Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

sussanah
12. led 2011

@erinka83 jestli neco vyzistis, tak dej vedet, zatim mi to nikdo nebyl schopen nejak vysvetlit. Taky to vidim na to cele zrno, ale to by zas zalezelo i na druhu celozrnych veci, ne? Jakoze nekde je to fakt uplne rozemlete, tak v cem je nakonec rozdil 😕

erinka83
12. led 2011

kamarádka stejně staré holčičky jako mám já, kojí x krát denně (a x krát v noci), ale právě že malá to má jako jídlo a k tomu rohlíky 😒 křupky 😒 ona to moc neřeší, že prostě malá není papkáč, ale já si myslím, že je to tím častým kojením a rohlíkama kdykoliv, jen aby něco snědla 😒 já teda nejsem proti kojení 😀 ale potom roce si taky myslím, že prvořadý by mělo být jídlo a kojo jako doplněk...

bubelko
12. led 2011

http://www.najmama.sk/clanok/224852/celozrnne-a...

@sussanah toto som nasla o celozrnnych vyrobkoch v strave deti 🙂

sussanah
12. led 2011

@bubelko diky, takze jsem v klidu 🙂 Pecivo cerealni mu nekupuju a obdem ma tu kasi, takze bych rekla, ze je to ok. A prave ze, kdyz mu nahodou tu kasi nedam, tak to dopadne zacpu, takze asi to fakt nejak na tu upravu traveni potrebuje.

bubelko
12. led 2011

@sussanah 😉

erinka83
12. led 2011

teda myslíte, že kukuřičný lupínky jsou tak extra zdravý, ale je děcka jedly každej den? 😕

sussanah
12. led 2011

@erinka83 a vis, ze me to taky zarazilo? Podle me je to teda preslazene, ja si je obcas dam, malemu je taky obcas dam, ale teda kazdy den, no nevim 😅

zuzkat1
13. led 2011

@sussanah 🙂 no vies lenze ona zje tolko isti aj ked ju nenakojim... uz bolo par dni ked som chcela ze skusim teda ze nenakojim a zjedla pomaly este menej a este bola aj mrzuta... vyhovuje jej to taktoa zase nieco zje... tie obedy su asi najhorsie...to jej vobec nechuti...

erinka83
13. led 2011

@sussanah tak prý je problém hlavně v tom, že cereálie obsahují berozpustnou vlákninu, ovozel i rozpustnou... Prý ta vláknina na dětský střeva působí v podstatě jako kartáč, může to mít vliv na vznik alergie, dokonce až prý celiakie 😒 takže radši se vyhýbat... ale přímo na vločky mi neodpověděla, zkusím ještě zjistit. Taky je máme na snídani tak 3x týdně... Jinak asi nic, občas má trochu celozrnných těstovin, jindy zase my jíme bílý s ní, když se mi nechce vařit ve dvou hrncích...

erinka83
13. led 2011

@sussanah tak prý je problém hlavně v tom, že cereálie obsahují nerozpustnou vlákninu, ovozel i rozpustnou... Prý ta vláknina na dětský střeva působí v podstatě jako kartáč, může to mít vliv na vznik alergie, dokonce až prý celiakie 😒 takže radši se vyhýbat... ale přímo na vločky mi neodpověděla, zkusím ještě zjistit. Taky je máme na snídani tak 3x týdně... Jinak asi nic, občas má trochu celozrnných těstovin, jindy zase my jíme bílý s ní, když se mi nechce vařit ve dvou hrncích...

erinka83
13. led 2011

sorry, že je to 2x, jsem myslela, že když opravím překlep než se to odešle, bude to Ok a ono ne 😅

sussanah
13. led 2011

@erinka83 dik za info 🙂

danteska
13. led 2011

@erinka83 tak dnes som uz malemu cerealne pecivo nedala..ja som myslela ze je to zdrave tak preco nie..a dnes bol uplne v pohode cele poobedie,hral sa,ziadne mrncanie...vcera aj posledne dni bol dost mrzuty,plakal,aj v noci..tak ho muselo riadne brusko boliet..on sice malo spapal peciva,vzdy take 4-5 kuskov,ale do zeleniny mu pridavam pohanku,tak musim prestat 😒 dufam ze bude ok a ziadne nasledky..

