Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

daluri
23. únor 2009

Alsou,u nás to je taky tak, kolikrát sní i dva talíře na oběd...a to je holka 😉 A kojím tedy taky dost, ona mi nechtěla pít ani čaj či vodu...ale od minulého týdne jí to dávám po lžíčkách, tak aspoň cosi do ní dostanu..A my sice zoubky máme, ale s pečivem jsme začli po troškách nedávno, taky se jí to pořád lepilo na patro a natahovalo jí to..

andy80
23. únor 2009

berenika39: ne, ne, tuhle knížku jsem nečetla, jen jsem o tom slyšela. A díky, fakt to nehrotím. Snažím se dodržovat tak nějak postupy, ale jedu si svým vlastním selským rozumem. Řekla bych, že někdo to opravdu přehání.

keba: lepší než Kiri sýr je rozhodně lučina a malá mi sní tak půlku slabšího krajíce. Normálně to namažu, odlamuju kousky a dávám do pusiny. Vypije u toho hodně čaje.

many: Hamé má skleničky s vepřovým masem od 8. měsíce. Třeba těstoviny se šunkou a sýrem, ta šunka, je vlastně vepřové maso, když si přečteš složení. A je jich víc, tahle mě teď napadla.

Daluri, červená čočka tolik nenadýmá dětské bříško, jako čočka obyč. Já jí malé vařím tak 2 - 3x v měsíci. Má jí strašně moc ráda.

daluri
23. únor 2009

Andy a jak ji vaříš, určitě se namáčí, pak povaří a pak co? Přidáváš k tomu něco, mixuješ to?

berenika39
23. únor 2009

andy, jj, já už z toho měla komplexy, jak se tu občas řešily podrobnosti, procenta,gramy,pomalu jsem se začala bát dát pétovi najíst bez mikromakrobilogického rozboru obsahu v misce 😀 😀 . Držím place, at jste zdraví a chutná vám!
p.s. zusím tu červenou čočku i malému, tak za dva týdny. sama ji mám ráda, dělám z ní polívku, s česnekem.

alsou
23. únor 2009

daluri tak to jsem ráda, že nejsme sami.
Taky jsem myslím slyšela, že se hlavně ta červená čočka nemusí tak dlouho vařit a je dobře stravitelná. Ale ještě jsme ji neměli. Musíme jí koupit.
Já dávám Toníčkovi pít z hrníčku s pítkem, ale musela jsem z něho vyndat ten ventyl co zabraňuje samovolnému vytékání. Prostě máme těď hrneček jako, když jsem byli malý my všichni.

daluri
23. únor 2009

Alsou, mi Terka nechtěla ani z flašky s cumlem, ani z pítek, mám měkké i tvrdší-- z toho tvrdého chvíli pila,ale hlavně si brousila zuby. No dávám po lžíčkách a začnu asi učit normálně. Akorát si musím nervy na to připravit 😀

Ta čočka se asi kupuje jen ve zdravé výživě, co? V obchodě jsem ji ještě neviděla...ale taky koupím a vyzkoušíme.

alsou
23. únor 2009

Tak to s tím pitím máme skoro stejně. Teď jsem zvědavá jak to udělám, když chci přestat s kojením z flašky pít nechce a z hrnečku to bych do něj určitě moc mléčka nedostala.

daluri
23. únor 2009

No já s kojením asi hned tak nepřestanu, chci nanejvýš do 2 let.. 😉

petka80
23. únor 2009

daluri, jj, červenou čočku seženeš ve zdravé výživě nebo myslím i v některých supermarketech v biokoutku. Nemusí se namáčet, je dobře stravitelná i pro malé děti a vaří se jen asi 20 minut. Můžeš ji třeba přihodit k nějaké další zelenině.

Jinak taky bych se přimlouvala spíš za lučinu, žervé nebo jen máslíčko místo kyri 😉

martimarti
23. únor 2009

Před chvíli jsem byla nakupovat a koukala na ten sýr Kiri a teda složení nic moc...samé éčko a soli. To bych dětičkám já osobně nedávala, alespoň ne v této věkové kategorii o které se bavíme. 😉

akdar1
23. únor 2009

Berenika 39: Tak knihu od Fořta mi mamka pořídila k Vánocům, neboť jí už vytáčí, jak tu stravu pro své dítko pořád nějak řeším (když vychovávala ona mě, nijak se to extra neřešilo...už od pár týdnů jsme jedli kaše a jiné příkrmy 😉 . Zřejmě jenom slyšela, že by pan Fořt měl být odborník na stravu, ale už si z toho nic nepřečetla...- to by se jí asi protáčely panenky ještě více, chi... Já jsem knížku jen zběžně pročetla a když jsem zjistila, že i přes svoji obezřetnost krmím dítko něčím, co by podle zmíněné literatury mělo jíst až bůh ví kdy, tak jsem jí uložila do knihovny a pojedu podle klasické dětské kuchařky 😀

berenika39
23. únor 2009

akdar1: 😀 😀 , mě ji koupili mladí, syn a skorosnacha, znají pana Fořta jako výživáře dospělých, oba cvičí a sportují, tak si o něm myslí jen to nejlepší. Já taky, on je odborník, ale do miminek se neměl pouštět 😀 😀 😀 .
Příkrmy dávám už asi tři týdny, petásek se cpe, až má boule za ušima a zatím snědl vždycky všechno s chutí. Co dodat.

