Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
8. dub 2009

elisbet: ovoce dávám: jablíčko, hrušku, banán, mango, mandarinky, pomeranče, blumy, nektarinky (už se konečně objevili), meloun. Ze zeleniny: papriku, rajče, okurku

muminek: super, že je Martínkovi lépe.

elisbet
9. dub 2009

andy80:A to ovoce mu dáváš po kouskách nebo to mačkáš,strouháš?Třeba u jablíčka bych měla strach,aby ho nevdechla 😒 Jinak díky za rady,ale moc toho z tvého seznamu nemůžem,jsme atopici ☹

andy80
9. dub 2009

elisbet: hrušku, když je měkká, tak dávám měsíčky do ruky, banán dávám taky do ruky. Jablíčko strouhám, mango je taky měkké, tak to nakrájím na kostičky, mandarinku loupu z těch šlupiček, blumu mačkám vidličkou. Jo ještě dávám hroznové víno. Tu kuličku rozkrájím na menší dílky a dávám papat. Jiřík měl taky AE a dávála jsem jablíčko, hrušku, banán, hroznové víno, mandarinku, meruňky. Vždycky jsem zkoušela 3 dny jeden druh ovoce a když se mu po tom AE nezhoršil, tak jsem dávala, když se to zhoršilo, ovoce jsem vysadila a už nedávala.

brnka
11. dub 2009

ahojte, chcem sa opytat, od kedy mozem davat malemu jogurty (je na UM) - od zaciatku alebo az od ukonceneho 9.mesiaca? a kedy Acidko - az od roka?

3558
11. dub 2009

ahojte. ja by som sa chcela spytat,kolko mlieka musi dieta denne vypit. moj vypije iba 500ml a zda sa mi to malo. 😕

brnka jogurty uz mozes davat z vesela 🙂 ale acidko este nie.

llumka
11. dub 2009

Ahojte maminky,chcela by som spytat ak niektora robite -zavarat- prikrmky?ja som spravila zemiaky ,maso,petrzlen a mrkvu som rozmixovala -vacsie mnozstvo.neviem do akej pohariky mam dat?vyzivky pohariky?a potom dat sterlizovat,kolko vody mam dat?myslim nad pohariky alebo pod?a ako dlho mam dat varit?prosim poradte,dakujem.

daluri
12. dub 2009

Ilumka, já bych to raději zamrazila než zavařovala, pak si z mražáku vytáhneš jen porci a ohřeješ buď ve vodní lázni nebo v trošce vody... 😉 popř přidáš k další zelenince, kt. budeš vařit..

llumka
12. dub 2009

babenky diky za rady 🙂

3558
12. dub 2009

llumka ked budes mrazit, zostane v zeleninke viac vitaminov ako ked budes zavarat.
teda to je moj nazor. ja som mala malinky mrazak iba 18litrovy, tak som koli nemu kupovala zvlast velky. dost je to investicia, ale som spokojna. konecne sa mi tam zmestia aj hranolky pre ocka na veceru. 😀 😀 😀 doteraz som ich nekupovala ani nerobila. 😀

brnka
12. dub 2009

zuzi, dakujem 😉

muminek
14. dub 2009

Ahoj holky mam dotaz do kdy jste vyvařovali flašky od sunaru 🙂

alishia
14. dub 2009

ja obcas jeste prevaruju, ale jen tak ze zvyku, ono uz to nema cenu, kdyz stejne dava do pusy uplne vsechno🙂 jaxi to ztraci vyznam🙂

Jinak zkousim davat Vojtovi pomalinku normalni jidla ktera jime my, samo jen kousek.) v nedeli mel treba svickovou, vcera polivku se strouhankovymi knedlicky, dneska bramb.knedlik se spenatem a masem...a desne si pochutnal🙂 Nejak uz mi nechce ty placanice bez chuti🙂

akejka
15. dub 2009

muminek, ja som prvé 3 mesiace deti síce kojila, ale ja by som vyvárala fľašky len do 3 mesiacov - dokedy deti mávajú koliku.
Vidím, že už máte 11 mesiacov - mojej malej dávam UM od 7 mesiacov, ale fľašku som jej vyvarila len prvý krát...

