Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

kate77
16. bře 2009

Ahoj,pomalu přecházíme z temy začínáme s příkrmy na pokročilejší,je prosím něco kromě třeba těstovin(to jsem si všimla na sleničkách... co se nově může dávat od 8.měsíce?Hm a kromě jogurtů máme alergii na mlíko...máte nějaký typ na sváču odpoledne místo jogurtu?Děkuji moc....

zoubek
16. bře 2009

kate 77 gratuluji k 8.měsíci. Vítáme tě tady 😀 A co třeba jak tady již holky psaly puding uvařit jen ve vodě - dobře rozkvedlat, přidat UM (asi máte speciální) no a nějaké ovoce + piškotky, když budeš chtít. Myslím, že je to příjemná změna.

zoubek
16. bře 2009

gimulka: pokud chceš, aby Ti jedl i domácí stravu, tak mu to hodně střídej. (domácí x kupované) Jsou děti, které pak domácí odmítají. Myslím, že budeme ten případ, pokud to není těma zubama, tak nevím co budu dělat. Dva dny po sobě jsem vařila - zeleninka + maso + brambory, zeleninka + maso + těstoviny. Pokaždé ho to nakrkávalo. Snědl jen trochu. Dnes jsem se naštvala a zkusila jsem mu dát po tom malou skleničku, co jsem měla ještě od 4. měsíce kuře a zelenina. Otvíral pusinku jak ptáček. ☹ Je to konzistence jako přesnídávka. Nevím, jestli bych mu to jídlo měla teď takhle mixovat, třeba odmítá tužší kvůli zubům. Nevím... Máte, nebo měla jste to některá také tak?

martinka79
16. bře 2009

když synovi rostli zuby tak taky nechtěl moc normální jídlo a spíše tak pokojové teloty a rozmoxované. já bych to zkoušela ne pořád, ale občas ano a by něco snědl. 😉

andy80
16. bře 2009

marinko, tak snad se s hrnečkem naučíte, když tak zkus vyndat to, co zabraňuje tečení a zkus mu dát napít jen tak, pak to zkus znovu

kate77: místo jogurtu doporučuju sojový desert Alpro Soya - prodává Albert, drogerie DM apod.

martinka79
17. bře 2009

díky za tip.

andy80
17. bře 2009

no, mi taky tak začali pít, bez toho gumového a pak když pochopila co s tím, tak už tahá i s tím gumovým

martinka79
17. bře 2009

jo tak díky. on tedy občas zkouší pít s normálního hrnečku když jíme, opičí se podle dcery a docela mu to jde. 🙂

alishia
17. bře 2009

holky muzete mi poradit nejaky svaciny, malej uz ma plny zuby presnidavek, a jogurty mu porad davat nemuzu, delam mu i strouhanou mrkev s jablkem, ale dal me nic nenapada, co by deti mohli ke svace. a takovy ty zerve mixy delam take. chtela bych mu to nejak spestrit.

martinka79
17. bře 2009

já k svačině pěču z bezlepkové mouky a šladové a tak sušenky.

alishia
17. bře 2009

a mohl by treba i kousek babovky? nebo nejakyho piskotovyho korpusu s jablky a trochou skorice? proste neco normalniho?

andy80
17. bře 2009

alishia: a co nějaké jiné ovoce (mandarinku, hroznové víno, blumy... adod.) Taky můžeš dát chlebík se sýrem. Se skořicí počkej, je to silný alergen.

daluri
17. bře 2009

Holky,sice máme už roček a mrkám i k batolatům, ale tím, že pořád kojíme a máme ekzem,tak to máme tak nějak trochu posunuté ten jídelníček. Takže nahlížet budu pořád, máte tu dobré tipy.
Chci se zeptat, jestli jste už dávaly pomazánk.máslo?

gimulka
17. bře 2009

holky jaký sýr můžu malýmu namazat na chleba? Zkoušela jsem zatím jenom perlu ale to mu nejelo..

daluri
17. bře 2009

Gim, místo margarínu používej raději máslo..a sýry- tady holky radí žervé

gimulka
17. bře 2009

jako normální pravý máslo?

