Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

zoubek
5. bře 2009

Ale než jsem na to přišla, tak mi to blindil 🙂

kijonkova.k
5. bře 2009

zoubek,díky 😀

andy80
5. bře 2009

jej holky, vy jste nakecali dvě stránky, kdo to má dočítat? 😀

hele, k těm jogurtům. Mají se dávat smetanové kvalitní jogurty, což Florian jistě je. Nesmí se samo dávat denně. Já malé jogurty střídám. Malá jí ovocné i bílé, takže u ná s tímhle no problem. Kupuju Hollandie, Activie, Floriana a Jihočeský ve skle.

Pokud děti nechtějí jogurty, tak je rozhodně nenutit, šak o ni na to časem dojdou, že je to ňamka. Zatím je potřeba dávat dostatek mléka a sýry.

zoubek
5. bře 2009

Kupujete někdo těstoviny panzani? Zajímalo by mě, zda jsou bezvaječné, nikde jsem to tam nenašla. ☹ Pokud tedy nejsem úplnej slepoň.

zoubek
5. bře 2009

Andy a může se od 8.měsíce?

andy80
5. bře 2009

ali, žampiony už jsem malé taky dávala, hned jak jsem zjistila, že jsou ve skleničkách od 8. měsíce. Jsou to trochu jiné houby, takže pohoda.

jinak naše míry v 10ti měsícíh 9950g a 76cm - prej modelka, říkala Mudra. Mě přijde trošku naplácanější ve srovnání se synem, ale prý není.

a papáme takto:

07:00 200ml mléko
09:30 Frutapura nebo čerstvé ovoce (střídám)
11:30 masozeleninový oběd cca 220g
14:00 200ml mléko
17:00 jogurt nebo chléb se sýrem (střídám)
19:00 200ml mléko nebo dělám mléčný koktejl (150ml UM + půl banánu + 3 Sunarky sušenky a rozmixovat tyčovým mixérem), nebo Nestlé mlíčko s kaší (taky to různě střídám, kaši už jsme odbourali)

A spaní
09:30 - 11:00 dopolední šlofíček
14:30 - 16:00 odpolední šlofíček

kijonkova.k
5. bře 2009

Holky,tak dneska malé vařím kuskus s kuřecím,batáty a petrželí.Nahoru jí nastrouhám sýr,tak běda,jestli to nebude chtít 😠 😉

martinka79
5. bře 2009

Ali já tzedy malému dávám ráno jako my dopoledne s dcerou sváču poledne jako my odpoledne sváču a večer večeři všichni. Jinak dkyž někdo jiný a on jakoby by neměl tak mu prostě taky něco dám, jablko, banán, přesnídávku, sušu křupkyx prostě něco jako nám má taky chutě. 😀 u dcery to tak bylo normální. svíčkovou jsme dělala o víkendu.
Jinak jsme dnes byly u dr. sjme nemocní plně kojím ☹ neměl teď chuťk jídlu.

martinka79
5. bře 2009

taky chválím dortík koukal jsem až teď super. 🙂 já bych tedy pochutnala. 😝

zoubek
5. bře 2009

kijo: jéééé,tak dej vědět,jak baštila 🙂 Jinak jak vaříš kuskus a jaký kupuješ?

many
5. bře 2009

alishia -taky nakupuju v rosmanu,ten je nejlevnější 😀 😀 mám tu návštěvu tak nemám čas,sem tam juknu a dočtu 😀

martinka79
5. bře 2009

pokud můžu napsat tak já kupuji tento.:
Kuskus pšeničný celozrnný BIO
http://www.vitamina.cz/0,27,Biopotraviny,-zdrav...

kijonkova.k
5. bře 2009

martinka79,taky děkuju 😉 Byl moc sladký,jen na tu potahovací hmotu padlo asi 1/2 kg cukru 😝
Taky jsme nemocní,včera jsme byly na kontrole,dostaly jsme antibiotika,taky nechtěla moc jíst,ale už je to lepší,teploty nemá,jen ta hnusná rýma se nás drží,já taky furt smrkám 😝

zoubek:kuskus dělám jako těstoviny,jen to stačí povařit chvilinku,jen tak projít varem a je to.Teď mám nějaký v zelené krabičce,kupovala jsem ho v Bille 🙂 Nám to dávám do rajské polívky,je super 🙂

many
5. bře 2009

jéééééééééé taky jsem jukla na dortík,ten teda je 😀 😀 dala bych si 😀 😀 😀

martinka79
5. bře 2009

kijonkova.k . jak jsi dělala tu hmotu něco jako marcipán? my máme zánět průdušek

kijonkova.k
5. bře 2009

martinko,jsou to rozpuštěné bonbony marhmelow v mikrovlnce s troškou citr.šťávy a pak se do toho přidává moučkový cukr...pořád a pořád.Dokud to nelepí a dá se z toho vyválet plát.Nejhorší je pak to přenést na ten dort.Měla jsem tam dírky,na bocích,tak jsem je zalepila tou hmotou a pak schovala pod tu červenou stuhu 😀

martinka79
5. bře 2009

aha to neznám vidíš. díky můžeš mi přesně recept napsat do Ip abychom tu holky nerušily? 😀 já dělám z UM marcipán

zoubek
5. bře 2009

Tady nikdo nikoho neruší, také se rády přiučíme, když se to týká dortu k 1. narozeninám - to je také příkrm ne? 😉 😀 😀

