Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

martimarti
1. čer 2009

Ahoj všem, kdo sháníte čisté žervé: dnes jsem ho koupila také v Tescu, hledejte tam, kde jsou Lučiny atp. 😉

janzi
2. čer 2009

Ako casto davate drobcom cestiviny a ryzu? Ja planujem, ze to budem striedat kazdy den stale dookola: zemiak, cestoviny, ryza a ktomu vzdy masko a nejaku zeleninku. A odkedy davate detom hrasok, az od 10m, alebo skor?

shaula
2. čer 2009

Většinou střídám přílohy po dvou dnech (vařím totiž na 2 dny) - brambory, pohanka, těstoviny, rýže. Sem tam dám jáhly, teď chci zkusit dát kuskus, ale ještě jsem se k němu nedostala🙂 Hrášek se může od 8 měsíců, já na něj zapomněla, tak jsem dala asi až v deseti měsících🙂

goga03
4. čer 2009

ahojte,
mozete mi poradit? na predchadzajucej strane ste pisali o kravskom mlieku a o jogurtoch.
ako je to so susenym mliekom? lebo som omylom kupila mliecnu kasu sunarku ryzovo kukuricnu namiesto nemliecnej a pozrela som sa do zlozenia a tam ze plnotucne susene mlieko. ked som to otvorila, tak to normalne tak smrdelo ako susene mlieko.
neviem preco, ale zila som v tom, ze do tychto mliecnych kasi sa dava dojcenecke mlieko 😕
susene sa moze?suvisi to so stiepanim bielkovin?

shaula
4. čer 2009

Goga, z toho jsem vždycky taky na rozpacích. Do některých se dává kojenecké mléko (např. Hami), na některých je opravdu psáno jen "sušené mléko", přesně jak píšeš. Tak mi taky nebylo úplně jasné, jestli tím opravdu myslí jen normální kravské sušené mléko... Když jsem se ptala doktorky, tak říkala, ať to tolik neprožívám, že ty kaše jsou dělané pro kojence, tak nemůžou být jedovaté 😀 Ona i kojenecká mléka jsou vyráběná z kravského, akorát je to nějak naštěpené... No a tak to radši neřeším🙂 I když moc dobrý pocit z toho fakt nemám a když můžu, koupím radši takové, kde je vyloženě napsáno kojenecké mléko.

jananinka
5. čer 2009

ahojte, este som nedavala malej cestoviny a pravdu povediac ani neviem v akom stave jej ich mam dat, pokrajane na male kusky? nezadrhne sa s tym? este sa chcem opytat, ked robite drobcom ryzu, tak ma byt trochu rozvarena, alebo to zvladnu jest aj v takej konzistencii ako jeme aj my?

saska.t
5. čer 2009

jani - ak mas zavedeny lepok mozes davat klasicke bezvajecne a ak nie tak kukuricne alebo ryzove kupis v kauflande ... bud ich viac rozvar a potom ich rozmackaj vidlickou alebo ich jednoducho mixni nahrubo 😉 Ryzu viac rozvar a bude ich v poho papat...

andy80
5. čer 2009

Holky, hlásím, že Albert má v akci Sunar original od 10. měsíce (modrý) 800g za 124,-- Kč nebo 400g za 67,-- Kč to je jako zadarmo.

jananinka
5. čer 2009

saska vdaka, vyskusame 🙂

jananinka
5. čer 2009

este sa opytam, ci by ste mi neporadili. ninka mi nechce papat ovocie, ani presnidavky, zje 2-3 lyzicky a koniec, musim ju nakojit. mam jej davat nieco ine alebo stale skusat.

shaula
5. čer 2009

Zkoušet, zkoušet, zkoušet... 🙂 Nabízet, ale nenutit. Ono se to časem zlomí.

andy80
5. čer 2009

jananinka: zkus smíchat přesnídávku s mlíčkem, ze začátku dej víc mlíčka, míň přesnídávky, později mlíčko ubírej.

potapko
6. čer 2009

Goga ahoj 😉 - neboj, v Sunarke je zarucene kojenecke mlieko - a to Sunar. Je to tam len zle napisane. Aj Sunar je vlastne plnotucne kravske mlieko, ale upravene pre dojcata. Takze vklude to mozes davat. A inak, kazde susene mlieko smrdi - mne osobne 😝

monka88
6. čer 2009

Jananinka - presne ako pise shaula,skusat a skusat.Nas drobec tiez odmietal ovocie a to dost dlho este v 9mesiaci som donho vela nedostala.Ale stale som skusala kazdy den,az sa to pekne zlomilo a teraz pekne spapa aj celu ovocnu sunarku na posedenie 🙂 To je 200ka,co je pre nas uplne super,ze to takto spapa. A spapa niekedy aj cerstve ovocie,ked mu postruham.Takze chce to cas,hoci sa mi to zo zaciatku nechcelo verit 🙂

lovaa
8. čer 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat...dr. nám řekla, že už můžeme pečivo a na pečivo dělat pomazánky. Jen nemůžu nic takového najít! Poradíte mi, prosím? 🙂

garfie
8. čer 2009

lovaa: http://www.varime-detem.cz/ jsou tam recepty podle temat i podle věku.

