Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
11. bře 2009

hledala jsem teď ve skleničkách,ale už mám malo a tam nikde zrovna nebylo,že bych napsala název,no zkoušela jsem něco i od hippu a baby dream rosman,tak teď nevím v kterých,ale taky jsem hleděla no 😒

many
11. bře 2009

andy aha,tak já nevěděla jestli se to může nebo ne,tak to jo,tak to je v pořádku 😀

andy80
11. bře 2009

Od Hiippu kupuju hoooodně málo, protože mi přijdou, jak když jsou dělaný z umělý hmoty (aspoň mi to tak chutná)

many
11. bře 2009

to máš pravdu,já to zkusila a mám doma ještě jednu sklinku a je to pěknej hnus i ty z rosmanu nějaký,Ladík mi dnes snědl pár lžiček a pak se začal nadavovat,to poprvé,tak jsem to vyhodila a dostal jiný,už prostě jenom Hami a nic jinýho

gimulka
11. bře 2009

Holky kolikrát týdně by měli prcci vlasntě baštit maso?

zoubek
11. bře 2009

Andy, to je super moc gratuluji Anežka už je velká holka 😉 Za to my jsme stále u plazení.

Zrovna včera jsem ty čaje od hipp koupila 0,5l dnes jsem ho dala zředěný a šmakoval mu. Jo a občas kupuji i hipp skleničky, já to tedy moc neochutnávám. 😝 Nebude to tím,že tolik neochucují jako hami? Já ještě měla plnou kartičku s bodama za 10%+ ta na 15%. Mohly se uplatnit dohromady 😀

many a nebude ta nechuť tím,že mu leze druhý zub? Mě se také dávil když mu rostl!

zoubek
11. bře 2009

gimu, přece každý den. Jen jednou týdně se místo maska doporučuje žloutek. Já na něj ale občas zapomínám. Jen si myslím, že když mu uděláš i den vegetarián, tak to ničemu nebude vadit. 😀

gimulka
11. bře 2009

já mu dávám maso každý den kromě neděle, to má zeleninu se žloutkem. Dneska jsem si právě psala s kámoškou, ta má holčičku o měsíc mladší a ona jí vaří jenom zeleninové polévky, maso prý měla zatím jenom jednou, tak jsem si říkala, jestli nedělám něco blbě..jsem si oddechla...

gimulka
11. bře 2009

jo a dneska jsem mu uvařila rýži a smíchala s půlkou skleničky od Hami Krůta se zeleninou..Můžu to takhle dělat?

martimarti
11. bře 2009

Ahoj Andy, tak to máte dnes velký den, první krůčky, to je na oslavu 😉 Jinak o víkendu jsem dala taky poprvé /a naposled/ skleničku od Sunárku a přišlo mi to jako samý rajčatový protlak, ani malej to moc nešlo, nejraději teď má Alnaturu. Ale máme první úspěchy s pitím, už druhý den Zuzka docela pěkně pije, tak jsem ráda. 🙂

martimarti
11. bře 2009

Grimulko, já to taky tak dělám, půlím skleničky, malá nesní celou ani náhodou a nastavuji zase kouskem brambory, aby to měla sytější 😉

andy80
11. bře 2009

martmarti: já ti říkala, že na pití dojde taky řada. Malá dřív pila strašně malinko a dneska dá dva hrnky jako nic. Má pořád hrnek na zemi, vždycky si k němu doleze a coudí a coudí. A s tím chozením, to je na oslavu. Já to oslavila slzičkama. Nějak mě to dojalo, že už to vlastně není kojenec, ale batole.

gimulka: já bych to nemíchala, protože ve skleničkách je málo masa a když tam ještě přidáš ráži, tak je to hoooodně málo masíčka.

Jinak co se masa týče, tak já dávám maso 5x v týdnu, 1x v týdnu žloutek a 1x jen zeleninku s přílohou.

martinka79
11. bře 2009

Krásný večer maminy jdu jen na skok, andy moc moc gratuluji tobě a jako maině a prdelce az její pokroky. je to šikulka. a neplakej i když jsou to slzy štěstí. 🙂
Moc bych uvítala značku toho půllitru čaje či š´távičky je to ve skle a prodávají to v DM? tak to také kupuji pobčas. u nás se pije nevíc čaj a to ve velkém máme hrneček jinak lahev nemáme a mlíčko nehcce s tak prostě 2krát denně kojím. 🙂 ovšem jen když chce. 😖

andy80
11. bře 2009

matrinko, ten čajík je Hipp a mají 2 druhy, jeden je šípkový se šťávou z červených plodů a druhý tuším fenyklový se š'távou s jablíček. Lahev taky nemáme, skončili jsme u hrnku Mam jeden s měkkým pítkem na mlíčko a druhý s tvrdým pítkem na čajík. Ten na čají je nekapací a je super.

andyalukasek2008
12. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem si bláhově myslela, že když koupím něco pro prcka BIO, není to hnojeno dusičnany... Samozřejmě to není pravda! Takže asi má můj manža pravdu, že pokud to není z vlastní zahrady, nedá se tomu BIO až zase tak věřit, zato to ale spolehlivě vyčerpá Vaší peněženku... Rozklikněte toto:

http://www.novinky.cz/ekonomika/163620-brokolic...

