Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

andy80
12. kvě 2009

krupice i puding se dá uvařit jen ve vodě a mléko potom přimíchat. Ale existuje i instantní krupice, ale píšou na ní od 3. let, to nevím proč.

shaula
12. kvě 2009

Andy, vidíš, tak tohle mě vůbec nenapadlo. Akorát nevím, jestli to pak půjde dobře rozmíchat... Jestli vyzkouším, dám vědět.

bobooo
12. kvě 2009

shaula ešte ma napadlo že som videla od nestlé krupičku je od ukončeného 6.mesiaca myslím...je to v takom sáčku je na ňou ten klasický modrý macko a pridávajú sa pár lyžičiek do UM na zhustenie...tak neviem...

katun
12. kvě 2009

Nestle krupicka je ryzova krupicka, najma na zahustenie polievok, omacok a podobne, ja ju niekedy pouzivam ako "lacnejsiu" verziu ryzovej kase (nie je tam tolko pridanych vitaminov ako v kasi), robim ju s vodou a dam do toho jablcko, bananik, a podobne. kedze kojim, vsetky kase kupujem nemliecne a zarabam ich iba vodou. maly si na to zvykol.

zoeno.1
13. kvě 2009

ahojte,chcem sa spytat,ze kolko vam deticky spapaju obedu a presnidavky,lebo A.spapa na obed (okolo 13-14tej.hod) masovozelenin.prikrmu 270gr.a to v pohode by este usta otvorila,ale ja neeviem ci jej mozem dat aj 300gr,ci to uz neni moc ,kedze sa pise,ze prikrm ma 150-200gr 😅 no a potom do hodky ju este nakojim 😅 no a potom okolo 17-18tej papa ovocie a to tak od 100- max 170gr a to uz ju potom nekojim (posledne tri dni)az pred spankom okolo 20-21 hod.

shaula
13. kvě 2009

katun, ale podle mě nemléčná kaše zadělaná jen vodou nemá moc smysl - dítěti to výživově nic nedá a vlastně ho tak připravuješ o mléčnou dávku. Jinak tu Nestlé krupičku znám, zadělávala jsem ji UM, ale to už došlo a další zatím nebudu kupovat, protože kojím.

andy80
13. kvě 2009

shaula: to UM se musí rozmíchat v trošce vody a potom přidat do té ve vodě uvařené krupičky

bobooo: to je rýžová krupička ne klasická

shaula
13. kvě 2009

andy: jéžiš, já su blbá, to mě nenapadlo 😀

andy80
13. kvě 2009

shaula: to nic, mateřská je náročná 😀 taky mi to poslední dobou vůbec nemyslí, když jsem byla těhu, tak jsem si myslela, že je to těhu demence, ale ono to pokračuje i po porodu 😀

berenika39
13. kvě 2009

shaula: já takhle dělám i ovesnou, krupičnou i bramborovou kaši: vždycky vařím ve vodě, když je to měkký, rozmíchám sunar ve dvou lžících vody (od oka, nevím, tak 4 odměrky na porci?) a tu "sunarovou kašičku" snadno vmíchám do krupice, vloček, rozmixovanejch brambor.
Jinak zkus uvařit krupici a přidat do ní jogurt, trochu, podle chuti. Ted zas vyslechnu, jak se z něj všechny živý kultury vypařej a umřou, ale co....dobrý to je 😀 😀 😀

berenika39
13. kvě 2009

mám dotaz: co ředkvičky? nikde o nich ani zmínka. já vím, některé pálí, ale dělám je třeba podušené na másle s kmínem a zalité vajíčkem, chutná to jako smaženice, výborný 😉 😉 . Kdybych dala jen žloutek?
Nebo najemno nastrouhané, na chleba s máslem, dáváte je někdo? U nás jsou doma oblíbené, ale v dětském jídelníčku jsem je nikde nenašla.