lovaa
8. čer 2009

moc děkuji! 😵

berenika39
8. čer 2009

ahoj, dělám na chleba lučinu nebo žervé s nastrouhanou mrkví, s nastrouhanou okurkou, ted jsme zkusili nasekat malinko pažitky...a na sladko zkus smíchat žervé (to není se solí) s troškou marmelády nebo i přesnídávky. Když je pomazánka moc hustá, naředím to UM, líp se to tak maže a malýmu i líp jí.

kulimka
8. čer 2009

Chtěla jsem se zeptat, dáváte někdo i sýr cotagge? Prý je taky zdravý?

stvura
9. čer 2009

Ja davam zerve syr, maly mi ho obcas ked ho velmi zamaskujem zje... 🙂
Bereninka...pozeram ze mas rovnako stareho chlapceka, ako si ho naucila jest chlebik so syreckom a pazitkou? Ci to davas len kvazi kasu?
Lovaa...ako pisem vyssie, plan je to pekny, no bude to tvrdy boj aby to dietko zjedlo...ja uz bojujem tyzden a neviem sa dopracovat k tomu /len teraz zacal vobec jest ako tak chlebik a pecivo/.

berenika39
9. čer 2009

ahoj stvura, 16.8.? 😀 . Péta je dobrej žroutík, jí rád a dost. Pečivo jsem začala v osmém měsíci, jen tak žužlat. Pak jsem mu dávala na ochutnání lžičkou lučinu nebo žervé, jen aby to ochutnal. Pak jsem objevila toustový chleba - je krásně měkký, takže i když má dva zuby dole a nic, tak to ukousne a rozžužlá. Tak jsem mu nejdřív dávala sama sousta do pusy, unípla jsem kousíček chleba, tím nabrala trošku sýra a dala mu to do pusy. No a ve finále jsem namazala krajíček sýrem, držím mu to a on si ukusuje a krásně už to v tý pusince zpracuje a pak spolkne. U nás ale vrstva žervé musí tak vysoká, jako krajíc 😀 😀 😀 1:1 😀 😀 .
Pažitky dávám jen trošičku, a trochu vždycky ředím mlékem, líp se mu to polyká a je to mazavější 😀
Jinak první pokusy s pečivem k snídani byla klasika - rohlík na kousíčky, zalít teplým UM a lžičkou....

cerstvamama
9. čer 2009

Ahoj, chci se zeptat jestli dáváte i ovocné jogurty a když tak jaké. Zatím dávám jen bílý od Activie nebo Hollandie, občas to zpestřím ovocem. Ale Adélka teď začíná hrozně loudit a chce ochutnávat co jím já. Dala jsem jí trochu ovocného jogurtu a ona se mohla po něm umlátit. Moc jí chutnal. Dneska jsem se koukala v obchodě na složení a skoro všechny mají v sobě éčka, barviva, dochucovadla, regulátory a kdoví co ještě. Nejlíp mi vyšel Florian, ten měl "jen" cukr.
Dáváte je a když tak od jakého věku, asi tak?

agnes28
9. čer 2009

kulimka: ja som teraz kúpila cottage neochutený ale ešte som nedala, myslím že je o.k. lebo tam neni ani zrnko soli ani žiadne éčka🙂 ale ešte neviem ako ho dám, z chlebíka bude padať... možno dám s ovocím... 🙂

semrousek
9. čer 2009

Ahoj,já do bílého jogurtu přidám trochu přesnídávky a malej baští jak divej

shaula
9. čer 2009

Kulimka, cottage nedávám, všechny, co jsem viděla, jsou solené. Stejně jako lučina, takže i tu dávám opatrně.
Agnes, podívej se na ten cottage radši pořádně, na některých je ta sůl fakt pěkně schovaná malinkým písmem v místech, kde bys to vůbec nečekala🙂)) I když je možné, že nějaký solený existuje, ale já žádný takový neviděla.

Cerstvamama - jogurty dávám jen bílé. Ono v těch ovocných musí být nějaké konzervanty nebo tak něco, aby tam to ovoce nekvasilo... Lepší je do jogurtu přidat přesnídávku nebo čerstvé ovoce.

agnes28
9. čer 2009

shaula: bežala som do chladničky a máš pravdu, je tam soľ... tak neviem kde som v obchode pozerala... 😀 no neva, možno trošku dám a možno to zbaštím ja 🙂

shaula
9. čer 2009

Škoda, už jsem se tě chtěla zeptat na značku... ☹
A teď jsem si všimla, jakou blbost jsem napsala - že prý možná existuje solený🙂 Mělo být nesolený, jak jsi správně pochopila🙂

agnes28
10. čer 2009

jasné že som to pochopila 😉

zoubek
10. čer 2009

ahojky všem 🙂 ovocné jogurty se také můžou, je dobré na střídačku s bílým. Florian je ok, také ovocné activie jsou super, nebo i klasické jihočeské ve skle - ovocné.

shaula
10. čer 2009

Hurááá, sehnala jsem nesolené žervé!!! 🙂 🙂 🙂
A na jiném bylo konečně napsáno, kolik té soli obsahuje, je to jen 0,7 %, takže při množství, které prckové sní, to asi taky není žádná tragédie 😉