Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenka1smejka
29. lis 2009

ja ju lyzickou jedovat na noc nechcem ona totiz ako vidi lyzicku tak uz krici,ze:NE

matja
29. lis 2009

rimmel, však som písala, že červ. šošovica sa nenamáča 😉
a na večeru dávam každý druhý deň zeleninku aj ja. Striedam s kašami. To je prvá večera, druhá je už iba MM pred spaním.

jaja257
30. lis 2009

rimmel, chcela by som sa ta opytat, ako oprazas to masko na cibulke. Davas tam aj trosku oleja alebo len tak na sucho? Moja mala totiz zacala odmietat jedlo a vratila sa k mliecku, asi jej nechuti uz to iste dokola a chcela by som skusit nieco nove. Ma 10 mesiacov a 1 tyzden. No som z nej mimo vzdy totiz jedla ako drak a zrazu nic, len mlieko ☹

natalii6
30. lis 2009

ahojte..mam par otazok..ako pripravujete masko okrem toho ze ho varite vo vode?
davate uz 8 mesacnemu aj privarky?
okrem kuracieho maska davate aj ine(bravcove)?
davate uz aj paradajkove prikrmy?

rimmel
30. lis 2009

paradajky nie
masko varim , na pare alebo na cibulke osmazim
kuracie, bravcove, sunku 😀

privarky ako co tym myslis??

jaja poslem ti ip a ano trosicku oleja, trosku ciblulky a maly kusok maska 😉

rimmel
30. lis 2009

jaja inak mozno suto zubky ked tak odrazu nechce papat ci nie?

jaja257
30. lis 2009

rimmel, no ja neviem, uz ma 6 zubkov a pri ziadnom neodmietala jedlo ☹ ja uz som z nej na nervy.

jindri
30. lis 2009

díky za tip s červenou čočkou! 😉

Večer dávám kaši, střídám podomácku udělanou s instatními - do obou přidám trošku ovoce nebo dávám bramborové kaše - s červ. řepou, cuketou, jáhlami - co zbyde např. od oběda.

rimmel
30. lis 2009

jaja nestrachuj,ono ja som citala ze takto uz starsie babatka ze ich to nebavi jest, ze furt daco zaujimavejsie sa deje na okoli nez papanica..skus ju krmit na sebe alebo co 😉

natalii6
30. lis 2009

rimmel: ja som uz 2x dala paradajky tak ze som ich sparila osupala vybrala jadierka nakrajala a na masielku a trosku vode podusila a k tomu cestovinky +bazalka a co sa tyka priarkov (ci skor omacku)tak som mala namysli zemiakovu,luskovu alebo koprovu alebo sosovicovy privarok 😉 a to masko robis na akom oleji?

rimmel
30. lis 2009

rajciny su alergenne preto sa nedavaju..ale ak uz mala a nic jej nebolo tak co 😝 😀

natalii na normalnom oleji , hovori sa ze dobre na olivovom ale tak co 🙂 a privarok nie nerobim, lebo by to bolo bez chuti predsa len sosovica sama o sebe uvarena a pomixovana nic moc a luskovy privarok no so zelenou fazulkou by som aj spravila ale zase by som to musela zahustovat a mixovat, ja take budem robit az neskor ked bude schopny jest sam..teraz take do lyzicky aby sa to dobre bralo...plus taky luskovy privarok bez octu a soli fuuuuj 😀

jaja257
30. lis 2009

rimmel, no uvidim co vymysli, ona je hladna, ale na lyzicku mi nechce otvorit usta, ked je davam male kusky rozka alebo banana tak prasi o zivot, len fakt nemam napad ako je mam davat obed rukami, inac pusu neotvori. Predsa len ta zelenina uvarena je krehka. Ale asi obleciem ju aj seba do prsiplasta a budeme jest rukami ako v dobe kamennej 😝 😀

rimmel
30. lis 2009

moj ked bojkotuje tak tiez rukami, potom sa rozje a chce aj z lyzicky 😀 ale taky banan no to by si dal kedykolvek sviniak 😝 😀

