Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

knobloska
23. únor 2009

Jo jo takhle nějak to bude, díky. A když ho povařím v tom HA UM mléce, tak to bude OK? Nebo není nutné dávat špenát vůbec?

martimarti
23. únor 2009

V tom ti moc neporadím, zatím jsem ho nepřipravovala, ale asi bych špenát podusila v trošce vody a nakonec zalila mlékem, ono ho nemusí být moc, jen trošku, ale aby tam bylo a dál už nevařila. Takto to alespoň dělám pro nás dospěláky 😉

martimarti
23. únor 2009

Jinak se špenátem pro mimčo bych byla opatrná, mívá nejvíce dusičnanů, potvora jedna. Snad kdyby se dal sehnat v bio kvalitě zmrazený.

knobloska
23. únor 2009

Díky, ještě s ním tedy počkám a pak to udeělám, jak říkáš.

tamilla
23. únor 2009

ja malej od zaciatku vsetko roztlacam iba vidlickou. Jasne ze ked narazi na vacsi kusok tak ju trosku napne 😎 ale inak bez problemov. Ovocie struham na struhaku to ma radsej viac dohladka, pretoze je to tvrdsie ako varene.

Spenat (mrazeny) pridam do hrnca v ktorom je uz ostatna zelenina aj s masom takmer uvarena a este 10min povarim. Mala sa ide zadrhnut. Inak v nejakej inej debate tu na koniku, niekto pisal, ze so spenatom opatrne, pretoze si natiahne vela dusicnanov zo zeme. Takze len sem tam a najlepsie zo zahrady kde sa nehnoji. Ale nam strasne chuti, tak davam mrazeny, ktory ma taku znacku kvalitny slovensky vyrobok.

Rohlik davate klasicky? mne odporucali grahamovy, ze sa tak nedroli a nelepi.

pavlina05
23. únor 2009

😅 holky a ten porek s čím podáváte???

daluri
23. únor 2009

Holky, já dala špenát jednou, když mi to přišlo jako vzorek od Hami..Ale bylo i v tv, že není špenát vhodný pro děti, jak se kdysi říkalo, jenže už nevím jak to přesně říkali - ten důvod.. Jenže oni jednou mluví tak, pak zas je vše jinak..no pak si vyberte.

pavlina05
23. únor 2009

Já dávám ze skleniček HAmi 🙂

martimarti
23. únor 2009

Právě špenát ze skleniček pro děti by měl být kontrolovaný, a i přes to v testech ty dusičnany byly, prostě se tam dostanou z půdy: http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck.... O mraženém špenátu ani nemluvě, proto bych hledala bio.

pavlina05
23. únor 2009

martimarti ...odkaz nejde ☹

tamilla
23. únor 2009

OK tak uz ste ma presvedcili zo spenatom len velmi opatrne a ked tak dam zo sklenicky

A co ta cibula, odkedy ste ju zaviedmi a akym sposobom? oparazite ju na oleji a potom udusite ostatne, ale iba povarili a rozmixovali...

pavlina05
23. únor 2009

a jak ten porek holky, prosím ☹

daluri
23. únor 2009

Já četla, že se má olej přidávat k jídlu, stačí lžíčka. Ne tepelně upravovat..pro tak malé mimi. A s tou cibulí by mě to taky zajímalo, je dost silná,ne? ALe mám tu třeba zelenou nať u cibule, tak jsem uvažovala, jestli přidat do polívky..

knobloska
23. únor 2009

Mě zarazilo, že ve špenátových skleničkách je mléko.

Pavlina, já pórek přidávám do polívek jako každou jinou zeleninu.

Cibuli nedávám, ale takovou tu jarní bych se nebála.

pavlina05
23. únor 2009

😉

martimarti
23. únor 2009

Dobrý, na druhý pokus 😉 😉

andy80
23. únor 2009

pavlina05: pórek můžeš do jídla už normálně přidávat a co se cibule týče, tak dělám normálně cibulkový základ na jídlo pro malou

beelinka: rajčátka dávám od 8. měsíce a reakci jsme na ně neměli. Dávám je vlastně od té doby, co jsem zjistila, že všechny skleničkové jídla pro mimča obsahují rajčatový protlak. Akorát rajčátka dávám bez šlupek. Hodím je na chvilku do vařící vody a šlupku lehce sloupnu.

