Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
21. led 2010

Udělala bych to stejně jako Janetty. Nebo můžeš už zkusit udělat z KM, koukám, že dcera už má rok - nebo máte v rodině nějaké alergie?

moravanka
22. led 2010

Holky, kdy se tu psalo o cervene cocce? Vcera jsem ji koupila, chci to zkusit a nemuzu to tu najit.

rimmel
22. led 2010

no nic sa tu extra nepisalo 😀 iba to ze mozes dat 😉 myslim ze ja som dala od 7mesiaca

rimmel
22. led 2010

dobra je s mrkvou ci tekvicou

lenka1smejka
22. led 2010

ved to uvar ako sebe len nesol

icejane
22. led 2010

Kedy ste začali s krupicou...a ako ste ju robili ked sa UM nevari?? 😖

cestovatelkaandrea
22. led 2010

icejane no nas ma 16 mesiacov a este ju nejedol a ani tak skoro asi nebude (nelubi kase)
ale na nete pisu, ze krupicovu kasu radsej davat detom po roku. potom ju mozes urobit aj s kravskym mliekom. dava sa neskor, lebo je tazsie stravitelna ako ine kasicky.

lenka1smejka
22. led 2010

Ja tiez by som chcela urobit malej kasu krupicovu ale ja ju urobim z KM aj puding jej tak robim

ava
22. led 2010

puding 😕 ??

lenka1smejka
22. led 2010

ava-ano

ava
22. led 2010

lenka1smejka - tak to by me nenapadlo dat miminku...ale pro sebe si ho uvarim, diky za tip 😉

janetty
22. led 2010

ja robim krupicu aj puding asi od 8.mes. a s KM. Ale to nie zase každý deň nie 😉 Krupicu som mu robila minulý týždeň, toho týždňa nič a na budúci mu urobím puding 😉

lenka1smejka
22. led 2010

ava -ano takym detom sa uz robi puding ak nevies precitaj si par stranok dozadu... 😕

janetty -aj ja robim malej puding z KM

ava
22. led 2010

no, hledat to nebudu, ja zatim davam jen nemlecne kase, protoze kojim velmi casto

lenka1smejka
22. led 2010

ava-tak to je ine ked kojis ja nekojim

rimmel
22. led 2010

ja davam mliene kase a kojim 😉 , nevidim v tom problem ..kase robim z um.

egyptanka
22. led 2010

a ja davam mliecne kase a kojim ... na jednu davku do kase by som sa musela zmykat tyzden ... 🙂
no mne na rizikovej poradni hovorili, ze mam malej davat pudingy z KM (ale jogurt a ine mliecne vyrobky az po roku), ale na rizikovej ma tak napalili ... sa im nepaci Natyna hmotnost ... vraj ju mam vykrmovat a davat kalorickejsie jedla.
a to na obed zblajzne aj 250g a dnes dala dokonca 300g na obed a aj na veceru ...
vrrr.

ava
22. led 2010

egyptanka - tak to papa krasne!
rimmel - pokud kojis, tak zadne mleko navic nepotrebuje...samozrejme ho muzes dat, ja se spise snazim se mu vyhnout zatim

lily1983
22. led 2010

egyptanka, nic si z toho nerob, ja zijem v irsku a tu su tak ,,skuseny,,, ze zenská ju šupla na váhu, pozrela tabulku, urobila bodku, povedala mi že málo váži na jej vek a bolo.. skoro ma roztrhalo!! ako môžu porovnávať deti z rôznymi váhami pri narodení, ajked sú tam tri hranice, mi sme tesne pri spodnej, a tiez baští, a mlieka do nej viac nedostanem, kaše papá vela na večeru, tak ja neviem..

lenka1smejka
22. led 2010

egyptanka-kolko vazi?Ja som bola vcera s malou na porandni tak preto sa pytam.Lekarka nas pochvalila,ze mame peknu vahu a mne sa zda mala 7950g ale za to ma 75cm.Ale este nikdy mi nezjedla 150g obed dnes prvy krat v zivote 200g

janetty
22. led 2010

egyptanka, veď to ti papka paradne. Ja som nevažila, ani nemerala, koľko gramov, alebo mililitrov zje. Zdalo sa mi, že je veľa. Ale včera som bola zvedavá, že koľko "ml" polievky mi zje, tak som odmerala a je to okolo 200 ml. Takže tvoja je papkač 😀 //a koľko to váži? je v rovnakom veku ako môj 😉 a môj má 11kg 😕 /

rimmel
23. led 2010

lily a preco by nemohli porovnavat deti s roznymi vahami? ved od toho su tam tie rozne hranice. ja som tiez z uk a nepride mi to divne.