Také máme zánět průdušek ☹

kijonkova.k
5. bře 2009

zoubek,tak samozřejmě nejedla,ještě,že máme psa 😀 Ona by tak nejraději měla všechno rozmixované,ale na to jí teda prdím.Však hlady neumře.Ale jsem zase vytočená,se s tím tady s..u(s prominutím) a ta moje mrška sní 4 lžičky a víc ani ťuk. 😠

martinka79
5. bře 2009

Zoubek tak to se máte jako my. 😀 ☹ kijo, tedy ty nevděčné děti, my se pro ně můžeme rpzkrájet a oni na nás takto. to je děs. Náš nejí taky teď nic jak je nemocný jinak tedy je to popelnice co sežerena co přijde. takže mám dva jedlíky. vlastně 4 tátu, psa a dvě děti. 😀

berenika39
5. bře 2009

pro andy - můžu, i když je malej ještě nepokročilej?? 😀 chtěla jsem se zeptat, taky se mi podařilo konečně vyřadit z jídelníčku kaše, na noc jsme je nepotřebovali, ale snídal je, hladovec. Před spaním pořád dávám ještě jen mléko, 210ml, a spí super, od osmi, bez probuzení, v klídku. Ted ale začal kvůli jídlu vstávat o víc než hodinu dřív, má hlad. Napadlo mě zahustit mlíko banánem a bezlepkovým piškotem, rozmixovat, ale co to ovoce na noc, není to do žaludku těžký? Tobě po tom spinká dobře? Ten nápad je super. Mlíčko má rád, nechci mu ho ubírat.

andy80
5. bře 2009

berenika, klidně do mléka ovoce přidej, rozhodně to nebude tak těžké jako kaše. A lepší než ty piškotky budou ty dětské sušenky nebo suchary. Ze začátku jsem dávala Hipp suchary, mají minimum cukru, teď už dávám Sunarky.

zoubek: co jestli se smí od 8. měsíce? Ty jogurty smetanové?

berenika39
5. bře 2009

sunarky mám, zkusím,a ty suchary jsem viděla, ale nenapadlo mě to 😝 . nepotřebuju prckovi dávat nic "navíc", hodně jí, tak by asi stačily na zahuštění. Děkuju!

zoubek
5. bře 2009

kijo: Tak to je fakt škoda. Taková dobrota. Také bojuji s kouskama. Dnes měl skleničku od 8.měsíce a dávil se mi s těma kouskama, snědl asi půlku, do toho ten kašel. No a nakonec trochu vyblindil 😢 Kdyby někdo poradil jak na ty vychytralý malý osůbky, budu ráda.

andy: jj, jestli už může ovocné, smetanové? dik

Dnes jsem mu dala poprvé žužlat patku od chleba a chvíli mu to šlo, ale bála jsem se, aby mu nezaskočilo. Dík ali, nakopla jsi mě 🙂 Jinak pořád nevím, co myslíte těma kukuřičnýma sucharama?

romi.r
5. bře 2009

ahoj holky mám dávat malému sušenky do ovoce, ale poraďte jaké, jsem alergik a všude je vejce, které zatím nejíme.Koupila jsem tyhle http://www.kapkazdravi.cz/eshop/2/detska-vyziva... , ale je tam zase med, tak nevím, asi je dojede manžel. 😒

zoubek
5. bře 2009

Myslím, že to nevadí. Skoro všude je med. V kaších ( nutrilon má kaše medová) , i v těch sunarkách - sušenkách je med, ale asi je to zanedbatelné množství.

zoubek
5. bře 2009

Koukla jsem se na odkaz a neobsahuje ani 1% medu, tak to je dle mého názoru skoro bez medu 😀

kijonkova.k
5. bře 2009

romir.r:myslím,že sušenky safari od Hami neobsahují vejce. 🙂

kechkat
5. bře 2009

andy ty jsi taková dobrá duše s radama,myslíš si že bych už mohla malé dát do polévky jíšku?Normálně z másla a bílé mouky nebo raději z tmavé mouky? 😒 Díky za radu 😉

romi.r
5. bře 2009

holky díky