A špenát vařím listový, jen ho povařím, přidám tam vaječný žloutek a nakonec když už to odstavím, tak tam přimíchám trochu UM. Mléko se dává, aby neutralizovalo kyseliny, které špenát obsahuje.

akejka
24. únor 2009

knobloska: Aj ja malej robím občas špenát - zalejem jej ho bielym jogurom a prehrejem. Tak jej to chutí. inak my špenát dávame od prvých príkrmov dr. nám to doporučila...

muminek
24. únor 2009

Holky a co těstoviny?

andyalukasek2008
24. únor 2009

Myslím, že už je klidně dávat můžeš... Bezvaječné...

pekacka
24. únor 2009

co davate na chleba 11 mesačným detom??
moj malý ho zje iba suchý a rožok tak isto.. skusila som mu ho natret maslom aj s presmidávkou ale to vobec nechcel. syr som ešte neskúšala, a čítala som že možeme dať džem, ale to určite nebudem ešte dávať, lebo všetky sú hroooozne moc sladke...

alishia
24. únor 2009

Ahojky, me by zajimalo jeslti muzu synovi kazdy vecer davat k veceri kasi? on nic jineho neji? nebo jestli mu mam pred koupanim dat nejaky jiny jidlo treba ze sklenicky a po koupani dat mleko? Kasi mi pije jen z lahve..

radka.m.
24. únor 2009

laishia-já bych řekla,že to vůbec nevadí,že máte každý večer kaši,my jsme starší a tu kaši máme každý večer před spaním taky,jíme jí teda normálně lžičkou,ale pokud ji malý jí,tak mu ji dávat budu,třeba se jí za nějaký čas přejíme a budu muset vymýšlet něco jiného,aspon tak doplníme denní mléčnou dávku. 🙂

kijonkova.k
24. únor 2009

Holky,sice to není úplně k tématu,ale už jsem to zkoušela i na receptech,tak ještě tady.Nevíte,jak se dělá potahovací hmota na dorty z marshmelow?Těch bonbonů?Někde jsem to kdysi četla,ale nemůžu to najít. 😉

luckahr
24. únor 2009

kijonkova, nevim bohužel 😒
alishia, v kaši nevidim problém, my jí donedávna taky večeřeli s pár výjimkama pravidelně. Teď už jich začíná být asi přejedenej a už je tolik nechce, tak budu muset začít s nějakejma novinkama 🙂. Máte holky někdo tip?
holky, koupila jsem v dm ovocné pyré alnaturu (novinka), mimochodem dobrý, je to 100% ovoce a i cenově gut. A chci se zeptat, to jedno je s rakytníkem, myslíte, že to roční dítě může?

zoubek
24. únor 2009

Ahojky, také máme kaši na noc každý den. Třeba mu tam přidám lž. přesnídávky a má vždy jinou chuť. Jsem ráda, že mi jí baští, nevím co bych místo toho dávala. Nemáme ani jeden zub ☹

radka.m. - jsi super, od začátku co čtu MK, tak ty jsi všude a pomáháš. dík 🙂

many
24. únor 2009

ali - taky jíme kašičku každý den 😉 lžičkou teda 😉

many
24. únor 2009

jinak jsem si všimla,že od Sunarky - se prodávají skleničkový jídla - dobrou noc 😉 od 10 měsíce,viděla jsem to v tesku 😉

andy80
24. únor 2009

muminek: těstoviny už normálně dávám, samozřejmě bezvaječné.

alishia: v kaši taky nevidím problém, Jiřík mi jedl kaše pořád asi do roka, pak to nevzal do pusy a do dneška kaše nejí, jen bramborovou. Malá teda kaše miluje, ale dávám je tak 2x v týdnu, ona je nepotřebuje, na noc jí stačí mlíčko, tak jí je nechci dávat zbytečně. Ale jinak by to chtělo, abyste začali papat kaše ze lžičky, do lahve se nedoporučují.