millist
13. kvě 2009

Ahoj. Od kdy tak vaříte kaše samy? Malý už lepek dávám, takže bych to mohla už taky zkusit. Není normální krupičná kaše těžší na žaludek než ty kupovaný??? Je pravda, že ty instantní jsou dost drahý a spotřeba jich je dost velká.
Jinak puding už jsem zkoušela vařit tento týden poprvé a měl docela úspěch 🙂
Bereniko, díky za ten tip s tou lahví na pití. Vystřihla jsem tu membránu a super, jen jsem si koupila menší lahvičku, abych netahala tak velkou, když tolik stejně nevypije. Ale pije z toho dobře a já sebou nemusím tahat lahvičku s čajem a hrneček a pořád to přelívat. Proč se vymýšlejí pořád nějaký nový pítka a savička a já nevím co, když z toho ty prcci stejně pít nechtějí. My měli jeden druh a pili jsme z toho všichni bez problému 😉

shaula
13. kvě 2009

berenika - www.kojeni.net říká ředkvičky od roka, zatím jsem nezkoušela

Dnes jsem byla v Hypernově a viděla jsem tam instantní krupici (ne rýžovou, normální), krabička cca za 34 Kč, zapomněla jsem značku, myslím že Vitana. Akorát jsem ji nekupovala, nemám teď doma UM a zatím ho asi nebudu kupovat, vystačíme si s kojením (snad🙂

miauka
13. kvě 2009

Ahojte maminy, sem-tam si vas citam, ked stiham a naberam inspiraciu na varenie pre nasu Elisku. Mozete mi poradit, ci uz moze papat tvrdy syr a nejake ryby? Ma 11 a pol mesiaca. A med moze dieta od kedy papat? A este otazka...zazvor v detskych keksikoch je ok?

Shaula, nam povedala pediatricka, ze nastruhanu redkvicku, aj uhorku, kalerab uz jej na chlebik dat mozem. Aj som skusala, ale redkvicka jej moc nechutila. Skor ta uhorka, je sladsia.

shaula
13. kvě 2009

miauka, já se řídím postupy uvedenými na www.kojeni.net, a tam uvádějí toto: med od roka, tvrdé sýry od 2 let (obecně by se moc neměly jíst, obsahují hodně solí, třeba mně je doktor zakázal, mám prý hodně soli v těle), ryby od roka. Rok už skoro máte, tak snad už můžete vyzkoušet. Někde jsem četla, že mořské ryby by se prý měly dávat ještě později, ale pak zase, že mezi mořskými a sladkovodními není moc velký rozdíl, tak nevím🙂
A pro zajímavost - někde (a opět už nevím kde) jsem zase četla, že ryby zase nejsou tak zdravé, jak se tvrdí, protože údajně obsahují nějaké plísně... To mě dost překvapilo, tak jsem si to zapamatovala. Zdroj už bohužel ne 😒

berenika39
13. kvě 2009

millist: 😉 jsem ráda, že ti to pomohlo. taky nám už avent leží v šuplíku a pijeme "mattoni sport". je v tom tedy dětský čaj, ale vypadá to srandovně 😀 😀 . jezdíme na celé víkendy ven, ráno dám tak 3dl do láhve, a to přes den skoro vyžbrndá.

shaula: dík za ředkve. zkusím ty podušený, syrový ne.

Jak dáváš malejm chleba s lučinou? Umí si to normálně ukousnout? Já mu vždycky rukou uždibuju kousky a strkám mu je do pusy. se bojím, aby si neukous moc 😝

