Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

martimarti
21. únor 2009

Holky, mám dotaz. Nejsem moc zběhlá v mase, když vaříte pro mimčo z hovězího a vepřovýho, jaké části používáte?? Určitě je tu nějaká zkušená kuchařka, co poradí masovému diletantovi 😉 😉 Dík 🙂

andy80
21. únor 2009

martimarti: kuřecí prsa, hovězí zadní a to fakt pěkný, vepřovou panenku (je drahá, ale pro mímo asi nej)

holky, dneska jsem vařila klasickou rýžovou kaši (malá má průjem od zoubků) uvařila jsem rýží v pytlíku fááááákt hoooodně do měkka, dala jsem 150ml té vody z rýže, přidala jsem 3 lžíce uvařené rýže a přidala půlku banánu a rozmixovala jsem to ponorným mixérem. Nesladila jsem to, protože banán to osladil a byla to fakt ňamka. Normálně bych jí to snědla 😀. Dá se udělat i s mlíčkem. A to tak, že místo té vody z rýže se použije UM. Je to pak ještě lepší. Jinak ten banán se dá nahradit třeba Frutapurou nebo nějakým jiným sladkým ovocem.

digysa
22. únor 2009

martimari: ja zatial kuracie prsia, morcacie prsia a ryby. Maso sa snazim kupovat organice, ale to je fakt drahe. Dobre ze mala jedava ako vrabec 😀

andy80: a kedy si jej to davala? Rano, vecer, alebo na obed? Aj ja to vyskusam.....znie to dobre.
Ja mam problemy rozdelit si ake jedlo mam davat malej rano, ake na obed a ake na veceru...
Toho ovocia nejako malo jeme, len na ranajky...ale aj to niekedy dame jogurt namiesto ovocia...tak neviem...
Ja davam este stale mlieko malej 3 krat denne. A my uz budeme mat rok za 2 tyzdne. Dokedy jej mam davat mlieko?

pavlina05
22. únor 2009

Holky a vepřové se tedy také může?? NA www.kojeni.net o něm není zmínka...???? 😒

many
22. únor 2009

ahoj holky 🙂
Pavlína - já dávám Ladíčkovi pořád kaše od hami a sunárku 😉

marmazel
22. únor 2009

Ahojky, prosím vás, kolik vaše dítě za den vypije čaje? malá jí všechno, to jí problém nedělá, ale za den vypije tak 50 ml, když 100 tak to je úspěch, mám strah, aby nebyla dehydrovaná.

many
22. únor 2009

ahoj já kojím a čaj - jak kdy,někdy vypije 150,200,50 jak kdy,ale včera jsem mu dávala šťávičku s vodou a vypil přes 300 ml za celý den,ta mu teda jela 🙂

marmazel
22. únor 2009

Tak to mi ne. no snad jí nic není. Jinak v jakém stavu jíte hrášek a kukuřice? Asi rozmixovanou, v celku uvařenou mám strah

andy80
22. únor 2009

digysa: u nás je to tak:

07:00 mlíčko
09:00 půl ovoce (jablíčko, hruška, banán... apod.) nebo Frutapura
11:30 oběd (maso, zelenina, příloha)
14:00 mlíčko
16:30 jogurt nebo chléb s lučinou
19:00 když je ke sváče chleba, tak mlíčko, když je jogurt, tak kaše (rýžová, jáhlová apod.)

Takhle nám to fakt vyhovuje.

Vepřové maso by se taky mělo dávat. Každé maso má něco, co dítě potřebuje. Samozřejmě maso musí být kvalitní

Marmazel: malá mi vipije tak 200ml čaje nebo šťávi, občas i víc. Já za ní každou chvíli letím s hrnečkem, ať se napije. Myslím, že těch 200ml je tak akorát. A hrášek a kukuřici už dávám jen rozmačkané vidličkou. Jsem koukala tuhle ve skleničce toho byli taky kusance.

marmazel
22. únor 2009

200mldoporučujou. No já mám strah s tý šlupky co je na tom hrášku a kukuřici, aby se jí to nějak nešprajclo c krku. Vepřové maso doporučujou až po roce.

amatula
22. únor 2009

no ja supky nedavm.....pekne prepasirujem!!a vraj s nich boli brusko a naduvaju 😒

andy80
22. únor 2009

tak nám šlupky nevadí a naše dr říkala střídat všechny druhy masa. Ve skleničkách je vepřové od 8. měsíce

berenika39
22. únor 2009

andy80, ahoj, jen jsem chtěla ti chtěla napsat, že tady čtu ráda tvoje odpovědi a líbí se mi to, nehrotíš výživu a přitom je to všechno "správně". Chci se zeptat - čtla jsi knížku Fořt - Aby dětem chutnalo? Vím, že tu je o ní téma, ale potřebuju potvrdit od někoho normálního, že to je extrém. Přelouskala jsem to, ale docela mě to yvvedlo z míry.