daluri
17. bře 2009

Ano, pravé máslo. Ty margaríny jsou umělé, synovec, který se zajímá o chemii, už je teď na výšce, mi dokonce říkal, jaké pokusy s tím dělali a že kdybychom to viděli, nedali bychom to do pusy..No ale my to kupujeme taky, ale Terezce teď dávám normální máslo, ale nadávám,že se to nedá roztírat, nechávám to tedy raději trochu změknout..Možná pak později dávat ramu a floru..

berenika39
17. bře 2009

používám žervé, dávala jsem ho často do ovoce, tak ho zná a miluje, ted ho učím kousek prostředku z chleba a na to plácnu to žervé, a on si to v puse požužlá a dobrý...pečivo zatím nedávám jako jídlo, jen chci, aby se naučil jiný než mixovaný věci. Sápe se na nás u stolu, tak má aspon něco "jako táta".

miauka
17. bře 2009

ahojte...prosim vas, vysvetlite mi, co je to "zerve"? Dakujem 🙂

kijonkova.k
17. bře 2009

žervé je přírodní sýr...něco jako Lučina,ale bez soli atd.jen ten čerstvý přírodní sýr 🙂

miauka
17. bře 2009

zoubek, prave som precitala, co si pisala, ze ti maly grcka a myslis si, ze to je kvoli zubom. Teda ak som spravne pochopila slovo "nakrkavalo". Alebo ho len napinalo? Lebo moja Eliska tiez asi tak dva-tri dni je taka, ze po jedle (ja jej mixujem obed, ale ked je drobna cestovina alebo ryza, tak to nepomixujem, len primiesam k zelenine) trochu vygrcla. No a dnes jej vysli horne dva zubky. Tak mozno je to naozaj zo zubov. Lebo mne to predtym nerobievala.

agness02
17. bře 2009

dlouho jsem tu nebyla, tak čtu a čtu co je novýho
někdo se tu ptal na pomazánkový máslo - dávám a malej ho má moc rád
jinak chci se zeptat, dáváte dětem ovocný jogurty, nebo jen bílý, třeba s ovocem?
Dominiček baští bílou activii a už jsme zkusili i ovocnýho floriana a taky se oblizoval 🙂

andy80
17. bře 2009

agness02: já dávám už normálně ovocné jogurty, právě Floriany, Activie, Jihočeský ve skle, Hollandii.

gymulko: obyčejné máslo nejen na chlebík ale i do jídla /teda pokud vaříš doma/

agness02
17. bře 2009

andy, já mu právě nechtěla kazit chutě, protože co má fakt rád, je právě bílej jogurt...
a taky ještě kaše má rád, no zkrátka to, co se nemusí kousat, lumpík jeden 😅

andy80
17. bře 2009

agness, pokud ti baští bílé, tak ovocné zbytečně nedávej. Některé děti zůstanou na bílých jogurtech hoooooodně dlouho. Mojí neteři je 8 a jí jen bílé jogurty, ovocným nikdy nepřišla na chuť. Synovec jí zase jen čokoládové. Když nemám čokoládový, sypu mu do ovocného Granko, aby to snědl 😀

agness02
17. bře 2009

andy - Granko 😀
já jen, že to musím pořád poslouchat od našich: proč mu nedáš ovocnej a nebo pribiňáka, dyť už má skoro rok, už může jíst všechno 😠
tak aspoň zkusím jinou značku...toho bílýho 😉

andy80
17. bře 2009

jo to granko, synovcovi je 12 😅 jsem za poměla napsat

a vyzkoušej jiný bílý, je jich spousta

many
18. bře 2009

ahoj holky,já malýmu dávám Ramu,myslíte,že bych neměla 😒

anelehka
18. bře 2009

no ramu som neskusala,ja davam jen original maslo,ale ked mu to chuti 🙂

andyalukasek2008
18. bře 2009

many: ramu urcite neeee 😒 ... takove margariny jsou vsechno umeliny jako hrom, nemaji zadnou vyzivnou hodnotu pro prcka... obycejne kvalitni cerstve maslo a olivovy olej, prip. slunecnicovy, do niceho jineho nemame jit, radili nam doktori, a to hooodne dlouho... mam na ramu a spol. hezky calnecek na mailu, ale je dlouhy, pokud holky chcete, pisnete a poslu vam ho... ty umele tuky nejsou pro male deti vubec vhodne...