Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
30. bře 2009

no do roka bych je určo nedávala 😉 ale holky ti napíšou 😉 třeba už je dávají,nevím

martimarti
30. bře 2009

Ahoj many, no ty jsi tomu dala 😉 , hodit jsem takový odkaz 😉 . Ba ne, tuto knihu jsem měla půjčenou z knihovny a byla super, na to, že byla od zahraničního autora /obvykle se snažím brát autory české/, moc mi pomohla, když jsem začínala, v porodnici jsem se toho moc nedozvěděla a plácala jsem se v tom.
Holky, co vás na tom článku tak irituje, vždyť píše jen o včeobecně známých skutečnostech? Ať se to někomu líbí nebo ne, tak asi pozitivní vliv kojení byl prokázán. A nikde tam přeci nebylo psáno, že nekojené děti musí být nemocné, stejně tak že kojené děti nemocné nejsou.
Jeje, to teď asi budu za fanatika, co? 😀 😀 😀

many
30. bře 2009

martimarti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

many
30. bře 2009

já ho zrovna našla,jak tam bylo o tom jak je dobrý,ale i to hubnutí,..... 🙂 tak jsem ho sem šoupla,však já to nepsala 😀 😀 😀 😀

many
30. bře 2009

a jak se daří Zuzance 😉 😉 😉

many
30. bře 2009

už vás taky čeká 10 měsíční prohlídka co 😉

martimarti
30. bře 2009

Jojo, chceme tento týden, jsem moc zvědavá na váhu 😀

many
30. bře 2009

my máme 77,5 cm a 10,52 kg 🙂 🙂 🙂

many
30. bře 2009

ale kluci jsou větší macani jak holky,teda většinou,ale já byla oproti němu řízek 🙂 sice kilčajavascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody') stejný,ale ty faldy,to Ladík vůbec nemá,jen stehýnka a trošku ručky,já měla bříško a koziska 😀 😀 😀 prostě pořádnej macan 😀 😀

martimarti
30. bře 2009

Jinak Zuzka už od pátku leze pěkně po kolenou, do té doby se plazila jek Meresjev, jinak obchází kolem nábytku, "uklízí" mi knihovnu. Je to pěkná hoňka jí hlídat, jsem večer úplně vyřízená 😀 Však to znáš, ne? 😀 😀

martimarti
30. bře 2009

Máte pěknou váhu, to já budu ráda, když bude mít 8,5kg, víc asi nedá a jejím přístupem k jídlu 😀 😀 Je zajímavý, že jí moc chutná kyselý jogurt, hlavně Hollandia, ale sladkou kaši večer zaboha nechce, takže večer pořád kojím 🙂

martimarti
30. bře 2009

jdeme na sváču 😉

andy80
30. bře 2009

muminke, s vnitřnostmi bych teda rozhodně počkala do roka

many
30. bře 2009

ahoj andy 🙂
martimarti - to známe 🙂 🙂 🙂 ale je to šikulka,Ladík poprvé minulý týden udělal 2x sám pár krůčků a od té doby zase nic 🙂 🙂 ale hodně se začíná pouštět a sám stojí 🙂 a pak pochvilce si sedne 😀 😀 😀 no už nemáme mimča 😀 už to musíme pěkně hlídat,teď mě chce furt kousat pod stolem do nohy 😀 😀 😀 neřád jeden 😀 😀 😀

many
30. bře 2009

jo jinak holandiu má taky rád,dávám mu jí každý den s banánem a nebo přesnídávkou ,nic jinýho zatím kupovat nebudu,když mu jede tenhle jogurt

many
30. bře 2009

jo ale kašičky ty mi papá taky pěkně,no zatím mu jede vše 😀 😀 😀 koupila jsem mu teďka i šestku od Sunarky - rýžová s čokoládovou příchutí a pomerančem,tak jsem zvědavá až jí načneme,jak mu pojede 😀 zatím jsem ji nerozdělávala,ještě má

many
30. bře 2009

jinak jsem mu koupila ty dlouhý piškoty,ale nevím nevím,se mi zdají dost sladký,tak ale když dám jeden za den,tak to snad neva ne 😒

muminek
30. bře 2009

Many Ládík má pěkný míry my měli v 10měsísích 72cm a 8,86kg 🙂

muminek
30. bře 2009

Holky a dáváte dobrou mámu? 🙂

many
30. bře 2009

muminek - no je to kus chlapa 🙂 ale taky máte pěkný,Martínek je akorát menší no ,třeba se začne vytahovat později a ještě ho přeroste 😀 😀