rimmel
23. led 2010

na slovensku som si vsimla vsetko zbytocne porovnavaju, tabulkuju , neuvedomuju si ze kazde babatko je ine, pribera uplne inym tempom, samotne tempa su rozne, jeden tyzden to moze byt 50g druhy 150g.
mozno egyptanka kebyze ides na sr povedia ti aka ti chuda a ze s tym mas daco robit a pritom tu vuk je vsetko ako aj ty doma sama vidis...... 😉

shaula
23. led 2010

Lenka1smejka - ano, o pudinku se pár stránek dozadu psalo, ale asi jsi nečetla pořádně - psalo se tam o pudinku z UM 😉

Egyptanka - to máte nějakou divnou poradnu - naopak se doporučují jogurty a jiné KYSANÉ mléčné výrobky od 8 nebo 9 měsíců, ale neupravované KM nejdříve po roce a to jen do jídel 😕

Rimmel - protože dítě s porodní váhou dvě kila bude velmi pravděpodobně v půl roce vážit podstatně méně než dítě s porodní váhou 4,5 kg 😉

egyptanka
23. led 2010

Ahojte,
Naty mala po prepusteni z porodnice 2330g a teraz ma cca 6800 g. Ona je po manzelovi, on bol tiez dost utly v detstve, ked som pozerala jeho fotky v detsve ako keby som videla nasu Naty. A teraz je z neho statny 80 kilovy chlap. Najlepsie sa mi zacali vyhrazat, ze ak nebude priberat a nedostane na ich tabulky taj ju tak za pol roka poslu na gastro. Vrrrr 😠

rimmel
23. led 2010

shaula to je jasne, no ani nemusi, moj sa narodil dva mesiace predcasne a ked mal 3-4mesiace uz mal vahu, ktoru kludne mohli mat aj normalne narodene babatka, tak dobre prospieval ..a od toho su tam aj tie rozpatia v nasej knizke......

egyptanka no tak im to povedz 😉 no ale za pol roka bude sit.uplne ina neboj 🙂

shaula
23. led 2010

Egyptanka - to tam máte fakt blázinec. Naši kluci jsou skoro přesně tak jako tvoje Natálka - měli taky porodní váhy 2350 a 2250 g, v 9 měsících měli taky cca těch 6800 g, teď v roce a půl mají 9 kg. Doktorka je spokojená, jsou prý štíhlejší, ale naprosto v normě. 😕

lily1983
23. led 2010

rimmel, no neviem, ci sme sa pochopili, ja si tiez mylslim, ze tu v irsku zbytocne tabulkuju, a nepozeraju sa na to, ze môže po niekom byť..aj ja aj môj muž sme boli taky isty, muž nemohol mlieko, tak ho krmili bananmi, a ja som bola mala ako moja, tak ja si z toho až taku hlavu nerobim, ale ma len vytáča ako to robia technicky a neberu do uvahy aj ine veci, ako hlupe tabulky...a neviem, ako v uk, ale tu je to katastrofa, co sa tyka zdravotnikov, ich vzdelanie, hocikto tu moze robit obvodného, stačí kurz, hrozné..neviem,komu mám veriť..maximálna nevedomost a to vo vsetkych smeroch, ci si v banke, naúrade, alebo v lekárni 😖

rimmel
23. led 2010

neviem lilly ja taku skusenost praveze nemam..ze je tu ovela individualnejsi pristup nez na slovensku a ludia su blbi vsade,,aj tu aj na svk 😉

lenka1smejka
23. led 2010

shaula-nabuduce rosim citaj poriadne ja som napisala,ze ja davam puding z KM a nie ,ze sa tu pisalo o tom,ze do pudingu ma ist UM