Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
18. bře 2009

jéééééé 😖 a já mu ji dávám 😅 ještě,že to neměl teda mockrát,bobešek

andyalukasek2008
18. bře 2009

Nic se asi nestalo, ale asi mu to ani nic dobreho nedalo ☹... Prejdete na to maselko, kupuju cerstve maslo nebo maslo od madety, mazu na chlebik (deti potrebuji ten mlecny tuk) a do jidelek davam maselko nebo oliv. olej... Bude mu to i vice chutnat si myslim 🙂...

many
18. bře 2009

no já kupuju skleničky,ale to másílko mu teda koupím,my jsem zvyklí na ramu,že se dobře roztírá a to obyčejný máslo je jak beton 🙂 ale tak kvůli Ladíčkovi ho budu muset hned dnes koupit 🙂 už si to píšu na papírek 😉 díky

many
18. bře 2009

andy - díky předem za ten email 😀 😀

andyalukasek2008
18. bře 2009

Nemáš zač! My také jinak jíme Floru, máslo jen občas, ale my už nejsme ve vývinu, leda tak do šířky 😠 😀 😅

many
18. bře 2009

😀 😀 😀 😀 jdu žehlit,pak se tu ukážu 🙂

akejka
18. bře 2009

alishia: mne poradila dr. dávať malej na raňajky vianočku - nakrájanú na kúsky s čerstvým maslom a zaliate trochou teplého dojčenského mlieka. Vraj to malé miminká milujú ! Idem vyskúšať aj ja 😉

many
18. bře 2009

vánočku 😉 týýý jo,to mě nenapadlo,koupíme na víkend 😀

kajkape
18. bře 2009

Ahojte,
ako vyzera jedalnicek 8,5 mesacneho baba? vsade citam inak :o( tak uz zacinam byt z toho poriadne zmatena :o( napr. na ranajky chlebik len s masielkom, alebo mate aj nejake osvedcene natierky? a ta vianocka moze byt od kolkych mesiacov? ja som dnes prvykrat skusala v mliecku namoceny rozok, chvilu mu to chutilo a potom si povedal dost a uz ani susto :o(. Jablk na olovrant uz je tiez prejedeny, na hrusku ani nepozrie a banan sa mu uz tiez nepozdava :o( Som pomaly v koncoch.

akejka
18. bře 2009

ajojte, zajtra idem robiť žemľovku. Napadlo ma, že urobím aj malej - niekde som našla recept (od 8 mesiacov): 1 rohlík, 1 jablko, štipka škorice, 150 ml dojčenského mlieka, 2 lyžice oleja, 1 vaječný žĺtok
Rohlík nakrájať na kocky, zaliať vlažným liekom, primiešať žĺtok. Postrúhať jablko, primiešať k rohlíku, pridať štipku škorice. Zapekaciu misku vytrieť olejom, vložiť do nej zmes a piecť cca 30 min.

Už ste niektorá skúšali mimi urobiť niečo také ?

many
18. bře 2009

kajkape - na snídani mu můžeš dát přesnídávečku pak oběd a odpoledne třeba bílý jogrurt s troškou přesnídávky a s piškotama 😉

many
18. bře 2009

snad mu brzy více zachutná 😉 byla u mě včera sestřenka a má synka taky starýho jako je tvůj a taky jí málo papá 😉 banán mu nejede,....to chce čas neboj

kajkape
19. bře 2009

snad to bude vsetko tymi hornymi zubami, lebo inak netusim. Akcne som sa rozhodla urobit tu zemlovku, o ktorej tu pisala akejka. Maly zjedol len dve mini lyzicky. Nejedol dnes ani ziadne ovocie. Skusala som na neho jeho oblubene vyzivy - broskynovo jablkovu, same jablcko, hrusku aj banan /samozrejme postupne, nie naraz/. budem sa musiet asi obrnit trzpezlivostou. Biely jogurt mu este nechcem davat, este aspon dva-tri tyzdne mame cas.

akejka
20. bře 2009

kajkape môžete skúsiť aj vianočku, keď ti už papá chlebík. A moja malá miluje na raňajky chlieb so syrom lučina. To môže papať každé ráno a nepreje sa toho...

akejka
20. bře 2009

tak práve som malej robila tú žemľovku - čo som vám vyššie písala recept a mala úspech. Malá ju celú zbodla 😉 Nakrájala som jej ju na kúsočky a ona si ich sama dávala ručičkou do pusinky. Veľmi sa jej to páčilo, aj sa najedla, aj sa zahrala a vytrénovala sa v chytaní 2 prstíkmi 😀

zoubek
21. bře 2009

Ahoj holky 😀

Miauka. Jo jo, nakrkávalo ho to a část i vyblindil. Jsem si jistá, že to od těch zoubků bylo, jelikož máme 2 zub na světě a je s jídlem klid. Samozřejmě mu stále ty skleničky od 8.měsíce trochu mixnu, protože tam jsou už fakt kusy a to nám teda ještě nejde. ¨

akejka: dík za tip, píšu si recept, je super, jen co budeme umět pořádně kousat, vyzkouším. 🙂 Dělala jsi ji přesně podle toho receptu, nebo jsi si jí vylepšila? To je jen jedna porce?