many
30. bře 2009

já zatím jen holandiu,ale vím,že tady psaly i aktivii a mám za to,že i mámu,bych kecala i Floriana a tej jihočeský 😉

muminek
30. bře 2009

no to nevím já měla v roce 12kg tak po mě asi nebude ☹

muminek
30. bře 2009

jemu nejvíc chutná banánová máma. Florián mě příjde moc tučnej ☹

martimarti
30. bře 2009

Já koupila pár kaší /Alnaturu jáhlovou, Mléčnou rýžovu od Nestlé, Banánovou na dobrou noc Sunarku/ a už víc nekupuju, nechtěla žádnou, tváří se při tom, jako bych jí chtěla otrávit nebo co 😀 ,Přítel mě nadával, co prý jí to dávám za blafy, tak jsem ho donutila ochutnat 😀 😀 a jakpak mu chutnaly. Tak nevím, ale nějak to neřeším, dokrotka mi říkala, že kaše vůbec není nutná, myslela jsem, aby lépe spala, ale holt kojím i v noci, vždyť je to jen na chvíli, ne?
Many, chci se zeptat, ty už dáváš nějaké snídaně? Jako třeba chleba s něčím? Já mám pořád dost spartánský režim.
Ráno po probuzení - kojení
9,00-9,30 - svačina /většinou Frutapura nebo ovoce/
12-12,30 - oběd
13,30 před procházkou kojení
16-16,30 svačina /jogurt, ovoce/
18,30 - 19 - kojení před spaním
/vše ve starém čase 😉 / Tak si říkám, jestli toho není málo? Nechybí tam ta snídaně?

akejka
30. bře 2009

ahoj many, aj my sme pred mesiacom kúpili tú kašu Sunarka - čokoládová s pomarančom, ale našej malej vôbec nechutí. Tá chce len tú svoju Nestlé nemliečnu ryžovú od 4. mes...tú papá každý večer už 5 mesiacov a nechce žiadnu inú, potvorka. Sa divím, že jej už nelezie hore krkom 😀 Keď moje mimi nedopapá kašu, s chuťou ju doje jej sestrička...ale tú čokoládovú Sunarku nechce ani jedna, asi poputuje do koša 😠

akejka
30. bře 2009

inak čo sa toho kojenia týka - prvorodenú som kojila len do 3 mesiacov a má veľmi dobrú imunitu. Do 2 rokov nebola chorá vôbec a odtvtedy je chorá max. 1x ročne. Nás je problém dostať k dr. na ročnú prehliadku... 😀
Druhorodená bola kojená 6 mesiacov, ako som tu písala a bola chorá už viackrát, boli sme aj v nemocnici a hlienami, kašľom, dusením sa...
Kamoška má 3 deti, všetky kojila 9 mesiacov a všetky má choré nonstop od narodenia 😕 Ona hovorí, že podľa nej kojenie ne imunitu nevplýva, je to dobré hlavne z finančnej stránky a pohodlia...(netreba v noci chystať mlieko, vonku nemá problém nakojiť kdekoľvek...)
Druhá kamoška tiež kojila obe deti rok a tiež ich má stále choré, jej názor je tiež, že kojenie im k zdraviu nedopomohlo ☹
Ale týmto neodsudzujem kojenie, aby ste ma nespacifikovali 😉 Tiež som chcela druhorodenú kojiť aspoň do roka, ale to som ešte nevedela že pôjdem do toho Paríža...človek mieni Paríž mení 😀
Ale podľa toho, ako sa 6 mesačná bleskurýchle behom 1 dňa odstavila usudzujem, že by sa v priebehu mesiaca aj tak odstavila sama...takže neurobila som nič zlé.
Tak či onak, keby som mala ešte 3. mimi, snažila by som sa ho kojiť do roka, keby sa dalo... 😉

martimarti
30. bře 2009

Akejka, to chápu 🙂
Já byla v Paříži 2x a je to láska na celý život 🙂

akejka
30. bře 2009

martimarti dik za pochopenie 😉 Možno chápeš práve vďaka tomu, že si tam bola aj ty...Predtým som si to aj vyčítala, že kvôli Parížu malú odstavím, ale keď som sa odtiaľ vrátila, som šťastná, že som sa tak rozhodla a neľutujem. Malá bola dobručká, vôbec za mnou neplakala (skôr ja som tam večer plakala za ňou) a ukážkovo to zvládla.

muminek
30. bře 2009

Jé Paříž to vám závidím tam bych moc chtěla ☹

akejka
30. bře 2009

muminek - to sme vyhrali súťaž s Nescafé - Eurovíkendy pre 4 osoby (išiel manžel, švagor, kamoška)...prvýkrát v živote som niečo vyhrala...