Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
30. bře 2009

no sem tam dávám i chleba s lučinou a nebo rohlík 😀

martimarti
30. bře 2009

Akejka, tak to je jasný, to musela být radost, taková výhra...super!
Many: "no sem tam" to nezní jako pravidelný režim 😀 Takže snídaně dáváš jen občas? Podle příležitosti? No je fakt, že když se mi zdá, že malá ráno moc nepije, tak taky dávám kousek chleba nabo rohlíku, většinou to rozdrobí široko daleko, tak to by se taky mohlo tvářit jako snídaně 😉

muminek
30. bře 2009

Akejka tak já bych asi neváhala to se naskytne jen jednou já kojím jen tak třikrát deně už ho pomale začínám odstavovat když bude to léto abych se taky mohla někam podívat. 🙂

many
30. bře 2009

tak většinou je to tak - 5 kojím
7 kojím
9 - celá přesnídávka
12 - oběd celá sklinka - 220 g
15 - přesnídávka s bílým jogurtem
18 - kašička
19 nebo 20 kojení
a přes den sem tam před spaním kojím
dnes jsem vstávali už před 5 takže po 7 brečel,tak jsem si říkala ,sváča bude dřív,tak zbodl celou přesnídávku s piškoty a kolem 10 banán s jogurtem a ještě měl jeden velký piškot 😀a do toho dvě kojení 😀 no a chleba s lučinou mu dávát místo přesnídávky,když to mám koupený 😉

akejka
30. bře 2009

many my dávame chlebík s Lučinou každý deň na raňajky. Teraz som kúpila prvý raz syr Prezident namiesto Lučiny a neobsahuje nič umelé, krásne sa natiera. Chutí tak isto ako Lučina...

muminek
30. bře 2009

My jíme tak po dvou hodinách, ale malýmu dělá prodlém jíst chleba kousne vytáhne ho z pusí rozbleptá a pak kus sní a něco zahodí. Dělají to i vaše děti

martimarti
30. bře 2009

Tak to máme stejný kromě té kaše. Ládík je pěknej jedlík 🙂 Dneska je holt při chuti. 😉

martimarti
30. bře 2009

Muminek, já nacházím chleba všude kolem, kde Zuzka jí. Tedy snažím se, aby jedla výhradně v jídelní židličce, ale někdy jí dám chleba nebo rohlík jen tak žužlat do ruky...no a pak musím luxovat 😀 Včera jsem našla kůrku chleba v květináči, asi si jí tam schovala na horší časy 😀 Jo, naše malá to taky dělá, ona si vždycky ukousne větší kus a ten tak vyplivne, někdy mám strach, aby jí nezaskočilo, ale zatím se to nestalo, naštěstí.

muminek
30. bře 2009

já doufám že ho to časem přejde

andy80
30. bře 2009

ahoj holky, u nás je to tak:

07:00 200ml mléka UM + kousek chleba na žužlání, pár piškotů nebo tak něco
09:00 Frutapura nebo půlka čerstvého ovoce
11:30 250g masozeleninový oběd nebo polévka
14:30 200ml mléka UM
17:00 jogurt nebo chléb se sýrem
19:00 200ml mléka

jo a nevím, kdo se ptal na tu Dobrou mámu, tak já jí začala kupovat taky, protože je bez éček. Jinak kupuju Floriany, Hollandie a Activie..

berenika39
30. bře 2009

ahoj, andy, nevíš? měla bych malému prý dát něco kalorického, pravila dnes doktorka, málo přibral, za 5 týdnů 300g, no říkala kaše, co taky jiného. Ale to se mi moc nechce, já antikašista ...je fakt, že ovoce, zelenina, jogurty a mléko moc na váhu nejsou...
Sladký taky nedávám, pečivo zatím jen tak ožužlává. Čím mu mám přilepšit?

agnes28
30. bře 2009

Ahojte dievčatá, mám jednu otázku... kedy ste zaradili, prípadne zaradíte jogurty kojenému dieťatku? my sme mali 9 mesiacov a chcela by som rozšíriť jedálniček len neviem či neni ešte moc skoro... ďakujem za odpovede🙂

zoubek
30. bře 2009

agnes, jogurty-bílé se dle mého mudra smí již od 6.měsíce. Já ale začala v 8.měsíci. Ty už můžeš na 100%

berenika, přemýšlela jsem nad tím a napadlo mě, třeba ob den mu udělat jen poloviční dávku kaše a smíchat s půlkou přesnídavky, nebo ovoce, nebo co dáváš. Nevím jaký máte režim, kdy máte svačinu a kolik baští,ale určitě víš jak to myslím. Já třeba dávám občas ty dětské sušenky,ale to nevím, zda Péťa již zvládne.

agnes28
30. bře 2009

Zoubek: ďakujem za odpoveď. ja myslím že už by som mohla skúsiť, lenže všade píšu inak, niekde dokonca že mliečne výrobky až od roka... tak sa v tom vyznaj🙂

andy80
30. bře 2009

berenik, vždyť to je pohoda, teď už děti nepřibírají tolik, ale jestli chceš přeci jen trošku přilepšit, tak dávej do ovoce nastrouhaný piškot, hodně tučné jogurty, dětské sušenky apod. Mě malá přibrala za 8 týdny jen 500g (od šesti měsíců do osmi měsícúů) a doktorka na to neřekla popel. Po půl roce už děti tolik nepřibírají.