gimulka
21. bře 2009

Holky tak mě tak napadlo jaké ovoce děti v tomhle věku můžuou? Ve skleničkách jedl banán, hrušku, jabko, meruňky a broskve, jinak mu dávám čerstvý banán a jabko...Můžeme zkusit i něco jiného? Co?

zoubek
21. bře 2009

Také může borůvky - sklenička. Já dávám ještě hroznové víno - oloupané,vypeckované, mango, teď jsem dělala nektarinku a také jsem již zkoušela blumu.

akejka
21. bře 2009

zoubek, robila som žemľovku presne podľa receptu. Len som ju kratšie piekla - stačí 20 min.
Je to jedna porcia, keďže to moja malá zblajzla všetko naraz 😀

zoubek
21. bře 2009

akejka, děkuju moc. Ještě mi řekni, dala jsi to jako polední jídlo, nebo večeři?

kajkape
21. bře 2009

med je alergen, ci sa mylim? to odporucaju az po roku (ak nie viac), ale podla mna to je na zvazeni kazdej maminy, co da a co nie

akejka
21. bře 2009

zoubek dala som jej to k obedu. Ide do toho aj vaječný žĺtok, tak to mala ako bezmäsité jedlo...

eppik.m
21. bře 2009

gimulka: ovoce nealergizující:
banány, vařené ovoce (jablka, hrušky, broskve, meruňky), meloun, vodní meloun, vařené ovoce (víno, třešně, švestky), borůvky, hrozny

potenciálně alergizující:
citrusové plody, exotické ovoce jahody, angrešt, rybíz, maliny, ostružiny

kajkape: med se nedoporučuje do 2-3 let

alishia
22. bře 2009

ahoj,

potrebuji poradit🙂

chci se zeptat, jestli do mlecne napr. od hami jahodové kase jeste pridavate UM? ja zatim malemu delala z UM (hypoalergenni) jen ryzovou NEMLECNOU kasi. ale nevim jestli ha mleko muzu dat i do obyc. mlecne kase. Ja potrebuju do te kase to UM dat, abych naplnila denni davku mleka🙂

andy80
22. bře 2009

Alishia: do mléčné kaše se přidává už jen voda. Mléčná kaše UM obsahuje, takže se to počítá jako UM

A co se ovoce týče, tak já teda dávám převážně čerstvé ovoce: jablíčka, hrušky, banány, broskve, nektarinky (teď bohužel nejsou), blumy, hroznové víno, mango, žlutý meloun, vodní meloun. Přesnídávky dávám Frutapury, Hipp Bio nebo Sunárek (všechno takové ty malé 100% ovoce kelímky) a ty dávám všechny, které jsou dostupné.

alishia
22. bře 2009

andy: ale to mleko co je v kasi, tak neni hypoalergenni, takze sem odkazana jen na ty nemlecne?

andy80
22. bře 2009

No pokud nechceš ještě dávat normální, tak bohužel ano. Pokud bys dala mléčnou s obyčejným UM, tak hypoalergení mlíčko už nebude mít smysl.

alishia
22. bře 2009

andy : diky, ja si to myslela. tak do toho roka vydrzime pro dobry muj pocit jeste na tom hypoalergennim a na nemlecnych kasich a pak uz zacnem s normalnim UM. Skoda ze tech nemlecnych kasi nedelaji od Hami vice druhu, delaji akorat 3:(

andy80
22. bře 2009

Alishia a nezkoušela jsi Alnaturu, ty mají taky nemléčné kaše. Můžeš do nich přidávat ovoce nebo zeleninu. Do obyčejné rýžové kaše taky. Nebo zkus udělat místo kaše mléčný koktejl. 150ml UM + 0,5 banánu (nebo jiné ovoce) + 3 dětské sušenky a normálně rozmixovat. Malá to miluje, je to ňamka.

alishia
22. bře 2009

andy, to ja bych rada. a klidne to i zkusim, jenze problem je v tom ze mi to neprotece flaskou, a malej proste normalne jist odmita kasi. takze proste vecer usina u flasky. takze sem odkazana na to, aby to proteklo flaskou. jeste me napadlo, ze mu tu kasi budu davat pred koupanim a po koupani mu dam jeste trochu mleka, ale zas ho nechci na noc precpavat, tak ja nevim.

a to s tim bananem delas teple? neboli z toho malou brisko? vojta ma s briskem docela problemy, tak se toho bananu na noc docela bojim.