prípadne môžeš robiť aj zeleninové kaše...

matja
26. lis 2009

mňa by zaujímalo, či už môžem hrozienka, vie niekto?

rimmel
26. lis 2009

majta az od 10m(lebo hrozno tak tak asi aj hrozienka haha) ale ja by som sa bala ze sa tym zadusi resp vies male, tvrde ? 😕

matja
26. lis 2009

rimmel, hrozno jedol malý aj ako 7-mesačný 🙂 bez šupky samozrejme. Nebojím sa, že by sa zadusil, on už je väčšie kúsky úplne bežne a uvarené hrozienka sú mäkké a ešte ich aj pokrájam nadrobno.

rimmel
26. lis 2009

jaaj tak to potom moze si myslim..teda urcite..no vidis tak aj ja skusim mojmu dat hrozno..tiez uz v podstate papa normalne aj chlebik aj kusky kurata tak kebyze to hrozno nejak naporcujem na male kusky? no neviem 😀

matja
26. lis 2009

rimmel, hrozno bez šupky a jadierok nie je problém. A samozrejme menšie kúsky...

matja
26. lis 2009

ale ako je to so sušeným hroznom a iným ovocím - marhule, slivky... Tak rada by som mu ich dala do kaší. Uvarené je to mäkké. Len či to nie je nejak inak nevhodné - napr. že je to viac sladké alebo iný dôvod...

rimmel
26. lis 2009

no tak skusim ale neviem si to predstavit lebo ked mu dam kusok cerv.melonu spapa pozuje ale vzdy nieco necha v puse a nejde mu to rozkusat a prehltnut to nechce..vies take uz biele bez stavy...no sak uvidim ako mu to pojde 😉 dnes mal muz v ruke chlebik s tuniakovou natierkou a ani si nevsimol(mal maleho na rukach a v jednej ruke chleba) maly sa naciahol a sup s chlebikom do ust!! 😀 tuniaka by nemal no ale co uz narobim 😝 😀

matja
27. lis 2009

jindri, ešte mi napadlo k tým kašiam, namiesto mliečka môžeš do nich pridávať jogurt. Ale tiež ho nevar, iba primiešaj do trochu vychladenej kaše.

jindri
27. lis 2009

Matja: moc dík 😉
hroznové víno dávám taky, ale jen rozpůlím, vypeckuji a rozmixuji. Abych se nemusela loupat se slupkou. Nebo jsem to rozpůlila a strouhala, čímž se slupka oddělila.

Tin: kouknu se po kašičkách ve Zdravé výživě.

Zkusila jsem dnes ke svačince avokádo s meruňkovou přesnídávkou, spapala toho trošičku. Ani mě to nejelo, po samotném avokádu se mi zvedá kufr 😅 ..... takže pejsek mě príma sváču 😀

jindri
27. lis 2009

... ještě jsem se chtěla zeptat? Už jste přemýšleli o Štědrovečerní večeři?
Já mám v plánu malé udělat bramborový salát - brambory 😀 hrášek, mrkev, asi i kukuřici, petržel, jogurt a k tomu dostane kuřecí nebo krůtí plátek, nasekaný.

Co cukroví? Budete péct nějaký speciální, co můžou děti do 1 roku?

evinkaa
27. lis 2009

Ahoj jindri 🙂 , u nás boduje avokádo s banánem. Dnes toho zas snědla.... Celou půlku avokáda a celej velkej banán. 😉
Čoveče, o Štědrém večeru jsem ještě nepřemýšlela. Ale asi to udělám podobně, jako Ty. Jen je Natálka na večer zvyklá na kaši, papá ji tak kolem půl sedmé, tak ještě nevím, jestli nezůstanu u ní. Uvidím, musím to promyslet. 😀 Cukroví pro ni péct nebudu, příští rok si dá už s náma. 😉

jindri
27. lis 2009

Evinka: taky zkusím s banánem, ať má trochu změnu. Pořád meleme jablka, hrušky, banány. Teď je ještě pěkné hrozn. víno, ale to je tak z čerstvého ovoce vše.

rimmel
27. lis 2009

ja spravim rezen nakolko rybku este nemoze a to mu dam s nejak pekne ochutenym zemiacikom a dacim..neviem napadne ma v ten den co spravim ..🙂

cukrovi ziadne, nemali by taketo male deticky vobec "sladkosti" takze len pre starsich peciem 😀 a to puncak a linecke kolace a este daco ale neviem co 😕

jindri
27. lis 2009

rimmel: ja prave myslela nejake cukrovi bez cukru 😀 až si maminka bude do pusy strkat vanilkové rohlíčky, tak aby měla co strčit mlsné Mařence do papulky 😀

rimmel
27. lis 2009

jindri skus mango u nas je hadam najoblubenejsie po jablcku 🙂 a tiez broskyne ci nektarinky i ked v zime sa tahsie hladaju take co maju super chut 😠 a baby cerveny melooooon!!! vcera som zjedla cely sama 😲

rimmel
27. lis 2009

jaaaaj 😀 tak ked ta nejake take napadu posli mi recept prosim 🙂

lehna
27. lis 2009

ahoj hoky,
dr mi říkala, že můžu začít vařit smetanové omáčky.
napadlo mě, zda mu můžu uvařit třeba koprovku? teda kopru jen zlehka, bude to nějak vadit??

díky

rimmel
27. lis 2009

kopor mozes 🙂