agnes28: přesně, jak píše zoubek, bílé jogurty od ukončeného 6. měsíce, můžeš do nich přidat ovoce, když ti to nebude chtít jíst a ovocné od ukončeného 8. měsíce /takže i ty už můžete/. Jen pozor při ovocných jogurtech na ovoce, které jste ještě nezkusili, aby nebyla alergie.

mirustek1
30. bře 2009

ahojte,mozte mi prosim poradit,
rano: MM
8-8.30 :ovocie,vyziva
9.30-10.00:MM a ide spat,ked sa zobudi okolo 11.00-11.30,neviem ci nakojit,alebo uz ju nechat k obedu,lebo ked jej ponuknem MM,ona si da vzdy
13.00 :obed-masovozeleninovy prikrm
14.00 :MM a ide buvat
16.00-16.30: ovocie ale zas aj MM,tiez neviem ci ho uz mam vynechat
18.30:kasa
19.30:MM a ide buvat
Neviem ci ju mam nakojit aj po spani,alebo to pomaly vynechavat,pije malo cajiku,bojim sa aby nebola smadna,ale potom mozno by viac spapala prikrmov,a od kedy staci dietatku davat mliecko len rano a vecer?Tiez by som chcela postupne davat MM len pred spanim a pomaly od roka prestat kojit.

berenika39
30. bře 2009

zoubek, andy, děkuju, přemohla jsem se a dala večer kaši. čubrněl, co za dobrotu dostal místo láhve mlíčka. snědl to i s miskou. udělala jsem ovesnou. a do svačiny odpo - do syrového strouhaného ovoce budu dávat piškot nebo súúúšu, občas.
A máš pravdu, že to není žádná trága, hlavní je, že nehubne...mě jen vyděsilo, že na to, co do něj za den napadá, nemá na váze o dvě kila víc 😝 😝 .
Jinak v ruce umí žužlat kukuřičné křupky, ale nemáme zuba, takže s chlebem a rohlíkem se zatím jen očuchávají 😀

andyalukasek2008
30. bře 2009

Holky, našla jsem receptík na domácí pribináček 🙂:
1/2 l mléka, 1 vanilkový cukr, 50 g cukru krystal, 20 g hery, 1 vanilkový pudink, 500 g nízkotučného tvarohu (z vaničky)
Všechno kromě tvarohu uvaříme dohromady. Po vychladnutí vešleháme tvaroh a dáme do ledničky ztuhnout. Pro zpestření můžeme vmíchat nastrouhanou čokoládu, kousky ovoce apod.

akejka
31. bře 2009

berenika skúste ryžovú kašu. To je najviac kalorické jedlo podľa mojej dr. A mala pravdu, keď sme ju začali papať, váhové prírastky narástli o 100 % 😉 A ešte ryža s mäsom...

akejka
31. bře 2009

andyalukasek ten recept vyzerá dobre. To je asi od 12 mesiacov, že ?

berenika39
31. bře 2009

akejka? 😀 😀 , naa plotně mi bublá maso, zelenina a k tomu bude rýže🙂)). Rýžovou kaši budu dělat občas večer, na střídačku s ovesnou a s receptem od andy - mléko,banán, sušenka-mix.

andyalukasek2008
31. bře 2009

Asi ano, taky si to myslím, když je tam ten tvaroh, tak od ročku... Také se mi ten recept líbí 🙂...

ssara
31. bře 2009

Chcem sa spytat od kedy ste davali detom piskotky,roztek proste vyrobky ktore obsahuju lepok. dakujem 🙂

andyalukasek2008
31. bře 2009

To je věc názoru, my začali s lepkem od 8 měs., ale jen dětské piškotky, které mají žloutek, ale neobsahují celé vejce jako piškoty klasické... Ty budeme jíst po roce...

ssara
31. bře 2009

DAkujem tak pockame do osmeho mes. a zacneme papat piskotky. mozme aj rohlik a chlebik? 🙂

andyalukasek2008
31. bře 2009

Některé mamky dávají lepek již od 6 měs, je kolem toho veliká diskuze 🙂... Ano, i pečivo 🙂...

zuza.m
31. bře 2009

no ja som už s lepkom začala maly mal len niečo po 6mes.ked doktorka hovorila že už možem s lepkom.ja som sa mu chcela vyhnut čo najdlhšie koly tomu že je alregik na BKM.ale dotorka povedala že to je jedno že ked to aj odialim že tym nič nevyriešim že ak ma byt alergicky tak bude či začnem skor alebo neskor že sa tomu nevyhnem.tak som skusila aj rožtek aj kašu krupičnu.nevidim že by mal problem.tak dufam že je to už ok.

andy80
31. bře 2009

já znám na pribináčka jednodušší: tvaroh, vejce, cukr a smetana a hooodně vyšlehat (akorát se to dělávalo dřív, protože vejce je tam syrové a to v dnešní době fakt nee).

nicolas08
1. dub 2009

Ahojte mamičky velkých hladošov, poradite mi? Malý mi odmieta UM, na olovrant nechce ho nikdy len rano okolo 5 ,čo mu mám namiesto toho dať? na desiatu máva jogurtik+pečivo alebo ovocie+piškotky, čo mi poradite na olovrant? Večer papa kašu a ide buvať ďakujem za všetky rady,papa 🙂

akejka
1. dub 2009

nicolas skúste aj chlebík so syrom (Lučina, President natural), čerstvým maslom. My ho papáme na raňajky po UM. Nakrájam ho malej na kocky bez kôrky a dávam jej do pusinky, aj sama si dáva...Kôrky z chleba mi neskôr vyjedá zo smetného koša, ako včera 😠