luckahr
22. únor 2009

berenika, já tu knížku nečetla, ale slyšela jsem, v jakém duchu je napsaná. A protože se taky považuju za "normální" 🙂 , tak potvrzuju, že je to extrem..........
hrášek, kukuřici jíme už normálně celý, malýho to nenadýmá. Vepřový jsme ještě neměli, ale ne že bych se ho bála dát, ale nějak mě nenapadlo 😉

many
22. únor 2009

no my jíme hrášek a kukuřici ve skleničkách od hami 😀 😀 😀

berenika39
22. únor 2009

uf, to jsem ráda....asi to sem nepatří - aby admini neremcali 😀 😀 , ten autor je fajn, znám ho, četla jsem jiný jeho věci, ale asi žije mimo realitu. Napsal to, ale chtěla bych ho vidět všechno to uplatnit v praxi. Pro normální ženskou, s dvěma dětma, rodičákem a hypkou 😀 . Určitě to ale myslel dobře 😀 😀 😀

pavlina05
22. únor 2009

Holky a o čem je ta kniha, že je to extrém???

Holky a vepřové se tedy také může?? 😎

Kolíkrát za týden dáváte maso?? Já 5 x, 1x jen zeleninku a 1 x žloutek.

JJ, andy dobře radí 😵

many
22. únor 2009

Pavlí já dávám 6x masozeleninový příkrm a jednou zeleninový se žloutkem 😉

many
22. únor 2009

jinak tu knížku taky neznám 😉

radka.m.
22. únor 2009

pavli-na netu kojení doporučují vepřové maso zavádět jako poslední,protože obsahuje velké množství alergenů.

berenika39
22. únor 2009

...když to vezmu hodně zkratkou - tak je ta knížka o tom, že děti nesmějí jíst nic až do tří let, kromě avokáda, batátů a hrachu, doplnit se to má omega3mastnými kyselinami. Ovoce nula, až po osmém měsíci, denně se má dodávat: olej z tresčích jater, kokosový panenský olej!, taurin, karnitin!!, drůbeží maso od dvou let, ke sslazení používat AMASAKE???, atd.....ted to trochu zlehčuju, jsou tam i normální věci, zajímavý, třeba doporučené dávky bílkovin, pitný režim atd. Na konci je receptář, ale jak jsem stará a zkušená v kuchyni, ani jedno to jídlo bych neupatlala, bo nevím, co to jsou ty suroviny, kde je koupit a kde bych na ně vzala 😀 😀 😀 😝

pavlina05
22. únor 2009

rady díky moc 😉

bere, takže nemám ani číst 😅

berenika39
22. únor 2009

jak chceš, někdy i negativní zkušenost se může hodit....ba ne, ušetříš si nervy i peníze. 😝 😝 .

pavlina05
22. únor 2009

breni, díky 😉

many
23. únor 2009

ahoj holky 🙂 tak taková knížka by ně taky nelákala 🙂 no já si raději přečtu v časopise nebo na netu zkušenosti maminek,jak nějakou knížku 😀 😀

many
23. únor 2009

no a mám zato,že vlastně,když kupuju jen jídlo ve skleničce,že vepřový neprodávají 😒 vždycky jen kuřecí,hovězí,jehněčí,

keba
23. únor 2009

Ahojky holky mám 9měs.mimi a pomalu jsme začli dávat na snídani chlebík s kiri sýrem..jen by mě zajímalo kolik by toho mělo mimi asi spapat aby ho to zasytilo??mě malá sní tak čtvrtku chlebíku a půl kostičky sýru..a to jíme půl hodiny,hrozně se jí to lepí na horní patro tak ji to musím pořád odlepovat...

daluri
23. únor 2009

Holky, chci se zeptat, jestli dáváte i pastiňák a pak se chci zeptat už dlouho, jaký je rozdíl mezi červenou čočkou a normální..Já teda ještě nedávala žádnou, ale zajímalo by mě to,když některé píšou, že už tu červenou dávají...

Keba, já si myslím, že záleží na mimi, kolik toho sní a na Tobě, sama odhadneš, za jak dlouho bude mít zase hlad..

kijonkova.k
23. únor 2009

daluri,červená prý tolik nenadýmá 😉 Myslím aspoň 😉

alsou
23. únor 2009

Ahojte já mám doma velkého jedlíka Toníčka.
7:00 kojení
9:00 250g jogurt + něco k tomu (přesnídávka, ovoce)
12:00 300g masozeleninový příkrm ( v týdnu 5x maso, 1x samotná zelenina, 1x žloutek )
16:30 250g kaše nebo přesnídávka nebo ovoce
19:00 kajení
mezi jídlem někdy i kojím.
Toníček také nechce moc pít. Vypije tak 50-200ml denně.

Sní toho opravdu hodně a to by někdy ještě jedl ale raději ho dokojím, protože mám strach aby si nevytáhl moc žalůdek.
Jinak maso dávám kuřecí, hovězí, králičí, a telecí. S králičím jsem začínali.
Závidím všem kterým dětičky papají pečivo Toník nechce ani žmoulat rohlík a namazaný chleba ani po maličkých kouskách. Nemá ani jeden zub tak moc kousky nechce.