andy80
23. únor 2009

Holky, červenou čočku kupuju v Albertu. Pravda, občas jí tam nemají. Jinak se normálně uvaří ve vodě, nemáčet se nemusí. Může se dát jen tak vařená třeba s uvařeným vaječným žloutkem nebo nějakou zeleninkou, ale malé chutná tohle:

olivový olej, na to cibulka, trošku orestovat, pak tam dát oloupaná a nakrájená rajčátka, jen trošku orestovat, zalít vodou, přidat čočku a vařit do měkka. Když je to uvařené, tak k tomu přidám kousek uvařeného masíčka, zamíchám, vychladím a malá dlabe jako o život.

many
23. únor 2009

andy - aha 🙂 já si to někdy čtu a někdy ne 😅 tak už vím 😀 díky

akejka
23. únor 2009

andy80:
aj ja som podobná ako ty, čo sa týka kŕmenia. Rada sa tebou nechám inšpirovať a čítam tvoje príspevky. Tiež to kŕmenie u nás nie je tabuľkové, tak ako ty dávam aj bravčové mäso (máme výbornú pediatričku a povedala, že môžme dávať všetky druhy mäsa), a vlastne všetko, čo vyrábajú v detských výživách...
naši najmladší sú v jedení dosť podobní 😉

pavlina05
23. únor 2009

andy 🙂 můžu dávat v 8 m porek???

pavlina05
23. únor 2009

...holky, ještě hloupá otázka, vaříte i z bio cibule???

kijonkova.k
23. únor 2009

pavli,porek určitě jo.A já dávám i cibuli. 😉

tamilla
23. únor 2009

baby odkedy ste zacali davat drobcom cibulu cesnak do jedla. Aj rajcinu? Ja som myslela, ze to je dost silny alergen a chcela som zacat az po roku.

Este mam jednu otazocku, kedy davate pocas dna rohlik, chapete to ako jedlo, alebo ako nnieco mimo? Neviem ako nato 🙂

luckahr
23. únor 2009

daluri, tak o čočce už holky všechno napsaly🙂, tak já k pastiňáku🙂-my ho dáváme, ve skleničkách je dokonce už od 4.měsíce (ale tady jsem ho neviděla myslim, jen v Německu). Takže klidně vyzkoušej.

many
23. únor 2009

tamilla - já mu rohlík zatím dala jen pááárkrát jen tak do ruky aby se sním seznámil 😀 a pěkně ho ožužláává 😀

beelinka
23. únor 2009

My rohliky tiez len okuskavame. Ak je pastinak petrzlen tak ho mame v jedalnicku dost casto, lebo z varenej mrkvy nas zapeka.. Aj my sme uz skusali cervenu cocku mame taku super smes a maly sa toho nevie dopapat. Ja mu varim skoro stale sama a prikrmi len sem tam aj to vacsinou spenat. Babenky pohryzkavaju uz vase deti alebo este mixujete na hladko ? Andy od kedy uz davas rajciny ? Ako ste na ne reagovali ?

many
23. únor 2009

beelinka - já dávám jen ze skleníček a tam už jsou kousky a papá to pěkně a zuby nemáme žádný 😀 jinak rajčátka už teď jsou v těch jídýlkách a dobrý 😀

pavlina05
23. únor 2009

Holky díky. My zuby nemáme, máme stále kaši. Mám už raději dávat kousky???
Rohlík ještě neměl, dávám do ruky křupky🙂

beelinka
23. únor 2009

Aj ja sa mu snazim tak na hrubsie mixovat uz sa mi zda, ze to trochu zuzle, len mi mamina vravela, ze mu to mam len vidlickou pucit a z toho sa mi len drhol...tak dalej mixujem. Ani my este zuby nemame, ale skusam mu davat piskoty a pomaly uz aj prehlta. Pavli muzes mu pomaly zacinat davat take hrudkovejsie. Je to ale na tebe. Malemu tie "sklenicky velmi nechutie a strasne dlho nic nepriberal, tak ja preto varim a to mu ovela lepsie chuti

many
23. únor 2009

tak Ladíčkovi skleničky jedou 🙂 jinak piškotky mu taky dávám ,po kousíčkách 🙂 až jeden požužle,dostane další 😀

many
23. únor 2009

jinak ty křupky jsem ještě nidke nesehnala 😖 a furt se po nich dívám

daluri
23. únor 2009

Luckahr, díky. DNes jsem vyzkoušela..malé chutnalo, no jí též chutná vše 😉

Rajčata jsem nezkoušela, je to prý alergen a my máme menší ekzem, ale po roce zkusím..

knobloska
23. únor 2009

Chtěla jsem se zeptat na přípravu špenátu. Malá má HA UM a já jsem slyšela, že špenát by se měl povařit v mléce, kvůli kyselině listové nebo tak něco 😝 . Tak mi není moc jasné, jak to mám provést.

martimarti
23. únor 2009

Špenát obsahuje velké množství šťavelanů, které jsou zátěží pro ledviny a přispívají k vzniku ledvinových kamenů a odčerpávají vápník z kostí, z tohoto důvodu by se měl připravovat s mlékem, aby došlo k jejich neutralizaci. Tak jsem to alespoň kdysi někde četla /je to ovšem dost zjednodušeně řečeno 😉 /