Jsem totálně grogy, objevil stoupání si u všeho a neumí to moc, tak jsem jak policajt od rána do večera. A projevilo se to i na jídle, jedl vždycky v poho, ale ted je to popelnice 😀 😀 asi vydá víc energie 😀 . Já taky 😀

shaula
13. kvě 2009

Já zatím dávala jen rohlík se žervé, ale ulamuju to, oni mají zatím jen dva zuby dole, takže by toho moc neukousli🙂

berenika39
13. kvě 2009

no však Petas má taky jen dole dva zubáky 😀 . ale je fakt, že kraj postýlky už je slušně ohlodaný...to by mu šlo, ale kousat jídlo, to je asi dřina 😀 😀

bobooo
14. kvě 2009

andy80 ja viem že tá krupička nie je klasická 😀 ale shaula ani klasicku robiť nechce, preto ma napadlo že existuje aj taká , ale ja som ju nepoužívala... 😕
inak moja malá má 7 zúbkov ale dusí sa skôr ako malý a ten má len 2dole,,,moji zase obľububú viac chlebík ako rohlíček tak ja im ho narežem po natretí na také maličké kocočky a dávam im do pusy-sem tam sa malý postaví k stolu a zoberie si aj sám 😀

andy80
14. kvě 2009

bobooo: tak to jsem zase nepochopila já, já myslela, že chce klasickou

shaula
14. kvě 2009

Jo jo, já myslela klasickou, ale bez kravského mléka 😉

miauka
14. kvě 2009

Shaula, vdaka za rady. Stiahla som si tie prilohy o prikrmoch, vyzera to fajn. 🙂

scharfinka
16. kvě 2009

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak je to třeba s marmeládama-samozřejmě domácí.....může už 10 měsíční prcek chleba nebo rohlík s marmeládou?.....

shaula
16. kvě 2009

Scharfinka, já bych nedávala, počítám, že i domácí marmelády se dělají s cukrem...

scharfinka
16. kvě 2009

No to určitě dělají........a odkdy se teda můžou?

shaula
16. kvě 2009

No to záleží na tobě, od kdy chceš dávat hodně sladké věci. Určitě nejdříve po roce, ale čím později, tím lépe. Zvyk jíst hodně sladké pak může v pozdějším věku vést ke vzniku obezity nebo i cukrovky (ne nutně, ale riziko tu je zvýšené).

gimulka
20. kvě 2009

holky od kdy se může dávat prckům ta dětská šunka?

shaula
20. kvě 2009

gimulka - na www.kojeni.net říkají od 9 měsíců, ale já zatím uzeniny nedávám vůbec a ještě nějakou dobu ani nebudu.

berenika39
20. kvě 2009

gimulka, uzeniny nepotřebuje mimčo vůbec, ani batole, ani školák, ani dospělák. na co? msao to nevidělo, chemie spousta, soli...dětská šunka se jmenuje dětská proto, aby ji kupovaly maminky a svoje děti tak co nejdříve naučily na uzeniny - jsou to přeci potenciální zákazníci dalších cca 70 let! jasně že ochutnat od táty od večeře není problém, ale jako samostatné jídlo bych to moc nedělala. Oni neznají to co my - tisíce chutí, nacvaknuté regály v supermarketu, chutná jim to, co je jednoduché a nevýrazné, nemají s tím problém. Dokud nepoznají nešvary - sladkosti, uzeniny, fast food a spol., nebudou se toho dožadovat. Času dost!
Když už - tak krůtí, králičí,kuřecí...

jaannaa
21. kvě 2009

ahojte, může te mi poradit? mám 9mesícni dcerku...rezim asi takovýto:
7,30 kojení
9,30 svačina ovoce (mačkané, stouhané) následuje půlhodinový spánek
12,30 oběd (zelenina, maso)
14,30 kojení a následuje půlhodinový spánek
18,30 jogurt a přidávám ovoce
20,30 inst. mléčná kaše a pak spánek až do 7,00

Myslíte ze bych mohla odbourat odpolední kojení? čím nahradit? od kdy dávate ráno chleba s lucinou...nějka jsem to nepostrehla...
Pokud bych chtela prestat s kojenim ... dcerka se vzdy prisaje, a pak si se mnou jen tak hraje.....smeje se, taha za řetizek, ale nepije moc.... cim nahradit kojeni, obyc. kupovane mléko asi tezko, co? 🙂