matja
30. lis 2009

natali, ja robím prívarky - šošovicový, so zelenej fazuľky, dnes mal na večeru pórovo-kelový 🙂
Robím ich tak, že uvarím v parnom hrnci alebo rozvarím v malom množstve vody šošovicu, fazuľku alebo kel, ak treba, môžeš zahustiť postrúhaným surovým zemiakom (alebo niečím iným - napr. kukuričnou krupicou) a ešte trochu povar. Naposledy som šošovicový prívarok zahustila 1 lyžičkou instantnej pšenovej kaše. Do prívarku môžeš pridať uvarený žĺtok. Do mierne teplého pridám MM a podávam so zemiačkom 🙂

mäsko dávam králičie, morčacie a jahňacie. Z kupovaných príkrmov už mal raz aj hovädzie.

lenka1smejka
30. lis 2009

natalii6-ja som uz malej robila paradajkovu omacku ako pre nas len som ju neosolila ani neocukrovala 😝

jaja257-to robila aj moja mala z lyzicky nechcela z ruky ano.Tak som si kupila kukuricne sulance a trhala som ich na male kusky a s tym som nabrala jedlo a davala som jej to tak a zabralo 😉

michaelka
1. pro 2009

Baby tak skusam malemu davat jedlo len vidlickou potlacene, jemu sa to teda vobec nepaci, zje toho ovela menej ako predtym 😠
Zacala som skusat kase - na ranajky ci veceru - 0 bodov, dokonca prestal jest niektore jedla ktore predtym jedol 😢
Pride mi to ako hra kto z koho...
Ale viem, musim vydrzat...

rimmel
1. pro 2009

miska najprv skus tou vidlickou pretlacit dost, aby to bolo take dost podobne pyre, a potom neskor mozes hrudky zvacsovat 🙂 ci uz tak aj robis?

michaelka
1. pro 2009

Mozno skusim este jemnejsie to rozmackat...zaujimave vsak ze rozok zje ked mu ho dam do ruky...aj kukuricny sulec. ale ked mu dam banan alebo uvarenu mrkvu tak pusti na zem.

rimmel
1. pro 2009

no to teda je zaujimave 😀

evinkaa
1. pro 2009

michaelka: My to teď děláme tak, že čtvrtinu jídla roztlačím vidličkou (u ovoce nastrouhám) a zbytek zamíchám normálně mixovaný. Časem začnu dělat jídla půl napůl - půl mixované a půl roztlačené nebo nastrouhané. Možná už od příštího týdne, tak uvidím, jaký budu mít úspěch. 😉

evinkaa
1. pro 2009

jindri: Prosím Tě, jestli sem ještě občas mrkneš, jak děláš tu červenou řepu? Jen nastrouháš a zamícháš syrovou nebo ji nějak povaříš?

vendulka
1. pro 2009

ahojky, tak my mely dneska poprve spenat a dopadlo to dobre na svacu odpo hrusku a ta nas teda pronhala 😀

rimmel
1. pro 2009

vendi ja som sa tiez chystala dat spenat ale potom som zistila ze sa ma davat az od 10-12m 😒 tak neviem, aj som ho kupila, lezi mi v mrazaku 😀

vendulka
1. pro 2009

az 10m?To je zajimave ze na sklenickach od Hami maji 8m
http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse...

rimmel
1. pro 2009

aaa sklenickami sa neriad! Ja som videla na hipp sklenicke rajciny uz od 7m 😠 a jahody tiez

vendulka
1. pro 2009

tak rajce jsme nedavno mely taky a myslim, zekolem toho 7m taky a prezila to 🙂

rimmel
1. pro 2009

ale kto vie, ako to s tym spenatom je...ja asi pockam..papame toho aj tak dost, plus teraz sme objavili uhorku tak chnapkaame tu 😀

vendulka
1. pro 2009

a podle ceho se ridis a nebo jak vis co kdy davat?

rimmel
1. pro 2009

kombinacia knih co mam a jednej webstranky..ono je strasne vela info vsade a ty si musis sama asi rozhodnut comu verit 😒 ak chces dam ti tu webstranku ale je to po anglicky moze byt? 😅

vendulka
1. pro 2009

tak anglicky ted asi neeeee 😀 diky