zuzkat1
13. led 2011

baby tak dnes mi mala jedla paradajkovu polievku... ona mala navarenu svoju zeleninovu polievku ale ked uvidela moju cervenu tak hned chcela... a tej svojej sa ani nedotkla tak sla cele do zachodu ako vzdy a dala som jej z tej mojej... ja davam len cervenu papriku do zaprazky a sol a cukor teda vsetko co uz jedla (aj ked take mnozstvo ako pre dospelych) a navyse ten pretlak tak uvidim ci uz moze paradajky ... dufam ze ano🙂 zjedla sice len par lyziciek ako obvykle... ale jedla ich s chutou🙂

zuzkat1
13. led 2011

@erinka83 no super informacie... mne sice nerobi problem dat malej biele pecivo lebo ani ja nejem ine, ale tiez by mi nenapadlo ze nie je zdrave pre nu a mozno by som casom dala akoze jej chcem dobre a pritom by som jej uskodila... 😖

erinka83
13. led 2011

@zuzkat1 u nás je to tak poslední dobou, že nemůžu jíst něco jinýho než malá 🙂 a často mi musí jíst přímo z talíře, asi co kdybych tam měla něco lepčího než ona 😅

danteska
13. led 2011

@zuzkat1 ja chcem skusit dat malemu cez vikend svieckovu a knedlu..aspon omacku s knedlou keby spapal..tak som zvedava...len dufam ze ho ta zmena nepokazi ako doteraz a nebude zas nic chciet 😖

zuzkat1
14. led 2011

@erinka83 no ale zatial je v pohode🙂 takze asi moze paradajky co je super, lebo mi to znacne ulahci varenie pre nu... napriklad dam spagety a tak🙂 u nas inak prvykrat tak chcela...asi kvoli tej farbe🙂

zuzkat1
14. led 2011

@danteska no mozno ho to "pokazi" a uz bude chciet len take namky😀 ale nie neboj treba uz skusat vsetko...aj dr. povedala ze po roku uz vsetko okrem vyprazaneho a bravcoveho a jasne ze korenie s mierou....

danteska
14. led 2011

@zuzkat1 jasne,musim vyskusat,inak budem do puberty mixovat a varit zvlast zeleninu 😀 😀 😀

danteska
14. led 2011

@zuzkat1 ja mu ponukam stale cosi,dnes mal na desiatu vianocku s troskou masla-to mu chutilo a vcera spapal troska rohlika so syrom...jaj rada som 😉 tiez si myslim ze okrem tazkych a moc korenenych jedal by uz deti mohli papat vsetko-keby chceli 😀 inak si na nove chute hutnost jedla nezvyknu.moja svagrina ma velky problem tiez-ma 9,5 mesacneho syna a myslim ze okrem kojenia a trocha kase ci ovocia nic nespapa... 😒

zuzkat1
14. led 2011

@danteska ved sa nauci... ja neviem preco ale ja to este stale nevnimam ako problem... mala je spokojna a aj pribera a rastie... problem to pre mna bude ked nebude jest a nebude priberat... to uz bude problem...

danteska
14. led 2011

@zuzkat1 ved nevravim ze je to problem..vdaka tomu ze som nasla tuto temu a ste ma ukludnili tak to uz inak beriem..

zuzkat1
15. led 2011

@danteska to je dobe🙂 uvidis oni skusaju a ked zistia ze sa da tak to vyuziju... moja doteraz jogurt vzdy spapala aspon polovicu aj viec obcas...a dnes ani neotvorila usta... proste nic... aj take dni su🙂

danteska
15. led 2011

@zuzkat1 ja viem..no tak my sme mali teraz 2 dni celkom dobre a dnes-ako pises -dnes jedol vsetko nasilu a iba trocha..tak neviem ci zubky idu lebo je aj mrzuty alebo ho brusko boli...

alubinka
15. led 2011

@sussanah dakujem za ten receptik, dnes som malej urobila polievocku z tej cervenej sosovice tak sa zalizovala 😀
a k tomu pecivu, my kupujeme vylucne tmave rozky.. aj tie sa radia medzi celozrnne? teda mala by som jej kupovat radsej biele? (aj ked ich nemava casto, ale sem tam na hryzkanie)

alubinka
15. led 2011

a ozaj, este som sa chcela spytat, panguasa (ci ako sa to pise 😀 ) mozem dat malej? mate aj nejaky receptik po ruke? ja si ho najcastejsie robievam na masle

zuzkat1
15. led 2011

@danteska alebo nema chut🙂 moja dnes ani veceru nezjedla... ale to uz ani vcera a to som skusila krupicovu kasu a kedze som si povedala ze obcas trochu cukru ju nezabije a mozno aj zachuti konecne nieco tak som urobila kasu ako pre nas - normalne mnostvo cukru ako tam ma ist ze bude jej iste chutit😀 a cuduj sa svete ona to vyplula😀

danteska
15. led 2011

@zuzkat1 potvorka mala 😉 mozno mu nechutilo,vsak nemoze mat kazdy den dobry..

zuzkat1
15. led 2011

@danteska presne ved ani my nemame kazdy den na vsetko chut🙂