muminek
15. dub 2009

Tak jo tak to vyzkouším 🙂

many
17. dub 2009

ahoj holky 🙂 já dnes dala Ladíkovi poprvé do ruky banán,no to byla síla 😀 😀 😀 půlku zvládl líp ale další už mě donutil smíchat s jogurtem 😀 😀 😀

martimarti
17. dub 2009

Ahoj many, tak Ládíkovi chutná, tak už je zdravej, to je dobře /četla jsem tady, že jste marodili/

many
17. dub 2009

ahoj martimarti 🙂 jo,jo,přes velikonoce jsme měli horečky,rostou nám jedničky na hoře,teda jedna už je venku a ta druhá zatím nic,ale je pěkně nateklá a do toho 6 nemoc 😒 no byla to síla,ale už je klid 😉 akorát je pořád unavenější a umrčenej no ty zoubky no 😒 ale jinak je to ok,už i osypání mizí a průjem je taky pryč,byla to síla,ještě že kojím,nechtěl jeden den vůbec nic,jen snědl přesnídávku a půl a furt sem kojila a kojila,to bylo po..... plín,tak co půl hoďka jsem přebalovala a někdy i dřív,no kéž bych to už nikdy nezažila,chudáčci dětičky,ty si teda prožívají,bobečci malí ☹

martimarti
17. dub 2009

No tak to jsi si užila, to musí být něco, být pořád doma, když bylo tak pěkné počasí. Je mi jasný, že tě to muselo stát mnoho sil a spoustu trpělivosti. Tak snad už bude to nejhorší za vámi, ale je to pech, zoubky, šestá nemoc, průjmy, vše dohromady...no, snad máte na dlouho vybráno, držím palce 🙂

many
18. dub 2009

martimarti - díky 🙂 taky doufám,že bude delší dobu klid 🙂

alishia
18. dub 2009

ahojky holky, tak malemu bude brzo rok🙂 uz se tesim na oslavu🙂 Nakoupila sem balonky, frkacky a cepicky.) A ted premyslim jak udelam ten dort. Udelam normalni piskotovej se zakyskou, ale nevim jestli, kdyz tam nedam tu slehacku jestli se mi to jen s jogurtem neroztece. Zkousela ste to nektera?

many
18. dub 2009

ali - taky mám v plánu balonky,čepičky,........... 😀 taky se moc moc těším a dost mu udělám takový 1 litr mléka a dva vanilkový pudinky,takže pudink a do toho dva tvarohy a prokládat piškotama a nahoru nějaké ovoce,toť vše 😀 😀 😀

many
18. dub 2009

s tou zakysanou smetanou to neznám,neumím 😀 😀 😀 a tento si taky klidně může dát 😉

many
18. dub 2009

jo a to ovoce se zalívalo želatinou 🙂 no už jsem to dlouho nedělala 😀 😀 😀

andy80
21. dub 2009

já znám piškoty, na to zakysanou smetanu s trochou cukru, ovoce, zase piškoty, zakyska, ovoce a takhle vrstvit, je to ňamka.

berenika39
21. dub 2009

ahoj, chci se poptat. jezdíme na víkendy ven, musím kupovat na dva dny skleničku. dneska jsem cvičně koupila "hovězí, špenát,brambor" od 8. měsíce. Máme jeden milimetrový zub, a v tom jsou fakt dost kousky, polykal to a dost ho to nadavovalo. Je to hodně hrubý. Vám to bezzubé děti jedí?

agnes28
21. dub 2009

Ahoj, myslím že je to o zvyku. Moja dcérka má dva zuby dole, takže toho veľa nepokúše a už papá aj príkrmy s väčšími kúskami. Spočiatku ju tiež trošku napínalo ale naučila sa to spracovať... aj tým že jej dávam rožok do ruky, tým sa tiež trénuje🙂

berenika39
21. dub 2009

dík, taky žužláme, křupky, rohlík, kůrku..ale tohle mu nešlo 😝 . tak budem trénovat 😉

millist
21. dub 2009

Malá mi taky rohlík, křupky i kůrku baští a moc ráda, ale se skleničkama, kde jsou kousky má teda dost problém. Včera jsem do ní něco málo dostala, ale pak se začala dávit a vyklopila to všechno ven 😝 Docela pěkně to žvýká v pusince, ale stejně se pak dáví.

berenika39
21. dub 2009

...jinak to, co vařím, už nemixuju, jen rozmačkám, tak si říkám, co mu tak vadilo? já vím, že o nic nejde,prostě koupím jídlo s sebou od 6.měsíců a doma to budeme zkoušet. dík za odpovědi.

akejka
22. dub 2009

čaute, aj my máme o týždeň rok. A o 2 týždne oslavu - dáme si urobiť banánovú tortu. 😉 Príde asi 10 detí rôznych vekových kategórií...z rodiny a kamošky...
Inak robievam rýchlu letnú tortu - kúpim hotový korpus, potriem ho kyslou smotanou zmiešanou s vyšľahanou sladkou smotanou a vanilínovým cukrom, na to rôzne ovocie a zaliať želatínou.