Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

barbuc
16. lis 2009

jo kopr se myslim muze, vida, potrebovala jsem jenom nakopnout abych si vzpomela 😀 To bych mohla zkusit udelat koprovku, ale jak? Aby to bylo pro deti. Uz jste nekdo delali?

vendulka
16. lis 2009

a ty ruzne zeleniny kupujete jake nejcasteji, mrkev,hrasek, brokolice, kvetak...a to cerstve bo mrazene?

vendulka
16. lis 2009

jo a u toho masa to vazite aby to melo tech 10dkg bo odhadem?

vendulka
16. lis 2009

jinak teda asi koukam, ze jsem tu jedina, kdo to kupuje ty sklenicky 😀 😔 , kdyz ono je to pro me jednodussi, sice bych mela cas na to,ale ja mam tak nejak strach, ze ji dam neco co nemuze bo ji dam neceho malo...ach jo...takto vim, ze v te sklenicce je vse co potrebuje
a taky vlasti zkusenost, jednou jsem ji varila a to i ty presnidavky a vuuubec to nechtela, jen to kupovane, tak nevim no,ale treba to nekdy zkusim a uvidim, treba mi to pak tak bude vyhovovat

matja
16. lis 2009

vendulka, ja dávam do jednej porcie tri kocky mäsa. Netuším, koľko to váži...
kupujem väčšinou čerstvú zeleninu, najradšej bio, ale nie vždy to ide.

vendulka
16. lis 2009

matja, a kolik toho tak kupujes?Bo to moc dlouho cerstve nevydrzi... 😅

matja
16. lis 2009

vendulka, no ja by som sa na tie skleničky nespoliehala. Práveže je v nich mnohokrát to, čo by sa nemalo... Ale neplatí to na všetky značky a všetky výživy. Aspoň mojím výberom prejde možno každá druhá výživa 😀

barbuc
16. lis 2009

rimmel diky 🙂 a avokado davas syrove jen tak nebo s necim michas? Hm ted me napadlo, udelat z toho nejakou pomazanku na chlebik

vendulka
16. lis 2009

ja si totiz ani tak nejak neumim predstavit, kolik bych toho mela koupit jako toho masa, bo pro nas moc nevarim, teda jako nevarim denne, ze zbytek masa by se dal pouzit pro nas, tak nevim jestli mam kupovat treba jedno kureci prsko, kousicek veprovyho hoveziho...i kdyz veprovy je asi blbost co? 😀

matja
16. lis 2009

vendulka, mala som veľa zeleniny zo záhrady a to som blanšírovala a zamrazila. A robím to tak aj s kúpenou zeleninou, ktorá mi ostane.
Alebo naposledy som kúpila brokolicu, polovicu som dala pre nás do polievky a z druhej polovice som spravila pre Paťka s mäsom a ryžou basmati. Jednu porciu zjedol, ostatné som zamrazila ako hotové výživy.

vendulka
16. lis 2009

jo to je taky reseni..no jeste uvidim, jako chtela bych to obcas jako delat ze ybch uvarila,ale tak nejak si to neumim predstavit,ale dokud to nezkusim, tak to nezjistim co a jak 😀

rimmel
16. lis 2009

barbuc davam surove ale da a kombinovat s bananom napr a hocicim co ta napadne 🙂

matja
16. lis 2009

my sme kúpili jedno celé jahňa, jednu morku, králika a to sme naporcovali - tri kocky do jedného sáčka a zamrazili. čo bolo mastnejšie alebo šľachovitejšie, sme nechali pre nás.
Ozaj ku kuraťu - ak kupuješ obyčajné z obchodu, nie je to vraj moc vhodné pre detičky, lepšia je v tom prípade morka, morky sú zdravšie chované, kurence sú štopané nejakými antibiotikami alebo rastovými hormónmi alebo čojaviemčím 🙂

vendulka
16. lis 2009

no prave a proto jsme na tech sklenickach 😀

matja
16. lis 2009

ale to sa týka iba kuraťa. A nemáš možnosť kúpiť mäso od niekoho z dediny, kto to chová? My sme tak kúpili jahňa, morku aj králika. Keď bude drobec trošku väčší, tak kúpime bio hovädzinu, ktorú predávajú v tescu. Žiaľ je to jediný druh bio mäsa u nás.

matja
16. lis 2009

existujú aj bio alebo eko farmy

vendulka
16. lis 2009

to teda nemam, max toho kralika

vendulka
16. lis 2009

ale to je pak hafo drahy, ne?

vendulka
16. lis 2009

a krom toho ja si to ani tak nejak neumim predstavit, ze male varim a ona ji skoro jako dospelak, porad v ni vidim to malinkate miminko 😀

vendulka
16. lis 2009

a co tak muze jeste 8m dite?

rimmel
16. lis 2009

vendi pisala som ti IP ale hodim to sem:

avokado, merunky, broskyne, jablko, hruska, banan, mango, nektarinky, melon, slivky, ceresne, papaya.

uz aj cibulu, cestoviny,

brokolica, mrkvicka, zemiak, tekvicka, cukina, karfiol, hrasok, petrzlen, sladka paprika, jogurt, zloutek, zelene fazulky, sosovica, kuriatko, prasiatko 😀

a kasicky ake uz davate ci ryzove ci ovsene 🙂

rimmel
16. lis 2009

oh a tvrdy syr 😉

vendulka
16. lis 2009

teda tvrdy syr?To je drsny tedas, tak to ja ji ho budu davat

evinkaa
16. lis 2009

vendulka: Mrkni ještě na www.kojeni.net, je to tam pěkně popsáno. 😉

vendulka
16. lis 2009

jo tam taky obcas koukam a jeste na
www.maminkam.cz

rimmel
16. lis 2009

vendi ale nie vela toho syru lebo je v nom sol 😉

matja
16. lis 2009

vendulka, ja by som povedala, že každá máme iné merítko, resp. názory na to, čo dávať alebo nie. Ja by som napr. syr určite ešte nedávala - kvôli tej soli.

rimmel
16. lis 2009

syr je velmi zdravy a dietatu prospesny a vhodny od 8m..ale ako matja hovori co matka to nazor 🙂

vendulka
16. lis 2009

holky dobrou noc a hezky sny....jo a hezky zitrejsi svatek u pohadek 🙂

rimmel
16. lis 2009

dobru noc aj tebe 🙂