martinka79
12. bře 2009

andy2008 tak to bych ti řekla ji já sleduji spektruma ct2 atam josu o tom pořady dost často že to je jen pozor reklama a tah moderna.
jinak super je nakupovat příma na farmách bio, ale kdo to bud eobjíždět, že? 🙂 trak hurá na pěstitelky a vypěstovat si to sami. já to tak dělám. 🙂

andy80 díky ti moc moc okouknu Dm nemám ho totiž přímo u nás, ale to nevadí až tam pojedu tak kouknu,Jinak jaký hrneček máš?

holky myslíte, že vadí když Míšovi teď ATB dávám do jídla na lžičku, odmítá ho pojmout už druhý den a je to tak šílený zápas, že to stejě skončí mimo pusu, jelikož to vyplivne. ☹

andy80
12. bře 2009

marinko, na čajík máme tenhle: http://www.baby-centrum.cz/cz-5-hrnek-na-uceni-..., na léto chci koupit tenhle, protože je větší a má stejné pítko: http://www.baby-centrum.cz/cz-5-hrnek-na-uceni-..., na mlíčko máme tuto lahvičku, ale ne s dudlíkem, ale s pítkem.

nezkoušla si ATB podat takovou tou jakoby stříkačkou jak je u Nurofenu přímo do pusiny třeba ve spaní?

martinka79
12. bře 2009

ano právě tou to dávám dostala jsme jí k tomu,ale po týdnu podávání už odmítá.

díky za odkazi okouknu to.

martinka79
12. bře 2009

já mám od aventu není špatná,a le chci kupovat ještě jeden a potom nejoblíbenější z Dm drogetie asi za 100kč taky neteče.Nuby díky za tipy.

andy80
12. bře 2009

Martinko, toho Nubyho jsme měli taky, ale malá už ho nechce. Má to moc měkké pítko, je to skoro jako lahev. Malá má nejradiši obyčejný tekoucí s tvrdým pítkem, tak jsem narazila na ten Mam, který má taky tvrdé pítko tvarovené podle představ malé, akorát je nekapací. Jinak Avent mám taky, ale zatím jsem nezkoušela. Z toho mi pil syn.

martinka79
12. bře 2009

máš pravdu, že ten nuby je jako láhev,a le dkyž nechtěl mlíko tak jsme mu dávala z tohoto hrnku UM. jinak ten MAm si koupím cena je přijatelná a asi rovnou z netu obejdnám i nějaké věci jiné. 🙂

many
12. bře 2009

martimarti no to je super,že už začíná bumbat 🙂 🙂 🙂 🙂

many
12. bře 2009

holky my máme pitko od Nuka a od canpol babie,ten má zatím nejraději,ale vytáhla jsem mu ten vnitřek ať mu to zatím pěkně teče 😉

martimarti
12. bře 2009

Ahoj many, ahoj holky, jo jo , lepší se to, už malá docela pěkně pije, hlavně odpoledne a k večeru, dopoledne moc ne, ale to je asi napitá z noci a k ránu, kdy kojím. Akorát jí jako vrabec, tak půlky skleničky k obědu, ale zase docela dlabe odpolední svačinu, má ráda bílý jogurt, přidávám trochu Frutapury, aby to neměla kyselý moc, občas jí do toho rozdrobím dětskou sušenku a zdlábne celou mističku, nestíhám jí dávat, otevírá pusinu jak malá kukačka 😀 . Ale hlavně že pije, teď vidím, že to půjde, chtělo to čas.

akejka
12. bře 2009

ahoj andy, máš šikovnú babu. Gratulujem ! Moja je o 2 týždne staršia, zatiaľ nechodí sama - len popri nábytku. A syn ti kedy začal chodiť ? Tiež tak skoro ?
ozaj, aké kupované výživky máte najradšej ? My HAMI. Zmieňovala si sa aj o Sunárku - párkrát sme mali nejaký, ale bol z neho výrazne cítiť kôpor a malej moc nechutil.

chasencha
12. bře 2009

ahpjte,tak my mame radi frutapuru a sunarek,to balenie 4 * 100 gramov aaale minule som niekde citala ze najlepsie vychadza o sa tyka zlozenia aj chuti sunarek od hro...ale v skle,chutil nam ale komu by nechutilo sldake 🙂
kupovali sme aj hipp ale prisli mi moc drahe a vlastne kupovane papame len ked nestihame prist dom alebo sme na vylete inak jej robim domace 🙂

many
12. bře 2009

akejka - my máme nejraději Hami 🙂 jinak mně malej chodí u nábytku od 8 měsíců,zatím teda u toho zůstal 😀
martimarti - Ladík má taky rád bílý jogurt s banánem a nebo s piškoty a nebo troškou přesnídávky 😀

akejka
12. bře 2009

many: prvá ovocná presnidávka, ktorú si naša malá zamilovala bola banánová od Hello. A doteraz tiež miluje banány.

many
12. bře 2009

my začali jablíčkem a pak už dostal banán rozkvedlanej vidličkou ale taky jsem měli nějaké přesnídávky kde byl banán s něčím

many
12. bře 2009

no dnes má zvýšenou teptůku tak moc nejí,ráno snědl půlku přesnídávky a teďka půlku oběda,tak pak mu to dám později