Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

julyb
11. únor 2009

Ahoj Alishia aj moj je taký iba stále mama, mama......aj ked odídem na WC-ko tak len mama volá 🙂 ale papá poriadne plnú misku dnes na obed (hovädzinka, ryža, zelenina) 🙂

andyalukasek2008
11. únor 2009

Ali, to je docela moze... Mame dva spodni a lezou dalsi (uz ale pekne dlouho 😖 )... Asi je lepsi nenutit... Nakonec me uplne spasne napadlo dat mu to z lahve, ze ktere jinak cajik vubec nepije, je moc velka... A pil... On vzdycky musel mit 20ml stavicky a 80ml caje, slabsi pomer poznal a odmital... Najednou jsem mu to dolila cajem, tak mel 20 stavicky a asi 120 caje, tu stavu uz tam nemohl vubec citit dle me a pil!! Takze je to pekne vymyslo a zitra dostane cisty caj klidne z cehokoliv 🙂... Samozrejme, pokud nebude pit, zase vymeknu do stavicky 🙂... Ja mela strach, ze muze byt dehydrovany, neb vazi temer 10kg, ma max 500ml mlika, jogurt, presnidavku a maso se zeleninou za den... A vypije mi kdyz moc, tak 250ml caje a to slavim ☹... Takze jak ted nechtel pit, byla jsem z toho pekne na nervy... Ale stejne by asi mel vypit vic ☹, ale kolik? 1500ml tabulkovych (150ml/kg vahy), to bychom cely den nedelali nic jineho, kdyz ma jen 500 mleka... A i kdybych pridala 125 jogurtu, 160 prikrm a 160 ovoce, nejsem na tom ☹...

alishia
11. únor 2009

andy: bud v klidu🙂 my sme na 8 mesicni prohlidce meli 10,4kg a 74 cm.) Ja malemu davam pres den pit po troskach z hrnicku s pitkem, vubec to nepocitam. ale malokdy mi vypije 150ml caje treba. spis tak 70ml. ALe treba kdyz se probudi v noci a nechce spat tak mu strcim flasku s cajem a to vypije klidne 100ml. Radeji ma flasku nez ten hrnik. Ale piti je dulezite a na vahu se neobracej, dulezite je aby spravne pracovali ledviny a mel dost pocuranych plen. Kila vybehaji.

alishia
11. únor 2009

Ahojky Julyb🙂 Tvuj maly uz na tebe vola MAMA???? 😕

andyalukasek2008
11. únor 2009

Mame to velke kluky 🙂... kila neresim jako ze je tezky, ale ze na ta kila toho tolik nevypije.. Jeste jsem nenapsala vecer kasi... Diky Ali, uklidnila jsi me... Pocuranych plinek mame opravdu dost 🙂... Lukasek ji kasi po 19h a vydrzi do 5h rana, tak to uz vim, ze ma fakt hlad, ale mozna bych ten cajik mohla zkusit... Diky za tip!

alishia
11. únor 2009

neni zac.) ale ne abys ho kvuli tomu budila. Nam se obcas stava ze se vojta proste v noci probere a dela kraviny, tak mu dam caj on ho vypije a jdu ho dat zpatky do postele, treba bez vysledku, ale aspon mam dobry pocit ze neco vypil🙂 Vojta je na tom s tou kasi podobne.) Pres den mu to vnucuj, on si treba jen cucne, ale aspon neco. Davej mu pit co ma rad.

andyalukasek2008
11. únor 2009

No to mam trochu strach, at jej nenavyknu na sladka piti... Zkusim a uvidim 🙂, stejne si myslim, ze tu stavu chtit bude 🙂...

alishia
11. únor 2009

segra s brachou pili stavy od miminka a sou normalni🙂 teda obcas 😀 😀 😀 😀 Me nechutnala. To je prave ono, dneska je skoro vsechno spatny a my matky z toho pak mame depky, ze naucime deti na sladke, na slane, na mastne.)

andyalukasek2008
11. únor 2009

Presne 🙂 🙂 🙂, jasne je lepsi je naucit pit cajiky a vodu, je to svym zpusobem "dar" do zivota proti obezite a tak, ale nikde neni receno, ze nemuze trochu stavicky 🙂... Pokusim se, pokud to bude chtit bez... Pokud ne, nezblaznim se .-)...

alishia
11. únor 2009

andy: on se to nauci pozdeji, kdyz ne ted.) ja taky nejedla olivy a ted je jim🙂 tak dobrou noc.)

andyalukasek2008
11. únor 2009

Dobrou noc 🙂

many
11. únor 2009

AHOJ HOLKY 🙂
alishia - tak teď čtu jak píšeš,že děti někdy odmítají potravu,když jim rostou zoubky 😉 my zatím nemáme ani jeden ale co mi teď pááár dní dělá u jídla je sííííííííííla ☹ nevím jestli to bude zoubkama,už jsem na to taky myslela,ale zase v noci mi začal spát až do rána,ale k tomu jídlu - dám mu třeba 3 lžičky a pak z ničeho nic řve jak pavián a pochvíli se uklidní,sní zase pár lžiček a zase začne řvát no je to síla a to jen u jídla,jinak je furt hodnej 😒 možná i že by chtěl raději prso,ale přitom mi všechno jedl krásně,teď jako taky jí,ale už třeba nesní celý oběd a dělá u toho takovej rachot ☹ ☹ ☹ no snad to brzo přejde

many
11. únor 2009

jinak už taky začal pít z pitka,no huráááá 🙂 ale jak jsou teď ty netekoucí,tak prostě zatím to neumí sát,tak mu ten vnitřek vytáhnu ať mu to normálně teče a jeto,protože pil jen z hrníčka,ale to dost pomalu a byl mokrej 😀 tak jsem ráda,že pije z toho pitka,jinak mu dávám šťávičky zředěný kojeneckou vodou a někdy čaj 😀 ať mu chutná 😀

alishia
12. únor 2009

many: me malej taky sni par lzicek a zacne se vztekat...je mozne ze jim je to neprijemne na dasnicky...nevim no 🤐 nebo je to proste vek kdy si deti zacinaj vyymyslet hovadinky🙂

bubaaca
12. únor 2009

junovka, to s tou lzickou je uz za nami, ked je prazdna, to nie je ono 🙂 , a ja mu dovolim samemu jest / len nie kasovite, lebo to je potom natrete viac po celej jeho hlave, stole a pod / tak mu dam do ruky kôrku a tekute davam lyžičkou. to funguje najlepšie. 🙂 😉
many a mne začal robiť toto isté až kým nedostal príležitosť si niečodávať do pusy sám, daj mu kôrku z chleba, to je dobré aj na dasničká a to už môže ,ja som dala lepok od ukonč.8 mes. 😎

cristin
12. únor 2009

Holky,kolko mozem dat mojej 7 mesacnej dcere z banana,kolko krat do tyzdna a s cim ho mozem miesat?Dakujem

akejka
12. únor 2009

my dávame 1 celý banán každý deň...aj v nemocnici malej tak denne dávali, takže to bude v pohode. Ak by ju to zapekalo, dávajte menej často. Ja ej banán nemiešam s ničím, ale môžeš s iným ovocím, napr. jablkom...

cristin
12. únor 2009

akejka,to by bolo uzasne,lebo jej velmi chutil.Cakam....ale vyzera,ze ho travi.Dakujem

many
12. únor 2009

holky já dávám banán s bílým jogurtem 😉 a moc mu to chutná,úplně si u toho pobrkuje,jako,že mňam mňam 😀 no bomba 😀

timbouctou
12. únor 2009

andyalukasek - prosím tě, to s tím pitím je tak, že děti, které mají nízkou váhu musí vypít tolik, normálním stačí i 200 ml čaje. My děláme dětský ovocný a nebo od teekanne s fenyklem a malý to pije bez slazení.

timbouctou
12. únor 2009

jjaanca - no ani v polívce mi hovězí nepapa, polívka mu chutná, zeleninu z toho sní, to už je vyzkoušený. Ale maso si v pusince střádá, dokud mu z ní nezačne vypadávat 😅 Zkusím udělat haši, uvidíme, kdo z koho 😀
A s vejci je to stejný, objeví je všude. Děs běs

andyalukasek2008
13. únor 2009

timbouctou: tak to jsem si oddychla 🙂, vcera pil jak o dusi, vypil 240ml 🙂, tak snad to tak pujde dal... Ten fenyklovy cajik zkusim taky, pamatuju, ze jsem kdysi mela vzorek a jel mu 🙂...

cristin
13. únor 2009

andyalukasek:Mne moja mala nepije vobec,ale ja ju este kojim.Vy kojite?Lebo ste ma nalakali,ona pit nechce....Vypije max 40ml fenikloveho cajiku a vazi 7 700 kg

andy80
13. únor 2009

cristin: pokud už přikrmuješ, jako že asi ano, když je malé 7 měsíců, tak už by měla mít tekutin víc. Alespoň 200ml vody, čaje nebo ovocných šťáviček.

Holky, dneska jsem vařila mňamku.

Na olivový olej jsem dala orestovat trošku cibule, pak jsem to zaprášila troškou červené papriky, přidala lžičku rajčatového protlaku a na to dala Baby Mix Mochovskou. Nechala jsem to zase trošku orestovat, zasypala troškou rýžové moučky a zalila vodou jen tak, aby bylo vše ponořené. Dusila jsem to pod pokličkou asi 20 minut. Pak jsem do toho přidala žloutek a pořádně ho rozmíchala a ještě jsem to chvilku dusila. Když bylo třeba, dolila jsem trošku vody. Když byla zelenina měkká, tak jsem to ochutila troškou bazalky a všechno jsem rozmačkala vidličkou. Holky bylo to skoro jako ze skleničky. Malé to moooooc chutnalo

cristin
13. únor 2009

Andy,no tak ta moja lekarka,kedze mala mi teraz pomaly pribera,povedala,aby som jej prusko nezaplnovala tekutinami,co jej nedaju nic....No ale skusim hruskovu stavicku,len velmi ju nechce.Ja prikrmujem ano naobed aj k vecery.
Si sikovna kucharka!!!

andy80
13. únor 2009

Cristin, ale to je normální, že v 7 měsících už dítě pomalu přibírá. Nj, ale to je právě to, každá doktorka má jiný názor. Ale zkus juknout do pitného režimu tady na kojencích je o tom téma. Tam je toho o pití hodně.

Jo a díky za pochvalu. Já pořád něco vymýšlím, aby to malé chutnalo stejně tak, jako skleničky. Dřív mi jedla všechno, ale od doby co měla střevní chřipku a papala jen mrkev a rýži ve skleničkách, tak si na to nějak zvykla a domácí moc nechtěla. Tak jsem začala vymýšlet recepty podle toho, co zhruba obsahují skleničky a daří se. Střídám domácí a skleničkové. Skleničkové dávám kvůli tomu, že má různé druhy masa.

basika
13. únor 2009

Trochu som nakukla a čítam o pití, no my máme problém....

vôbec mi cez deň nechce piť čaj, ani šťavičky... ako na to aby pila. Poslednou dobou som jej dávala z odmerky, čo býva priložený k sirupčekom, len to ide aj veľa pomimo aj jej občas zabehne, ale akurát takto jedine dostanem do nej. Mala obdobie, kedy aj vypila viac, nie veľa, ale teraz denne vypije ledva 20ml čaju... ☹ ☹

andy80
13. únor 2009

Basika, musíš to pořád zkoušet a pořád jí nabízet napít. Malá pije taky jako vrabčáček, že si jen tak ucucne, ale dávám jí často a vždycky ten 200ml hrneček za den vypije. Taky dřív pila víc.

kijonkova.k
13. únor 2009

Tak to jsem ráda,že s pitím nemáme problémy,hned od začátku příkrmů jí pití nedělalo problém,dokonce bych řekla,že ji to byvilo 😉 Teď zvládne i 700ml vody nebo čaje. 😉 Za to jídlo je boj 🙂 Ale dneska byla bramborová kaše s hovězím a snědla asi po 14 dnech celý oběd.Zítra bude hovězí polívka s krupičkou a žloutkem,hodně hustá,tak snad to taky bude papat 😉

berenika39
13. únor 2009

ahoj, zkušenější maminy,když jste u toho pití - koupila jsem štávu mrkev jablko, je taková hustší, půjde to pít z hrnečku s pítkem? máme tu měkkou hubičku. peta s tím umí pít hezky, jen jestli se to nebude ucpávat?